REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vyksta trijų dienų mitingas

20.30 D. Kepenis: Seime buvo užkirstas kelias pasisakyti „Šeimų sąjūdžio” iniciatoriams

„Šiandienos vakarinio posėdžio pradžioje Seime valdančiųjų pastangomis buvo užkirstas kelias Šeimų Sąjūdžio iniciatoriams Seimo salėje tarti žodį, išdėstyti savo matymą ir reikalavimus. Nepamirškime, kad mes ir esame Seime Lietuvos žmonių dėka, o štai valdantieji tai jau po truputį pamiršta. Nepaisant to, posėdžio pabaigoje perskaičiau Šeimų sąjūdžio iniciatorių reikalavimus ir taip su jais supažindinau Seimo narius”, – savo paskyroje rašė Seimo narys Dainius Kepenis (kalba netaisyta).

18.30 Vykusių protesto akcijų rezoliucija

Vienas iš mitingo organizatorių Viktoras Jašinskas savo feisbuko paskyroje pasidalino vykusių protesto akcijų rezoliucija (kalba netaisyta):

Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, protesto akcijos dalyviai, pareiškiame, kad „Didžiojo Šeimos gynimo maršo 2021“ reikalavimai valdžios institucijoms liko neįvykdyti. Partnerystės įstatymas buvo teikiamas svarstyti Seime ir tik „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ masiškumo dėka, kai kurių vienmandatėse apygardose išrinktų deputatų balsais liko nesvarstytas.

Tačiau šis įstatymas tik atidėtas iki rudens sesijos ir jį toliau bus bandoma priimti. Kiti piliečių pareikšti reikalavimai taip pat ne tik neįvykdyti, bet iš jų faktiškai išsityčiota.

Po „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ toliau tęsėsi valdžios degradacija. Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio veikla ir Paviešintas pasisakymas Rusijos provokatoriams, kuriuose akivaizdžiai menkinama Respublikos Prezidento institucija, padarė didelę žalą Lietuvai.

Trijų dienų mitingas / Dalyvių nuotr.

Tačiau Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen stojo jo pusėn, pareikšdama, kad atstovaus savo rinkėjus, nors Seimo narys ir tuo labiau Seimo pirmininkas pagal įstatymą privalo atstovauti visus rinkėjus ir valstybės interesus.

Priimti nutarimai drastiškai didinti energijos kainas, kurie pakels maisto ir būtiniausių prekių kainas, kas pažeis visų be išimties piliečių interesus, sukels socialinę įtampą ir pablogins gyvenimo sąlygas visiems, ypač nepasiturintiesiems Lietuvos žmonėms.

Tą daro valstybinės įmonės, gaunančios didelius pelnus, kurių vadovų atlyginimai prilygsta šalies Prezidento atlyginimui bei valstybinės kainų kontrolės institucijos, tačiau Premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad į tai paprasčiausiai nesikiš.

Dėl teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos kaltės ir pavėluoto referendumo įstatymo projekto pateikimo šalies žmonėms praktiškai iki rudens sesijos pabaigos, o gal ir ilgiau bus atimta konstitucinė teisė rengti referendumus. Toliau klesti korupcija kalėjimų sistemoje.

Parengtas ir bus teikiamas Vardų ir pavardžių rašymo įstatymas, kuriame numatoma asmens dokumentuose leisti užrašyti asmenvardžius ne tik pagal oficialius šaltinius, bet ir pagal pageidavimus, pažeisiantis konstitucinį valstybinės lietuvių kalbos statusą asmenvardžių rašyboje ir prieštaraujantis Konstitucinio teismo nutarimui.

Atsižvelgdami į tai ir matydami tolesnį ir visišką valdžios nesiskaitymą su visuomene, jos teisėtais interesais ir Konstitucija, mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, protesto akcijos dalyviai, REIKALAUJAME:

1. Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės atsistatydinimo.

2. Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen atsistatydinimo.

Lietuvos šeimų sąjūdžio organizacinis komitetas

12.49 Prezidento patarėjas protestuotojams dėkojo už aktyvumą, pabrėžė piliečių nuomonės svarbą

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis ketvirtadienį už aktyvumą padėkojo prie Prezidentūros susitinkusiems protestuotojams bei išsakė nerimą dėl nepriimto Referendumo konstitucinio įstatymo, teigdamas, kad piliečių nuomonės klausti reikia.

„Norisi padėkoti jums už aktyvumą. Jūs parodėte, jog lietuviai yra aktyvi tauta, jūs parodėte, kad savo nuomonę ir savo įsitikinimus jūs galite ginti rodydami tai, girdėdami tą poziciją iš valdžios, kuriai nepritariate, jūs netylite, jūs kalbate ir sakote. Tai pirmiausia ačiū jums už aktyvumą“, – į susirinkusiuosius kreipėsi P. Mačiulis.

Šie jo žodžiai buvo palydėti plojimais ir mušamais būgnais.

Prezidento patarėjas kalbėjo, kad Lietuvoje nuomonės išsiskiria daugeliu klausimų, tačiau nepaisant to, turime būti „kiek įmanoma labiau vieningi“ ir išlikti viena Lietuva, net ir girdėdami kitokias pozicijas.

Vis dėlto jis išreiškė nerimą dėl tik dabar Seimą pasiekusio Referendumo konstitucinio įstatymo.

„Tačiau tikrai yra daug nerimo ženklų dėl to, kas vyksta šiuo metu Lietuvoje. Pirmiausia aš noriu paminėti referendumo galimybę. Jūs turbūt žinote, kad tik šiandien Vyriausybė registravo Referendumo įstatymą ir tai reiškia, kad jeigu Seimas nespės priimti šio įstatymo iki liepos mėnesio, jūs, aš ir kiti Lietuvos piliečiai praranda savo pilietinę teisę į referendumą“, – kalbėjo jis.

„Pasigirsta daug nuomonių iš politikų, iš valdžios atstovų, kad klausti piliečių nuomonės – nereikia. Klausti nuomonės – reikia. Ar referendumu, ar apklausomis“, – kalbėjo politikas.

P. Mačiulis pabrėžė, kad negalima bijoti išsiskiriančių nuomonių. Šiuos žodžius palydėjo pritariantys šūksniai.

„Perduodu nuoširdžiausius linkėjimus nuo prezidento Gitano Nausėdos, kuris negali šiandien čia ateiti iki jūsų, nes šiuo metu dalyvauja paruošiamajame Europos Vadovų Tarybos pasitarime. (…) Jūs turbūt puikiai žinote, kad ir prezidentą iš Europos Vadovų Tarybos bando išstumti kai kurie politikai“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Į tai minia ėmė skanduoti, jog to neleisianti. Vis dėlto P. Mačiulis teigė, kad tai irgi yra „kitokia nuomonė, kurią reikia išklausyti ir išgirsti“.

Mitingas prie Seimo prasidėjo antradienį, trečiadienį jis taip pat vyko prie Vyriausybės, ketvirtadienį – prie Prezidentūros. Keliasdešimt žmonių piketą tęsė ir prie parlamento.

Kadangi Vilniaus miesto savivaldybė nedavė leidimo mitingui, nes įvertino jį kaip politinę akciją, protestuotojai stoviniuoja grupelėmis. Mat akcijai iki 15 žmonių leidimo nereikia.

Sostinės policija pranešė pradėjusi keletą administracinės teisenos pažeidimų per protesto akcijų, taip pat – ir dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimo.

Birželio 17 d. 09.21 I. Šimonytė sako, kad būtų suteikusi leidimus „Šeimos gynimo maršui“ ir LGBT eitynėms

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad būtų suteikusi leidimus „Šeimos gynimo maršo“ mitingui Vilniuje ir LGBT eitynėms Kaune, jeigu būtų šių miestų vadovė.

„Būčiau davusi abiem. Laisvė susirinkti yra svarbi, tvarkos turi būti laikomasi, todėl, kad policija vis tiek turi gebėti dirbti savo darbą“, – ketvirtadienį Žinių radijo laidoje „Pozicija“ sakė I. Šimonytė.

„Kita vertus, jeigu jau buvo išduotas leidimas renginiui Vingio parke, tai čia rasti būdą, kaip sutarti su organizatoriais ir išduoti leidimą jau po mėnesio, esant ir gerokai geresnei epidemiologinei situacijai tikrai, manau, kad buvo galima sutarimą šioje situacijoje rasti ir neatidaryti papildomos diskusijos, kuri, ko gero, nėra vertinga“, – teigė ji.

Vilniaus miesto savivaldybė, išdavusi leidimą „Didžiajam šeimos gynimo maršo“ renginiui gegužę Vingio parke, neišdavė leidimo šio renginio organizatoriams dar vienam renginiui birželio viduryje. Sostinės meras Remigijus Šimašius sakė, kad tai – „politinis festivalis“, o jo dalyviai, kaip parodė pirmasis renginys, nesilaiko karantino reikalavimų.

Kauno miesto savivaldybė, motyvuodama dalyvių saugumu, neišdavė leidimo rugsėjį planuotoms LGBT eitynėms. Savivaldybė teigė, kad prašyta leidimo žygiuoti Laisvės alėja, kurioje visiškai dar nėra baigti rekonstrukcijos darbai.

KETVIRTADIENIO MITINGO PROGRAMA

8.00 – 17.00 val. piketai aplink LR Seimą (nuo Mažvydo bibliotekos pusės, nuo Goštauto g. pusės, nuo Tumėno g. pusės).

8.00 – 14.00 val. iš anksto suderinus su Šeimų sąjūdžio atstovais dalis dalyvių prisijungia prie piketų, kurie vyks prie Prezidentūros (dėl priemonių taikymo ir Prezidento iniciatyvos pareikštiems reikalavimams gegužės 15 d. įvykdymo.)

12.00 val. iš anksto suderinus su „Šeimų sąjūdžio” atstovais dalis dalyvių prisijungia prie piketų, kurie vyks prie LR Vyriausybės (dėl dujų ir elektros kainų didinimo).

11.30 val. iš anksto suderinus su „Šeimų sąjūdžio” atstovais dalis dalyvių prisijungia prie piketų, kurie vyks prie Švietimo ministerijos (dėl lytinio švietimo programų mokyklose).

14.00 val. – 16.30 Piketų apibendrinimas ir baigiamosios kalbos mini scenoje (pievelėje už parkavimo aikštelės prie LR Seimo). Visos organizacijos ar asmenys, numatę organizuoti piketus 15, 16, 17 dienomis Vilniuje, prašome informuoti „Šeimų sąjūdžio” atstovus dėl veiksmų koordinavimo.

Numatyta programa gali keistis, todėl nuolat stebėkite internetinį puslapį www.seimusajudis.lt

15.20 Protestuotojai laukia išeinančių ministrų į lauką.

14.50 Policija pranešė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo ir vėliavos išniekinimo

Policijos departamentas trečiadienį pranešė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo ir vėliavos išniekinimo.

Jo duomenimis, į mitingą prie Vyriausybės atėjęs asmuo atsinešė Lietuvos valstybės vėliavą, ant kurios buvo užrašytas užrašas, galimai kurstantis neapykantą.

Asmuo buvo sulaikytas, pristatytas į policiją, apklaustas, atliekami kiti būtini procesiniai veiksmai.

Tyrimą dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę bei valstybės simbolių išniekinimą pradėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 3-iojo policijos komisariato pareigūnai. Jį kontroliuoja Vilniaus apylinkės prokuratūra.

12.00 Minia garsiniais signalais reikalauja Vyriausybės atsistatydinti

Kalba mitingo organizatorius R. Grinevičius. Pasirodo P. Gražulis. Mitinguotojai dainuoja: „Išeik, išeik, Armonaite, išeik”.

Birželio 16 d. 11.00 Mitingas persikėlė prie Vyriausybės

Vakar prasidėjęs trijų dienų mitingas tęsiasi. Baltai apsirengę, balionais nešini protestuotojai ryte persikėlė prie Vyriausybės pastato toliau reikalauti, kad „Didžiojo šeimos gynimo maršo” reikalavimai būtų įvykdyti.

20.00 Vilniaus policija pradėjo administracinę teiseną dėl galimų LR Susirinkimų įstatymo pažeidimų prie Seimo

Vilniaus policija savo feisbuko paskyroje pranešė, kad pradėjo administracinę teiseną dėl galimų LR Susirinkimų įstatymo pažeidimų prie Seimo.

Kaip teigiama policijos įraše, įvertinusi dienos metu surinktą medžiagą, policija pradėjo administracinę teiseną dėl galimų LR Susirinkimų įstatymo pažeidimų prie Seimo.

„Administracinių nusižengimų kodekso 494 str. už tokius veiksmus numato baudą nuo 140 iki 600 eurų. Teisena pradėta dėl to, kad susirinkusieji nesilaikė susirinkimų įstatyme numatytų reikalavimų, kurie numato, kad didesnei nei 15 asmenų grupei turi būti išduotas savivaldybės leidimas”, – rašoma įraše.

Kaip vakare pranešė BNS naujienų agentūra,

Kaip pranešė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 3-iojo policijos komisariato pareigūnai, įvertinę dienos metu surinktą medžiagą, pradėjo administracinę teiseną dėl galimų Susirinkimų įstatymo pažeidimų.

Administracinių nusižengimų kodeksas už tokius veiksmus numato baudą nuo 140 iki 600 eurų. 

„Teisena pradėta dėl to, kad susirinkusieji nesilaikė susirinkimų įstatyme numatytų reikalavimų, kurie numato, kad didesnei nei 15 asmenų grupei turi būti išduotas savivaldybės leidimas. Dienos metu pareigūnai buvo įspėję akcijos organizatorius ir dalyvius, kad jie laikytųsi numatytų reikalavimų, tačiau dienos pabaigoje konstatavo, kad tų reikalavimų nebuvo laikomasi“, – antradienio vakarą išplatintame pranešime teigė policijos atstovas.  

Naujienų agentūra pranešė, kad antradienį, pirmąją mitingo dieną, prie Seimo grupelėmis iš viso buvo susirinkę apie 300–400 žmonių.

14.20 Policija priekaištų mitinguotojams neturi

Prie Seimo antradienio rytą prasidėjusioje protesto akcijoje Vilniaus policija pažeidimų kol kas neužfiksavo.

„Administracinių teisenų nėra pradėta, leidimai nebuvo reikalingi, nes pagal Susirinkimų įstatymą iki 15 žmonių gali būriuotis“, – BNS po pietų sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja.

„Jie laikosi atstumo, ne vienoje krūvoje būna, sulaikytų nėra, iš policijos pusės buvo du oficialūs įspėjimai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Pareigūnai budi, ragina nesibūriuoti ir laikytis saugaus atstumo“, – teigė ji.

Antradienį prie Seimo grupelėmis iš viso buvo susirinkę apie 300–400 žmonių.

Anksčiau žmonės stovėjo Seimo automobilių stovėjimo aikštelėje, tačiau po pietų įsikūrė už jos ribų, ant pievos.

Susirinkusiems įrengti biotualetai, pastatyta keletas palapinių, atnešti keli sėdmaišiai.

12.50 Mitingo organizatorius ir iniciatorius Raimondas Grinevičius sako sulaukiantis policijos skambučių

„Man jau šiandien policijos skambučiai atsibodo – kas penkios minutės. Prasiskirstome toliau vieni nuo kitų”, – pro mikrofoną prabilo mitingo vadovas R. Grinevičius. Šiuo metu laukiama regiono vadovų, kurie sakys kalbas.

Mitingo metu A. Orlauskas minėjo, kad vakare 22.00 val. visus mitinguotojus, besiruošiančius mitinguoti Vilniuje ir nakvoti, autobusai nuveš į apsistojimo vietą.

„Seimo narių gretos, kurie mus palaiko, didėja”, – sakė A. Orlauskas. „Jaunimėlis dar nesupranta, kur juos stumia, bet savo pasieksime. Lietuva juda į tą pusę”.

„Paplokime merginoms, pasipuošusioms su tautiniais rūbais – pavyzdys visiems. Paplokime Kėdainiams”, – atkreipė dėmesį į mitinguotojų tautinę aprangą mitingo vedėjas.

„Sutikime Raimondą Grinevičių, kad pasakytų keletą žodžių”, pakvietė A. Orlauskas. Mitinguotojai skandavo žodį Lietuva, mitingo vadovui pradėjus dėkoti visiems susirinkusiems.

Mitingas / „Šeimų sąjūdžio” nuotr.

„Per tris dienas pasieksime to, ko reikalaujame”, – drąsino visus mitingo vadovas ir iniciatorius. Jis kalbėjo, kad žmones piktina ir liūdina, kad įstatymai Seime priiminėjami daug nesvarstant.

„Pati Vilniaus savivaldybė pripažino, kad yra neteisūs, neleisdami mitinguoti. Stengiamės bendradarbiauti su policija”.

„Reikalavimai tie patys: Armonaitė lauk, Dulkys lauk, Raskevičius, kuris dirba mažai bendruomenei, turėtų irgi eiti pas savo bendruomenę, visiems jiems ten būtų smagu be mūsų, o mums be jų. Bilotaitė pati kvietė pabėgėlius, dabar sako, kad jie jau blogai”, – reikalavimus visiems priminė mitingo vedėjas.

Vėliau visi buvo pakviesti kartu giedoti Lietuvos himną. Buvo deklamuojamas eilėraštis apie Lietuvą.

„Jie mūsų nesustabdys, kitomis dienomis bus dar daugiau žmonių”, sakė mitingo lyderiai.

Seimas / „Telegram” nuotr.

„Seime šiuo metu vyksta diskusija, o trečdalis iš jų sėdi telefonuose”, – pastebėjo Adelina iš Žemaitijos. „Jie mūsų negerbia, bet mato. Svarbiausia, kad esame čia”.

„Gėda, lauk”, – skanduoja mitinguotojai.

„Gerbiamas Lietuvos Prezidente, jūs galite tapti Lietuvos šeimų Prezidentu, kur visos tradicinės šeimos bus už jus, jei jūs palaikysime mus, Lietuvos šeimas”, – kreipiamasi ir į šalies vadovą

12.00 Baltai apsirengę mitinguotojai su vėliavomis ir balionais rinkosi nuo ankstyvo ryto

Keli šimtai žmonių antradienio rytą prie Seimo susirinko į protesto akciją dėl valdžios vykdomos šeimos politikos.

Pirminiais duomenimis, parlamento automobilių stovėjimo aikštelėje būriuojasi iki pusės tūkstančio žmonių. Jie stovi būreliais maždaug po 15 žmonių, nes Vilniaus miesto savivaldybė leidimo surengti mitingą nedavė. Akcijai iki 15 žmonių leidimo nereikia.

„Kadangi Vilniaus miesto savivaldybė su savo meru R. Šimašiumi priešakyje nesiteikė suderinti Lietuvos Šeimų Sąjūdžio (LŠS) 15-16-17 dienų protesto mitingo prie Seimo – LŠS pasiūlė visuomenei alternatyvą, kurios pagal susirinkimų įstatymą nereikia derinti su savivaldybe”, – diena prieš mitingą Laikmetis.lt informavo „Šeimų sąjūdis”.

„Ir prisiminkite, tik mūsų vienybė padės atsilaikyti prieš tai, kas vyksta ir pasiekti tai, ko reikalaujame, todėl darykite viską patys, nelaukite, kad kažkas kitas už jus padarys tai, kas skirta jums, – geriau, kad piketų organizatorių būtų daugiau, nei mažiau. Už mūsų nugarų jau nieko nebėra – mes – paskutinė riba”, – tuomet teigė mitingo organizatoriai savo pranešime.

Mitingo organizatoriai džiaugiasi rasta išeitimi

„Vilniaus savivaldybė nepaliko mums kitos išeities išreikšti savo nuomonei ir pozicijai. Todėl, jei nenorėjo turėti reikalo su viena organizatorių grupe – turės reikalą su visa visuomene”, – džiaugėsi išeitį radę organizatoriai.

„Akcijos akcentas – balta spalva. Mes ateiname su taika, šviesa ir tiesa širdyse”, – buvo nurodoma kvietime mitinguoti.

„Už mūsų Šeimas, už mūsų valstybę, už mūsų bendrą ateitį!”, – tokiais žodžiais „Šeimų mitingas” kviečia vienybei.

Protestuotojai pasipuošę tautine atributika, rankose laiko valstybės vėliavas ir baltus balionus.

Per garsiakalbius muzikantai groja liaudišką muziką ir dainuoja: „Bailiai, bailiai, seimūnai, bailiai“.

Didelio dėmesio sulaukė į akciją atėjęs Seimo narys Petras Gražulis. Kai kurie protestuotojai su juo pageidavo nusifotografuoti.

Mitingo dalyvių reikalavimai

Akcijos dalyviai teigia keliantys tuos pačius reikalavimus kaip ir prieš mėnesį vykusiame „Didžiajame šeimų gynimo marše“.

Kėdainių mitinguotojos / „Telegram” nuotr.

„Tai yra tęstinumas to, ko reikalavome per „Šeimų gynimo maršą“. Jie neįvykdė realiai nė vieno, tai tęsime tol, kol įvykdys“, – BNS sakė vienas iš akcijos organizatorių Linas Preikšaitis.

Tuomet reikalauta Seime nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, neteikti svarstymui Partnerystės įstatymo projekto, nesvarstyti disponavimo mažu kiekiu narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, „nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“. 

Taip pat reikalauta, kad premjerė Ingrida Šimonytė iki birželio 1 dienos atšauktų iš Vyriausybės teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kt.

2021-06-15, Šeimos gynimo maršo dalyvių protestas prie Seimo. Vilnius. 2021 m. Birželio 15 d.

Mitingas vyks net tris dienas

Pasak L. Preikšaičio, protesto akcija prie Seimo turėtų vykti tris dienas.

„Asmeniškai aš 15 žmonių pakviečiau į protesto akciją prieš visas tas betvarkes, kurios vyksta Seime, o jų labai daug. (…) Tai legalus būdas protestuoti, kai paminamos konstitucinės teisės tą daryti teisiniu būdu“, – teigė jis.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis antradienį BNS sakė, kad pareigūnai vertina akcijos dalyvių elgesį.

„Ten yra daug grupių po 15 žmonių, (…) jiems leidimo kaip ir nereikia būti po 15 žmonių. (…) Jie tik informuoja savivaldybę“, – teigė jis.

„Mes viską užfiksuosime ir įvertinsime. Dabar pasakyti, ar ten yra pažeidimas, ar ne – sunku. Bet kuriuo atveju viskas bus užfiksuota ir įvertinta“, – tvirtino R. Matonis.

Mitingo vedėjas kaip ir „Didžiojo šeimos gynimo maršo metu” – Artūras Orlauskas. Jo metu pasisakys „Šeimų sąjūdžio” lyderis Raimondas Grinevičius ir kiti norintys savo numonę išreikšti viešai amsenys.

Mitingo nurodymai nuolat pranešami dalyviams garsiai.

Žmonės mažomis grupėmis nusėdę žolę, nuotaiką kiek temdo pasislėpusi saulė, tačiau skaidrina vėjyje plaikstomos Lietuvos trispalvės.

Laikmetis.lt primena, kad „Didysis šeimos gynimo maršas“ vyko gegužės 15 dieną, kai iš įvairių šalies kampelių į Vingio parką sostinėje susirinko apie 10 tūkst. žmonių, siekiančių išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.

Maršo organizatoriai netrukus pranešė apie ketinimus lygiai po mėnesio organizuoti dar vieną mitingą prie Seimo ir Vyriausybės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

24 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte