REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Prahoje prasidėjo Sinodo žemyninis etapas

Prahoje sekmadienį, vasario 5 d., prasidėjo popiežiaus Pranciškaus sušaukto ir Bažnyčią visame pasaulyje apimančio Sinodo žemyninis Bažnyčios Europoje etapas. Atidarymo Mišioms Strahovo premonstratų vienuolyno bažnyčioje vadovavo Prahos arkivyskupas metropolitas Janas Graubneris.

Žemyninio etapo pasvarstymų pagrindą sudaro parengiamasis dokumentas „Išplėsk savo palapinės erdvę“ (žr. Iz 54, 2). Konferencijos darbams vadovauja Europos Vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas, taip pat Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas.

Iš kiekvienos kontinentinės Europos valstybės į Prahą buvo kviečiami vyskupų konferencijų pirmininkai bei keletas deleguotų asmenų, tačiau platesnis dalyvių ratas sudaromas kviečiant po dešimt narių dalyvauti nuotoliniu būdu.

Lietuvą žemyniniame svarstyme atstovaus LVK pirmininkas ir tuo pačiu – Europos vyskupų konferencijų (CCEE) pirmininkas Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius, Vaida Spangelevičiūtė-Kneižienė ir Agnė Markauskaitė. Nuotoliniu būdu į diskusijas jungsis kun. Andrius Vaitkevičius, kun. Gediminas Jankūnas, kun. Linas Baltrušaitis, diak. Darius Chmieliauskas, ses. Asta Venskauskaitė MVS, Linita Žebrauskienė, Vaiva Stanionė, Rozvita Vareikienė, Miglė Viselgaitė ir Sigitas Daugnoras.

Sinodinio kelio žemyninis etapas buvo pradėtas sekmadienį antrąja Vakarine ir šv. Mišiomis Strahovo premonstratierių vienuolyno bažnyčioje (Praha). Visoms apeigoms vadovavo Prahos arkivyskupas Jan Graubner.

Homilijoje jis kalbėjo: „Gyvename tokios gerovės laikais, kokios dar niekad Europoje nėra buvę. Tuo pačiu išgyvename ir įvairias krizes, kurias ta gerovė sukelia. Netgi krikščionys yra tos įtakos paliesti ir didžiausią dėmesį kreipia į save ir į savo teises, o Dievas yra tapęs tik padėjėju mūsų tikslams įgyvendinti ir asmeninei laimei pasiekti“. Remdamasis Evangelijos žodžiu arkivyskupas ragino neprarasti sūrumo.

Po pamaldų sambūrio dalyviai prie vakarienės stalo dar ilgai išgyveno bendrystę ir neformaliai dalijosi sinodine patirtimi.

Pirmadienį, pradėdamas konferencijos debatus, arkiv. G. Grušas prašė įsisąmoninti, kad sinodalumas nėra bandymas sukurti Bažnyčios parlamentą, kuriame sėkmingiausios idėjos balsavimu priimamos, o kitos atmetamos. Delegatai susirinko, kad klausytųsi vieni kitų ir Šventosios Dvasios: kalbėtis, susipažinti, pasisakyti ir vieni kitus suprasti.

G. Grušas įvadinėje kalboje užtikrino konferencijos dalyvių solidarumą Rusijos karo ištiktai Ukrainai. „Europoje vyksta naujas karas po trisdešimties metų nuo Berlyno sienos žlugimo ir priešingų blokų padalyto pasaulio pabaigos. Esame artimi mūsų broliams ukrainiečiams, kupini vilties, kad rusų agresija pasibaigs ir mūsų žemynas vėl galės atrasti tikrąją taiką ir susitaikymą“.

39 vyskupų konferencijoms atstovaujantys delegatai iš 45 Europos kraštų per ateinančias dienas iki vasario 12 d., aptars ir apibendrins ligi šiol įvykusius sinodinio proceso etapus.

Žemyninio etapo konferencija Prahoje vyks dviem fazėmis: Pirmojoje nuo sekmadienio iki ketvirtadienio, vasario 9 d., dalyvauja 200 dalyvių ir 390 nuotolinių delegatų. Jiems pavesta kartu parengti ir paskelbti žemyninį etapą apibendrinantį dokumentą. Antrojoje fazėje, vasario 10-12 d., posėdžiaus Europos vyskupų konferencijų pirmininkai. Jie apsvarstys asamblėjos baigiamąjį dokumentą ir parengs jo komentarą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte