REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Prancūzijoje dėl studentų bendrabučio buvo nugriauta 135 metų senumo Šv. Juozapo bažnyčia

Buldozeriai nugriovė 135 metų senumo Šv. Juozapo bažnyčią Šiaurės Prancūzijoje, atlaisvindami vietą studentų bendrabučiui, ir tai yra pirmoji iš kelių šventyklų, kurios, vietos valdžios sprendimais, artimiausiais mėnesiais yra pasmerktos nugriovimui.

Šventojo Juozapo bažnyčią jėzuitai pastatė Lilyje 1880 – 1886 m., o miesto valdžios sprendimu ji buvo nugriauta, nes Lilio katalikų universitetui yra reikalingas naujas pastatas studentams. Tačiau Rameau rūmai, esantys šalia pasmerktos bažnyčios, pastatytos to paties architekto Auguste’o Mourcou, yra kruopščiai saugomi ir restauruoti kaip istorinis architektūros šedevras ir kultūros paveldo objektas.

Organizacija „Urgences patrimoine“, skirta Prancūzijos kultūriniam ir istoriniam paveldui išsaugoti, surinko 12 400 parašų peticijai išgelbėti Lilio Šv. Juozapo bažnyčią. Peticija buvo pateikta Prancūzijos kultūros ministerijai, reikalaujant šventyklos pastatą įtraukti į šalies saugomo istorinio paveldo sąrašą. Tačiau ministerija atmetė apeliaciją motyvuodama tuo, kad „atsisakius nugriauti bažnyčios pastatą bus uždarytas didelis aukštojo mokslo plėtros projektas, kuriam jau yra skirta 120 milijonų eurų suma“.

Tuo tarpu paskutinį etapą pasiekė derybos dėl Kalė Sen-Žermen-Kuzen bažnyčios, gražaus XX a. pradžios pastato su rafinuota art deco architektūra, griovimo, o jo vietoje norima statyti gyvenamąjį kompleksą. 2020 m. rugpjūčio mėn. Araso vyskupija, kuriai priklauso bažnyčia, paskelbė esanti priversta ją uždaryti, nes nebegalėjo jos išlaikyti. Bažnyčios langus puošia 28 garsaus meistro Louiso Barillet vitražai, kuriuos 1997 metais Prancūzijos kultūros ministerija įtraukė į saugomų kultūros ir istorijos paveldo objektų sąrašą.

Taip pat planuojama nugriauti Saint-Layers-du-Poirier bažnyčią, pastatytą 1902 metais Trit-Saint-Liege. Vietos valdžia teigia, kad bažnyčios nugriovimas miesto bendruomenei kainuos pigiau nei jos atstatymas, kuris, preliminariais skaičiavimais, kainuotų apie 950 tūkst. eurų. Neabejinga vietos bendruomenė rašo protesto laiškus valdžiai ir rengia mitingus prie rotušės, siekdama išgelbėti bažnyčią. Pagal dabartinius Prancūzijos įstatymus sprendimus remontuoti ar griauti bažnyčių pastatus priima tik vietos valdžios institucijos, nes 1907 m. Prancūzijos vyriausybė nacionalizavo visą bažnyčios turtą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte