Popiežius Pranciškus padėkojo berniukui už netikėtą pamoką

Popiežius Pranciškus trečiadienį padėkojo berniukui už netikėtą laisvumo ir ėjimo paskui širdį „pamoką”, „pamoką visiems mums”.

Per bendrąją audienciją spalio 20 d. popiežius Pranciškus kalbėjo Vatikano Pauliaus VI salėje, kai audiencijos pradžioje prie jo priėjo drąsus berniukas. Netikėtas susitikimas įvyko, kai dvasininkai įvairiomis kalbomis skaitė Laiško galatams 5, 13-14 ištrauką, kuriame krikščionys raginami nepiktnaudžiauti savo laisve, bet „stengtis vieni kitiems su meile tarnauti”.

Kai eilutės buvo skaitomos vokiečių kalba, berniukas, vilkintis juodą sportinį kostiumą, užsidėjęs akinukus ir apsauginę veido kaukę, priėjo prie popiežiaus Pranciškaus, o šis jam nusišypsojo ir paspaudė ranką.

Tuo tarpu Popiežiškųjų namų prefektūros regentas monsinjoras Leonardas Sapienza, kuris per bendrąsias audiencijas sėdi popiežiui iš dešinės, netikėtai pakilo ir užleido savo vietą berniukui.

Vaikas trumpai pasėdėjo, paskui atsistojo ir kažkam parodė į baltą pijusę ant popiežiaus galvos. Galiausiai berniukas išdidžiai nužengė nuo pakylos pas mamą.

„Šiomis dienomis kalbame apie tikėjimo laisvę, klausydamiesi Laiško galatams, – sakė jis. „Kai šis vaikas priėjo prie manęs, tai man priminė, ką Jėzus kalbėjo apie vaikų spontaniškumą ir laisvę. Jėzus mums sako: jei ir jūs nesielgsite kaip vaikai, neįeisite į Dangaus karalystę”, – kalbėjo popiežius.

„Tai drąsa artintis prie Viešpaties, būti atviram Viešpačiui, nebijoti Viešpaties: dėkoju šiam vaikui už pamoką, kurią jis mums visiems davė. Ir tegul Viešpats padeda jam jo ribotume, jo augime, nes jis davė šį liudijimą, kilusį iš jo širdies. Vaikai neturi automatinio vertėjo iš širdies į gyvenimą: širdis imasi iniciatyvos”, – pabrėžė Šventasis Tėvas.

Tiesiogiai transliuotas popiežiaus kreipimasis, skirtas temai „Laisvė įgyvendinama meilėje”, buvo dvyliktoji jo katechezių ciklo, skirto šv. apaštalo Pauliaus Laišku galatams, dalis.

Katechezėje popiežius Pranciškus aiškino, kad savo laiške šventasis Paulius atskleidė „didžiąją tikėjimo naujiena”.

„Tai iš tiesų didžioji naujiena, nes ji ne tik atnaujina keletą gyvenimo aspektų, bet ir veda mus į tą „naują gyvenimą”, kurį gavome su krikštu”, – paaiškino popiežius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte