REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Praėjus net 60 metų po stebuklingo italo išgijimo Lurde, jis vis dar ten sugrįžta

ŠaltinisCNA

1963 m. italui išgydytas vėžys įėjo į istoriją kaip 63-iasis oficialiai pripažintas stebuklingas išgijimas Lurde (Prancūzija). 1976 m., po daugiau nei dešimtmetį trukusių medicininių tyrimų, jo išgijimas buvo paskelbtas stebuklingu.

Diagnozė – vėžys

Istorijos pradžia grąžina į 1962 m. balandį, kai 23 metų italų kariui Vittorio Micheli (Vitorijui Mikeliui) buvo diagnozuotas kairiojo klubo piktybinis auglys.

„[Auglys] jau buvo sunaikinęs dalį mano dubens ir puolė šlaunikaulio galvutę. Taigi man buvo likę labai nedaug laiko gyventi”, – CNA pasakojo dabar 82 metų V. Micheli.

Po to, kai vienos Šiaurės Italijos ligoninės onkologai nuleido rankas, jo motina ėmė spausti Vittorio brolį kunigą, kad šis nuvežtų ligonį į Lurdą. Ši didinga šventovė pietų Prancūzijoje žymi vietą, kurioje jauna šventoji Bernadetė Subiru 1858 m. vasario 11 d. matė Marijos apsireiškimus. Sakoma, kad šventovės vandens šaltinis turi stebuklingų savybių ir kasmet pritraukia milijonus žmonių, ieškančių fizinio ir dvasinio išgydymo.

Nepaisydamas gydytojų patarimo, Vittorio tuomet gavo kariškių leidimą vykti į kelionę.

„Atlikau visas pamaldas, procesijas, Kryžiaus kelio stotis, [maudžiausi] baseinuose… nieko nepastebėjau, – sakė Vittorio. – Tik [grįžęs] atgal pajutau, kad kažkas pasikeitė. Pirmiausia man nebereikėjo skausmą malšinančių vaistų. O tada vėl pradėjau valgyti. Anksčiau nevalgydavau. Ir atsirado geros savijautos, ramybės jausmas”.

„Karinėje ligoninėje į mane niekas nekreipė dėmesio. Tačiau aš pradėjau keltis iš lovos, pradėjau vaikščioti, vis dar su gipsu ir ramentais. Galiausiai jie nusprendė padaryti rentgeno nuotraukas ir pamatė, kad auglio nebėra… atliko daugiau tyrimų, atvyko ir gydytojai iš išorės… išsiuntė mane namo. Trumpai tariant, [buvau] išgydytas”.

Vis dar grįžta į Lurdą

Dabar, praėjus 60 metų po išgydymo, Vittorio vis dar grįžta į tą vietą, kur tai įvyko. Daugelį metų italas 10-15 dienų per metus čia savanoriškai dirbo „brancardier”, arba neštuvų nešiotoju, ligoniams, ieškantiems panašių stebuklingų išgijimų. Dirbdamas juo, Vittorio susipažino su moterimi, kuri vėliau tapo jo žmona.

2022 m. gegužę per kasmetinę karių piligriminę kelionę kalbėdamas su CNA, Vittorio sakė, kad nežino, kodėl iš tūkstančių kasmet į Lurdą atvykstančių žmonių buvo pasirinktas išgydyti jis – greičiausiai ne dėl savo nuopelnų, pripažino jis, bet „galbūt dėl mano motinos nuopelnų”, kuri labai skatino jį ieškoti išgydymo Lurde.

Dabar jau aštuoniasdešimtmetis Vittorio lieka dėkingas už stebuklą, kuris prieš šešis dešimtmečius išgelbėjo jo gyvybę, ir sakė, kad gyvena įprastą gyvenimą bei kaip įmanydamas praktikuoja katalikų tikėjimą.

„Manau, kad gyvenimas yra tarsi kopėčios, kurias eini po vieną žingsnį. Niekada nežinai, ar pasieksi viršų ir kaip pasieksi. Stengiuosi būti geras krikščionis – tačiau nežinau, ar toks esu”, – sakė jis.

Reikalingas kruopštus patikrinimas

Per daugelį metų mažiausiai 7 tūkst. žmonių pranešė patyrę antgamtinių išgijimų Lurde, tačiau Katalikų Bažnyčia stebuklingais pripažino vos 70 iš šių išgijimų – paskutinis, įvykęs 2008 m., buvo paskelbtas 2018 m.

Alessandro de Franciscis, Lurdo medicininių stebėjimų biuro pirmininkas, yra įpareigotas ištirti kiekvieną teiginį apie stebuklingą išgijimą – šios užduoties jis nesiima lengvai. Vietinis Tarbo ir Lurdo vyskupas jį į šias pareigas paskyrė 2009 m.

„Mes kruopščiai ir su labai dideliu įsitraukimu ir vadovaudamiesi labai griežtais kriterijais nagrinėjame ir tiriame tariamą išgydymą”, – sako gydytojas.

„Tai vienintelė religinė institucija – ne katalikiškame pasaulyje, o visose religijose kartu paėmus – kurioje taip tiksliai ir nuodugniai, giliai studijuojamas tariamas išgydymas”, – pasakoja jis.

1883 m. buvo įsteigtas Medicininių stebėjimų biuras, kuris turėjo ištirti visus tariamus išgijimus, apie kuriuos buvo pranešama Lurde. Tariamo stebuklingo išgijimo tyrimo kriterijų yra daug, be kita ko, reikia ištirti, ar liga buvo diagnozuota mediciniškai ir ar jos prognozės buvo sunkios, ar išgijimas buvo momentinis, ilgalaikis ir nepaaiškinamas įprastomis mokslinėmis priemonėmis.

Tik trys stebuklingi pasveikimo atvejai

Mokslinio tyrimo proceso griežtumą patvirtina faktas, kad iš tūkstančių tariamų išgijimų, kuriuos asmeniškai tyrė gydytojas ir jo komanda, tik trys iš jų buvo pripažinti stebuklingais.

De Francisci, praktikuojantis katalikas, sakė, kad išgydymai Lurde patraukia visų tikėjimų žmonių vaizduotę, kaip ir paties Jėzaus padaryti išgydymai Evangelijose, kurie traukė žmones prie Jo ir rodė Jo galią.

„Vienas dalykas, kurio išmokau per šiuos 13 gyvenimo Lurde metų, yra tai, kad kartais tenka pakelti rankas ir pasakyti: šito aš nesuprantu”, – sakė gydytojas.

„Pasaulyje, mūsų tikėjimo patirtyje visko racionaliai paaiškinti neįmanoma. Ir yra dalykų, kurių negalime paaiškinti ir kurie yra mūsų tikėjimo lobio dalis. Manau, kad piligriminėje kelionėje į Lurdą, kaip ir į bet kurią kitą piligrimystės vietą, bei Lurdo išgydymuose yra stipri evangelizacinė prasmė”, – pastebėjo jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte