Popiežius prisidėjo prie pagalbos Turkijos ir Sirijos žmonėms

ŠaltinisCNA

Vatikanas kartu su Italijos vyriausybe ir nevyriausybinėmis organizacijomis siunčia pagalbą kenčiantiems Turkijos ir Sirijos žmonėms.

Kaip praneša „Vatican News”, popiežius Pranciškus parūpino 10 tūkst. termo marškinėlių žmonėms, neturintiems tinkamos pastogės Turkijoje ir Sirijoje.

Popiežius taip pat nusiuntė finansinę pagalbą Sirijai per šios šalies apaštališkąją nunciatūrą, „Vatican News” teigė popiežiaus išmaldininkas kardinolas Konradas Krajewskis (Konradas Krajevskis).

Vasario 15 d. rytą iš Neapolio (Italija) uosto išplaukė dėžės su termo marškinėliais, taip pat kita nevyriausybinių organizacijų ir Italijos vyriausybės pagalba. Marškinėlius į pietinį uostamiestį vasario 14 d. vakare atvežė K. Krajewskis. Tikimasi, kad jie ir kiti reikmenys į Turkijos uostamiestį Iskenderuną bus atgabenti per dvi dienas.

Šis nedidelis miestas buvo vienas iš tų, kurie smarkiai nukentėjo nuo vasario 6 d. žemės drebėjimo, per kurį, kaip manoma, žuvo daugiau kaip 41 tūkst. regiono gyventojų, o žuvusiųjų skaičius kasdien didėja, nes gelbėtojai toliau ieško žmonių tarp pastatų nuolaužų.

Iskenderuną taip pat dar labiau apgadino vėliau kilę potvyniai ir gaisrai. Iš jo termo marškiniai bus nugabenti į pabėgėlių stovyklą Kilise, kuris yra netoli sienos su Sirija, netoli Alepo.

Kaip pranešė „Vatican News”, marškinėlius tiems, kuriems jų reikia, išdalys Italijos ne pelno organizacija „Fondazione Rava”.

Popiežius Pranciškus sekmadienį per kassavaitinę „Viešpaties angelo” maldos kalbą paragino žmones toliau padėti nuniokotam regionui.

„Brangūs broliai ir seserys, ir toliau būkime arti malda ir konkrečia parama žemės drebėjimo aukoms Sirijoje ir Turkijoje”, – sakė jis vasario 12 d.

Kalbėdamas pro Apaštališkųjų rūmų langą, popiežius Pranciškus pasakojo, kaip jį sujaudino per televiziją matyti katastrofos skausmo ir kančios vaizdai, ir ragino žmones „melstis ir galvoti, ką galime dėl jų padaryti”.

Jungtinės Tautos praneša, kad po dviejų vienas po kito vasario 6 d. įvykusių žemės drebėjimų, dėl kurių kai kuriose Turkijos ir Sirijos dalyse sugriuvo tūkstančiai pastatų, milijonai žmonių liko be pastogės.

Pasak Sirijos „Carito” direktoriaus, žemės drebėjimas smarkiai paveikė šiaurės vakarų Siriją, kur po daugiau nei dešimtmetį trukusio pilietinio karo 4,1 mln. žmonių jau anksčiau reikėjo humanitarinės pagalbos.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte