Prancūzijos katalikių moterų grupė paskelbė manifestą prieš feminizmo įtaką Bažnyčiai

Katalikų moterų grupė Prancūzijoje paskelbė manifestą, kuriuo aukština „moterų pašaukimo grožį“.

Manifesto idėja kilo iškart po popiežiaus Pranciškaus motu proprio Spiritus Domini paskelbimo. Išleistas šių metų sausio mėn. 10 d. šis popiežiaus dokumentas pakeitė Bažnyčios kanonus, leisdamas moterims vykdyti lektoriaus ir akolito tarnystes. Daugelyje pasaulio šalių moterys jau vykdydavo šias tarnystes, nors oficialiai nebūdavo į jas skiriamos.

Manifeste teigiama, kad reikalavimas platesnio „moterų dalyvavimo Bažnyčios liturginėje tarnystėje ir yra sunkios liturginės krizės, įsišaknijusios gilesnėje antropologinėje krizėje, susijusioje su vyrų ir moterų papildomumu, simptomas“.

Pasirašiusieji manifestą pabrėžia, kad „kiekvienam katalikui turėtų rūpėti ši problema“.

„Kol suvokiame klerikalizmo pavojų, paradoksaliai pamirštame, kad moterys yra išstumtos iš Bažnyčios hierarchijos visos Bažnyčios labui“, – sakoma jame ir pabrėžiama, kad „niekada moterų pašaukimas nebuvo atstovaujamas tokiu karikatūrišku ir nuvertinančiu būdu“.

Tekste pažymima, kad „tradicija palikti moteris toliau nuo altoriaus yra labai sena, egzistuojanti tiek Rytų, tiek Vakarų tradicijose. Tačiau krikščionybė visada mokė, kad vyrai ir moterys yra vienodai lygūs“.

Manifeste nurodomi įtakingų moterų Bažnyčioje pavyzdžiai, kaip Kotryna iš Sienos ir Žana d‘Ark.

Taip pat manifesto signatarai pabrėžia, kad Dievas „davė mums savo Sūnų per Mergelę Mariją“ ir „joje Dievo meilė randa savo neatšaukiamus namus“.

„Jaunos merginos neturėtų būti skatinamos įsitraukti į kovos ir reikalavimų atmosferą“, – sako signatarai. „Jos turėtų būti skatinamos augti ir pasitikėti savo talentais bei charizma ir džiaugtis faktu, kad yra moterys, o „tai reiškia: nepaprastą malonę! “

„Kaip katalikės moterys, žinodamos savo marijišką privilegiją, nusprendžiame savo energiją ir talentus panaudoti veiksmingam vyrų ir moterų papildomumui paryškinti“, – sakoma dokumente.

Manifestas baigiamas katalikų vyskupų, norinčių atsilaikyti prieš „lyčių ideologijos“ spaudimą Bažnyčioje, padrąsinimu.

„Mes žinome, kad mūsų ganytojai, norėdami būti ištikimi savo evangeliniam pašaukimui ir Biblijos bei bažnytinėms tradicijoms, turi patirti spaudimą ir kad jie vis tiek turės daug kentėti“, sako signatarai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis