Popiežius Pranciškus planuoja vykti į Rusiją ir Ukrainą

Popiežius Pranciškus sakė, kad liepos mėnesį planuoja apsilankyti Kanadoje ir tikisi kuo greičiau po to vykti į Maskvą ir Kijevą, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Pontifikas taip pat paneigė gandus apie savo būsimą atsistatydinimą.

Išskirtiniame interviu „Reuters“ savo rezidencijoje Vatikane popiežius paneigė kalbas, kad serga vėžiu, ir pajuokavo, kad gydytojai jam apie tai nieko nesakė.

Kalbėdamas apie padėtį Ukrainoje, Pranciškus pažymėjo, kad Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas kalbėjosi apie galimą jo kelionę į Maskvą.

Pirminiai ženklai nebuvo geri. Nė vienas popiežius nėra lankęsis Maskvoje, o Pranciškus ne kartą smerkė Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Kiekvieną dieną širdyje nešiojuosi brangią ir kankinamą Ukrainą, kurią ir toliau siaubia barbariški išpuoliai, kaip kad tas, kuris smogė Kremenčugo prekybos centrui“, – praėjusį trečiadienį sakė popiežius, kuris per keturis mėnesius nuo karo pradžios jau apie 60 kartų kalbėjo apie Rusijos pradėtą karą ir meldė už jos aukas.

Kai Vatikanas prieš kelis mėnesius pirmą kartą paklausė apie kelionę, Pranciškus teigė, kad Maskva atsakė, jog dabar netinkamas laikas.

Tačiau jis užsiminė, kad dabar galbūt kažkas pasikeitė.

„Norėčiau nuvykti (į Ukrainą), bet pirmiausia norėjau nuvykti į Maskvą. Apsikeitėme žinutėmis apie tai, nes maniau, kad jei Rusijos prezidentas suteiks man nedidelį langą pasitarnauti taikos reikalui… O dabar, kai grįšiu iš Kanados, gali būti, kad man pavyks nuvykti į Ukrainą“, – sakė jis.

„Pirmiausia norėčiau nuvykti į Rusiją ir pabandyti kaip nors padėti, bet norėčiau nuvykti į abi sostines“, – pareiškė pontifikas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte