Pranciškonų ordinas draudžia broliui P. Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Brolis pranciškonas Paulius Vaineikis vėl užsitraukė savo ordino Lietuvoje vadovybės ir brolių nemalonę. Šįsyk brolių nepasitenkinimą sukėlė br. Pauliaus viešai išreikštas palaikymas „Didžiajam šeimų gynimo maršui“ ir ketinimas jame dalyvauti.

Gegužės 4 d. duodamas interviu internetiniam dienraščiui „Bernardinai“ kunigas pranciškonas Arūnas Peškaitis OFM, pareiškė: „Man labai liūdna, kad prie maršo žada prisijungti mūsų brolis pranciškonas Paulius Vaineikis. Jis žiniasklaidoje minėjo, kad ten dalyvaus, „jei jo vyresnieji neprieštaraus“ – nors tai sakydamas jau žinojo, kad provincijolas jam neleido vyktį į tą renginį. Turiu pabrėžti, kad Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincija atsiriboja nuo šios akcijos.“

Svarbu pastebėti, kad br. A. Peškaitis šiuo metu pranciškonų ordine neužima jokių vadovaujančių pareigų, todėl lieka neaišku, kodėl būtent jis paskelbė viešoje erdvėje oficialią ordino poziciją. „Laikmečiui“ susisiekti su pranciškonų atstovais nepavyko.

Be kita ko, br. Arūnas negailėjo kritikos savo bendrabrolio atžvilgiu: „Ir paskutinis dalykas – dėl kurio br. Paulius Vaineikis nusipelnė teisėtos kritikos. Aišku, jį paskui puolė tokiais pat žodžiais. Buvo užsuktas neapykantos ratas. Bet negalima krikščioniui vartoti žodžių, žeminančių kitą žmogų. Nė vienas žmogus Dievo akyse nėra praradęs savo orumo. Jis turi orumą vien dėl to, kad yra sukurtas, gyvena ir yra atpirktas Kristaus. Ir jeigu mes susigundom kartoti žeminančius žodžius, epitetus – tada aš bijau pasakyti, kiek esu krikščionis.“

Reaguodamas į interviu br. Paulius savo paskyroje feisbuke paliko tokio turinio įrašą (kalba netaisyta – red. past.): „Mielas broli Arūnai, yra tokia sena rusų pasakėčia, kuria moki mintinai ir kitiems cituoji, apie gyvatę ir sakalą (berods M. Gorkio parašyta), ten pasakyta: „gimęs šliaužioti negali skraidyti“ (рожденный ползать – летать не может). Vergu gimęs, niekada nesuprasi ką reiškia išties būti Laisvu. Visiems, kurie šmeižiat mane, šmeižiat Šeimų Maršą, tuos kurie jį organizuoja tebūna jums Dievas Gailestingas Teisėjas. Žinau, kad Kristus numirė už visus, tad šliaužiokit ir toliau kartodami seną Gyvatės-NACHAŠ maldelę aš, aš, aš…“

Taip pat kun. A. Peškaitis paragino krikščionis atsiriboti nuo Maršo: „(…) vertinu vienareikšmiškai negatyviai – organizatorių tonas vis aštrėja, darosi ultimatyvus. Tai tampa galios demonstravimu, be to – visiškai nesuprantamu prisiėmimu atsakomybės už visą Lietuvą. Vienas iš maršo didžiųjų rėmėjų (ir, kaip suprantu iš tekstų, organizatorių) yra Vitas Tomkus, seniausiai pagarsėjęs savo pronacistinėmis pažiūromis. Mano supratimu, krikščionims derėtų absoliučiai palikti šitą iniciatyvą, netgi pasisakyti prieš ją.“

Anksčiau kun. Paulius Vaineikis dėl savo aštrios kritikos LGBT bendruomenei turėjo trauktis iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos kapeliono pareigų, jam buvo nerekomenduojama bendrauti su žiniasklaida.

„Didysis šeimos gynimo maršas“ įvyks Vilniaus Vingio parke gegužės 15 d.

Papildymas. 20.15 val. Netrukus po „Laikmečio“ publikacijos ir klausimo oficialioje Mažesniųjų brolių ordino paskyroje (į klausimą atsakymo negavome), feisbuke buvo išplatintas toks pranešimas: „Kylant aistroms dėl gegužės 15 dieną planuojamo „Didžiojo šeimos gynimo maršo“, Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincija oficialiai pareiškia, jog neketina dalyvauti šiame renginyje. Vienybėje su Lietuvos Vyskupų konferencija primename jos poziciją išsakytą š.m. balandžio 23 dienos pranešime. Provincijos ministras br. kun. Algirdas Malakauskis OFM“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

36 KOMENTARAI

 1. Kad būtų gyva Lietuva, reikia tikrai lietuviškų šeimų. Saugikime tai, kas yra šventa. Tai yra mūsų esminė pereiga.

 2. Istorija tukstanti kartu parode, kad teisus tie ,kurie uz tiesa kovoja,aukojasi ir nebijo .Niekas taip neskatina p[ktu darbu,kaip nuolaidziavimas,stovejimas po medziu,kai naikinama zmogaus prigimtis,morale.Zdebskio,Svarinsko,Sadunaites,Tamkeviciaus,Kaunecko,Laurinaviciaus ir tukstanciu kitu pavyzdys rodo,kad teisus buvo jie,o ne prisitaikeliai,bailiai ir karjeristai.

 3. Sukišti galvas į smėlį,apsimesti,kad nepastebi,kas vyksta,o vėliau, be jokio sąžinės graužimo, žiūrėti tikintiesiems į akis……Tai kokias tiesas tie Dievo tarnai skelbia? Ar jie su Dievu? Tiesa reikalauja kovos. Patogiai sėdėti Dievulio užanty,ramiai sau gyventi… Visas tas purvas jų neliečia…. tegul praeina pro šalį.O vėliau ,rankas šventai sudėję,žvalgysis į dangų,kai tuo metu gėjai,lezbietės drąsiai, išsidažę,ištvirkėliškai išsidarkę,demonstratyviai žengs sostinės pagrindine gatve.Vaipydamiesi,kaišiodami liežuvius,rodydami nepadorius judesius.Visa tai matys vaika,paaugliai.Ar tai normalu?

 4. „visiškai nesuprantamu prisiėmimu atsakomybės už visą Lietuvą“ sako nelabai į pranciškoną panašus kunigas. Bet pats prisiima atsakomybę pasmerkti viešai ir kritikuoti viešai ir pareikšti nuomonę viešai. Sau leidžia???

 5. Patogus broliu gyvenimas atskyre juos nuo realybes. Patogu nepastebeti, patogu nesikisti, gai gyvenimas sotus ir aprupintas. Ot iseitu i kelia basi kaip Pranciskus, idomu ar toli nueitu ????????????

  • Jiems labiausiai pakenkė uždarumas. Dar, tas pats, br. Arūnas Peškaitis, kai buvo klebonu Bernardinų bažnyčioje, buvo labai geras vadovas. Jis kas savaitiniame leidinuke dėdavo ataskaitą už surinktas aukas ir kaip jos panaudojamos. Tiesa, šeimų vasaros stovykloje, dažnai braukdavo prakaitą nuo kaktos, kad galėtų atsiskaityti, t.y. kad užtektų pinigų. Taip buvo, kol į klebono pareigas atėjo algelismalakauskiukas. Neužilgo, jo buvo viskas išardyta, viskas, kas telpa į tuos žodžius. Tada, pamenu, įvykusį skandaliuką apie pinigų dingimą iš sekretorės skrynios, kai ji, grįžusi iš atostogų, jų (pinigų) neberado. Br.Arūnas, pavaduodamas, prieš savaitę į atostogas išėjusį kleboną, aišku, iškvietė policiją, kuri ėmėsi tyrimo. O neužilgo, grįžęs klebonėlis paskubėjo viską užglaistyti ir tyrimas buvo nutrauktas. Kyla klausimas kodėl? Galiausiai, pastarasis išverkė, tiesioginio to žodžio prasme – išverkė pas brolius, provinciolo pareigas. Tad, broliai turi ką turi.

 6. Anuo metu Jėzus bylojo: ,,Aš šlovinu tave, Tėve, dangaus ir žemės Viešpatie, kad paslėpei tai nuo išmintingųjų ir gudriųjų, o apreiškei mažutėliams. Taip , Tėve, nes tau taip patiko. (Mt 11,25-26). Ačiū tau br Pauliau!

 7. suderino, kad ju dvasingumas gali gyvuoti salia kitu musu tevyneje. O ka reiskia toks ju palaimintas laisvieciu dvasingumas – tai aiskinti nereikia…kaipgi jie dabar piktosios dvasios ipainioti gali kitaip, jeigu ne cenzura issipainioti…bet nuodemes ne taip isvalomos, nepakanka tik pasninkauti, o reikia ir darbu.

 8. Ką gi, bažnyčia į krūmus davė. O jūs dar tikite kažkuo nepatikimu, kur tokiu svarbiu metu nepalaiko nei šeimos nei mūsų papročių, nei moralės. Dabar niekas negali nusisukti ir prasėdėti krūmuose, o kas tai daro telieka mums už nugarų ir nebelenda į akis su savo tikėjimais.

  • Klysti, bažnyčia esame mes visi, o ne tie, kas uzurpavo jos vardą. Nesėdėk, mama, krūmuose, o važiuok su Šeimų Maršu gegužės 15 į Vingio parką.

 9. „Brolis Vaineikis vertas pagarbos, nes tiesiai pasakė kas yra kas. Jis visada bus gerbiamas tų žmonių, kurie yra prieš visą šitą genderizmą, visus iš to išeinančius bjaurumus. Labai stebina abejingumo politika tokiems pamatiniams dalykams kaip šeima“ Už šį komentarą esu FB užblokuota. prie šio straipsnio „Bernardinuose“…Ar mes dar turime laisvę? Manau, kad jau ne.

 10. Kai brolis Sasnauskas sorosineje ziniasklaidoje garbino stambulo konvencija joks Peskaitis ar Malakauskas net nesureagavo.Nesuprantama.

 11. Visa šios istorijos su Arūnu OFM ir Bernardinais.lt esmė – kad bernardinai.lt jau seniai yra tapę sorošinės žiniasklaidos padaliniu, kuriame „tiesa“ išgaunama tokia, kokios reikia. Pirmiausia randamas šnekus ir maksimaliai nenuovokus „atstovas“, jam užduodami įvairūs klausimai, galiausiai iš atsakymų „po nedidelių pakoregavimų“ išgaunamas NORIMĄ ŽINIĄ nešantis straipsnis.

 12. Man atrodo br.Paulius užmiršo šv.Prancisškaus maldą…
  Primenu ir kitiems, jei primiršo:
  Viešpatie, padaryk mane
  savosios ramybės pasiuntiniu
  ir leisk man nešti
  meilę, kur siaučia neapykanta;
  santaiką, kur vyrauja barniai;
  vienybę, kur yra skilimas;
  tikėjimą, kur kankina abejonės;
  tiesą, kur viešpatauja klaida;
  viltį, kur braunasi nusiminimas;
  džiaugsmą, kur slegia liūdesys;
  šviesą, kur užgulusios tamsybės.

  Mokytojau, padaryk, kad aš trokščiau
  kitus paguosti, o ne pats būti guodžiamas;
  kitus suprasti, o ne pats būti suprastas;
  kitus mylėti, o ne pats būti mylimas,
  nes kas duoda – gauna,
  kas atleidžia, tam atleidžiama,
  kas miršta, tas gimsta amžinai gyventi.

 13. Pamiršo šv. Pranciškaus Asyžiečio maldą ne br. Paulius, o br. Algis, kuris pastūmėjo br. Arūną užsipulti viešai, su jokiu broliškumu nekvepiančiu ir labai abejotinu tekstu. Tai dar kartą įrodo, kad ten pas juos jokio broliškumo nėra. Čia, jie patys, savo rankomis kasasi sau duobę. Žuvis ima pūti nuo galvos. jei jie neamputuos tos galūnės, tai supus visi.

 14. Br. Paulius FB rašo: Ruošiamės Didžiajam Šeimų Maršui!
  Kas negalite dalyvauti tiesiogiai, Gegužės 15d. pasipuoškit savo aplinką Tautine, Šeimos atributika, Įsigykite ant savo automobilių vėliavėles, namuose išsikelkite Lietuvos vėliavas.
  Kunigai – patriotai paraginkit savo parapijų šeimas susirinkti 15val. – Dievo Gailestingumo valandą į Didįjį Lietuvių šeimos maldos tiltą!
  UŽ KRISTŲ, UŽ ŠEIMĄ, UŽ LIETUVĄ!

  • Artėja Didysis Šeimų Maršas!
   Kretingiškiai, kurie norėtumėte įsigyti Maršo atributikos: vėliavėlės, vėliavos, lipdukai galite užeiti į Parapijos „Špitolę“, arba kurie esate Klaipėdos apskrityje galite įsigyti Gargžduose, tel: 8 673 78860

 15. Vaineikis visada gali palikti vienuolyną ir tapti eiliniu kaimo parapijos klebonu, pavaldžiu vyskupui. (Tinkamiausias sprendimas visoms pusėms.)

 16. Pranciškonai t. Paulių, kaip Kaune buvo sutvarkyti KARDINOLAS Sladkevičius, kunigas poetas Mikutavičius, MONSINJORAS Svarinskas, tėvas Stanislovas, kunigas R. Grigas, kunigas J. Stankevičius, kunigas Benas Lyris, MONSINJORAS A. Žukauskas, kunigas R. Repšys, kunigas V. Lenktaitis ir daugybė daugybė kitų. Vyskupai mėgsta bestuburius padlaižius. Kitiems AMBA.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte