REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Prancūzijos vienuolė Andre tapo vyriausiu pasaulio žmogumi

ŠaltinisBNS

Prancūzų vienuolė, neseniai savo 118-ojo gimtadienio proga kėlusi tradicinę taurę portveino kokteilio su šokoladu, tapo seniausiu žinomu žmogumi pasaulyje, neseniai mirus metais vyresnei japonei.

Lucile Randon (Liusil Randon), dabar vadinama seserimi Andre (Andrė), gimė Pietų Prancūzijoje 1904 metų vasario 11 dieną, likus dešimtmečiui iki Pirmojo pasaulinio karo.

Dabar ji gyvena slaugos namuose Tulone, Viduržemio jūros pakrantėje. Kiekvieną rytą ji pradeda nuo pusryčių, o paskui dalyvauja rytinėse pamaldose, nors vienuolės akys jau nebemato.

„Ji yra labai laiminga, jai labai patinka toks dėmesys“, – sakė slaugos namų komunikacijos direktorius Davidas Tavella (Davidas Tavela). Jis pridūrė, kad antradienį bus surengta trumpa spaudos konferencija.

„Tačiau tai dar ne pabaiga, nes jos tikrasis tikslas yra aplenkti Jeanne Calment (Žan Kalman)“ – prancūzę, kuri mirė 1997 metais, kaip pranešama, būdama 122 metų.

Šiemet sesuo Andre sulaukė ranka rašyto naujametinio sveikinimo iš prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) ir daugybės dėžučių su šokoladu ir laiškų iš kitų sveikintojų.

nes jos tikrasis tikslas yra aplenkti Jeanne Calment – prancūzę, kuri mirė 1997 metais, kaip pranešama, būdama 122 metų

„Visada žavėjau savo išmintimi ir protu, bet dabar žmonėms tai rūpi mažiau, nes esu užsispyrėlė“, – juokaudama sakė ji interviu naujienų agentūrai AFP savo 118-o gimtadienio proga.

„Jau galvoju trauktis iš šio pasaulio, bet niekas neleidžia“, – sakė ji.

Prieš duodama vienuolės įžadus L. Randon yra dirbusi guvernante Paryžiuje. Šį laikotarpį ji prisimena kaip laimingiausią jos gyvenime.

Tarptautinės ilgaamžiškumo duomenų bazės (IDL) ir Guinesso (Gineso) pasaulio rekordų knygos anksčiau seniausiu žmogumi pasaulyje laikyta 119 metų japonė Kane Tanaka (Kanė Tanaka) mirė balandžio 19 dieną, pirmadienį pranešė vietos pareigūnai.

Po jos mirties „sesuo Andre tikrai tapo seniausiu žmogumi ir gerokai lenkia kitus, nes po jos seniausia yra 115 metų lenkė“, sakė IDL ir Nacionalinio demografijos studijų instituto (INED) informatikas ir stebėtojas Laurent’as Toussaint’as (Loranas Tusenas).

Daugiausia šimtamečių gyvena vadinamosiose pasaulio mėlynosiose zonose, kur žmonių amžiaus trukmės vidurkis viršija vidutinį. Tokioms zonoms priskiriama Okinava Japonijoje ir Sardinija Italijoje.

Nors Prancūzija  į šią zoną nepatenka, šalyje gyvena 30 tūkst. šimtamečių ir vyresnių žmonių, iš kurių 40 yra perkopę 110 metų, skelbia nacionalinė statistikos tarnyba „Insee“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte