Popiežius Pranciškus meldėsi už badaujančius Etiopijos regiono gyventojus

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus sekmadienį meldėsi už konflikto apimtos Etiopijos Tigrajaus regiono gyventojus, kuriuos ištiko badas.

„Jaučiuosi ypatingai artimas Tigrajaus regiono Etiopijoje gyventojams, kuriuos yra ištikusi rimta humanitarinė krizė, dėl kurios skurdžiausiai gyvenantieji badauja, – per sekmadieninę „Viešpaties angelo“ maldą sakė pontifikas. – Šiandien siaučia badas. Pasimelskime, kad kuo greičiau baigtųsi smurtas, kad visiems būtų užtikrintas maisto tiekimas ir suteikta medicininė pagalba, kad kuo greičiau sugrįžtų socialinė harmonija.“

Remiantis Jungtinių Tautų duomenimis, daugiau nei 90 proc. iš daugiau nei 5 mln. Tigrajaus regiono gyventojų reikia skubios pagalbos maisto produktais. Organizacija teigia, kad tam skubiai reikia daugiau nei 200 mln. JAV dolerių.

2019 metais Nobelio taikos premiją gavęs Etiopijos ministras pirmininkas Abiy Ahmedas (Abijus Achmedas) lapkritį į minėtą šiaurinį regioną pasiuntė karių, kad sulaikytų ir nuginkluotų anksčiau regioną valdžiusios partijos – Tigrajaus liaudies išlaisvinimo fronto – lyderius. Toks sprendimas buvo priimtas reaguojant į šios partijos išpuolius prieš federalinės kariuomenės stovyklas.

Kovos šiame regione verda jau daugiau nei šešis mėnesius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis