Popiežius susitiko su kardinolu A. Becciu, vis dar narpliojant Vatikano finansų bylą

ŠaltinisCNA

Ketvirtadienio rytą popiežius Pranciškus Vatikane susitiko su kardinolu Angelo Becciu (Andželo Bečiu), kuris yra teisiamas dėl kaltinimų, susijusių su Vatikano finansais.

Šis susitikimas buvo įtrauktas į popiežiaus Pranciškaus vasario 9 d. oficialių audiencijų sąrašą, kurį Vatikanas skelbia kasdien vidurdienį Romos laiku.

Naujienų suvestinės svetainės „Il Sismografo“ redaktoriai oficialų susitikimo pobūdį pavadino „mįslingu“, turint omenyje, kad popiežius ir kardinolas bendravo ir anksčiau.

Becciu ėjo „sostituto“, arba antrojo pagal rangą Valstybės sekretoriato pareigūno, pareigas nuo 2011 iki 2018 m., kai popiežius Pranciškus jį paskyrė kardinolu ir paskyrė Šventųjų skelbimo kongregacijos vadovu.

Nuo 2021 m. liepos mėn. Becciu buvo teisiamas Vatikane dėl kelių su finansais susijusių kaltinimų. Teismo proceso centre – Valstybės sekretoriato pastato Londone pirkimas, prieštaringai vertinama investicija, dėl kurios Vatikanas prarado šimtus tūkstančių eurų. Be to, tai pirmas kartas, kai kardinolą teisia Vatikano teismas, sudarytas iš neprofesionalių teisėjų.

74 metų kardinolas taip pat kaltinamas Vatikano lėšų naudojimu brolio vadovaujamai labdaros organizacijai – šis kaltinimas sukėlė bangas, kai 2020 m. rugsėjį buvo paskelbtas viename didžiausių Italijos laikraščių.

Pasak Becciu, popiežius Pranciškus užsiminė apie šį kaltinimą, kai 2020 m. rugsėjo 24 d. paprašė jo atsisakyti darbo Vatikane bei kardinolo teisių ir privilegijų.

Nuo tos dienos nušalintasis kardinolas tvirtino esąs nekaltas dėl visų kaltinimų.

Popiežius Pranciškus taip pat išreiškė viltį, kad Becciu yra nekaltas, ir 2021 m. rugsėjo mėn. interviu sakė, kad jis „yra asmuo, kurį aš tam tikra prasme gerbiu kaip žmogų, t. y. linkiu, kad jis pasitaisytų… Bet kokiu atveju teisingumas nuspręs.“

Prieš penkis mėnesius, 2021 m. balandį, popiežius aukojo privačias Didžiojo ketvirtadienio Mišias Becciu gyvenamosios vietos koplyčioje.

Visai neseniai, 2022 m. rugpjūčio 27 d., kardinolas dalyvavo popiežiaus Pranciškaus surengtoje viešoje konsistorijoje naujiems kardinolams išrinkti ir rugpjūčio 29-30 d. kardinolų susitikime. Tai buvo pirmosios konsistorijos, kuriose Becciu dalyvavo po to, kai 2020 m. rugsėjį atsistatydino.

Pasak kardinolo, popiežius Pranciškus jam paskambino rugpjūčio 20 d. „pranešti, kad bus grąžintas į kardinolo pareigas“.

Becciu pirmą kartą liudyti Vatikano finansų byloje stojo 2022 m. gegužės 5 d. Jis kaltinamas turto pasisavinimu, pinigų plovimu, sukčiavimu, turto prievartavimu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. kaltinamas turto pasisavinimu, pinigų plovimu, sukčiavimu, turto prievartavimu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi

    ////

    o kam jį suspenduot, jis žmogus geras + nekaltumo prezumpcija 🤣🤣🤣

  2. Po straipsniu apie makricka komentarai jau neleidziami, makrickas padare sau karjera, ka gi, laikmeciui geda uz cenzura, beje istryne viena komentara.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte