REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius savo kelionę į Kanadą pavadino „atgailos piligrimyste”

Popiežius Pranciškus sekmadienį pareiškė, kad planuojama kelionė į Kanadą, kur jis ketina susitikti su autochtonais, patyrusiais prievartą Katalikų Bažnyčios valdomose internatinėse mokyklose, bus „atgailos piligrimystė“.

Ateinantį sekmadienį, liepos 24 d., prasidės popiežiaus Pranciškaus kelionė į Kanadą.

„Viešpaties angelo“ maldos pabaigoje popiežius sakė:

„Brangūs Kanados broliai ir seserys, kaip žinote, Jėzaus vardu atvyksiu tarp jūsų, kad susitikčiau su čiabuvių tautomis ir jas apkabinčiau”.

Toliau jis tęsė: „Deja, Kanadoje nemažai krikščionių, įskaitant kai kurių religinių institucijų narius, prisidėjo prie kultūrinės asimiliacijos politikos, kuri praeityje įvairiais būdais smarkiai pakenkė vietinėms bendruomenėms. Dėl šios priežasties neseniai Vatikane priėmiau kelias grupes vietinių tautų atstovų, kuriems išreiškiau savo apgailestavimą ir solidarumą dėl jų patirtos žalos”.

Popiežius kalbėjo apie savo būsimą kelionę: „O dabar rengiuosi į atgailos piligriminę kelionę, kuri, tikiuosi, su Dievo malone prisidės prie jau pradėto gijimo ir susitaikinimo proceso. Iš anksto dėkoju jums už visą pasirengimo darbą ir už svetingumą, su kuriuo mane priimsite.“

Manoma, kad pontifikas per liepos 24–30 dienomis paskirtą vizitą į Edmontoną, Kvebeką ir Ikaluitą ketina dar kartą atsiprašyti. Ankstesnį kartą jis tai padarė per Kanados delegacijų apsilankymą balandį Vatikane.

Deja, Kanadoje nemažai krikščionių, įskaitant kai kurių religinių institucijų narius, prisidėjo prie kultūrinės asimiliacijos politikos.

Sekmadienį Pranciškos Šv. Petro aikštėje susirinkusiai miniai sakė, kad jis jau „išreiškė savo apgailestavimą ir solidarumą dėl jų patirtos skriaudos“.

Kelionė į Kanadą yra svarbus 85 metų religinio lyderio žingsnis, jam siekiant užgesinti pasaulinį skandalą dėl dvasininkų vykdyto nepilnamečių tvirkinimo, slėpto Bažnyčios ne vieną dešimtmetį.

Apie 150 tūkst. autochtonų, metisų ir inuitų vaikų nuo XIX amžiaus pabaigos iki XX amžiaus 10-ojo dešimtmečio buvo išsiųsti į 139 Kanados internatines mokyklas. Šalies vyriausybė tokiu būdu vykdė priverstinės asimiliacijos politiką.

Šie vaikai daug mėnesių praleido atskirti nuo savo šeimų, kalbos ir kultūros. Daugelis jų patyrė mokyklų direktorių ir mokytojų fizinį bei lytinį smurtą.

Manoma, kad tūkstančiai nepilnamečių mirė nuo ligų, prastos mitybos ar nepriežiūros. Nuo praėjusių metų gegužės Kanados katalikiškų internatinių mokyklų teritorijose buvo aptikta per 1,3 tūkst. nepažymėtų kapų.

Tiesos nustatymo ir susitaikymo komisija 2015-aisiais priėjo prie išvados, jog tokia vyriausybės politika prilygo „kultūriniam genocidui“.

Balandį Pranciškus pasmerkė „ideologinę kolonizaciją“, kurios „aukomis tapo tiek daug vaikų“ Kanadoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte