Popiežius patvirtino stebuklingą dar negimusios mergaitės išgijimą

Popiežius Pranciškus patvirtino stebuklingą dar negimusios mergaitės išgijimą Italijoje. Tai paspartins italų vienuolės kanonizacijos bylą.

Stebuklas priskirtas 1991 m. Romoje mirusios garbingosios Dievo tarnaitės italės vienuolės s. Marijos Elžbietos Martinez, Leukos Švč. M. Marijos dukterų kongregacijos steigėjos, užtarimui. 

Stebuklas susijęs su negimusios mergaitės išgydymu Riminyje, Italijoje. 2017 m. ultragarso nuotraukos vaiko motinai atskleidė, kad kūdikis serga keliomis sunkiomis ir potencialiai gyvybei gręsiančiomis ligomis. Šeimos draugas apie tai pranešė vienuolėms, kurios pradėjo melstis novenomis už stebuklingą išgijimą, užtariant jų įkūrėjai E. Martinez.

2018 m. sausį gydytojus nustebino naujos ultragarso nuotraukos, atskleidusios tinkamą vaisiaus vandenų kiekį ir taisyklingą vaisiaus kraujotaką – abu šie duomenys labai pagerino kūdikio būklę. Vis dėlto buvo nustatyta, kad mergaitė vis dar sirgo bambos arterijos tromboze, o vaisiaus augimas sulėtėjęs. visgi 2018 m. kovo 19 d. mergaitė gimė visiškai sveika.

Vasario 23 d. popiežiaus Pranciškaus dekretu buvo leista paspartinti E. Martinez kanonizacijos, bylą remiantis stebuklingu mergaitės išgijimu.

Vatikano šventųjų skelbimo dikasterija dabar paaukštins E. Martinez statusą iki palaimintosios, t. y. vienas žingsnis iki jos paskelbimo Katalikų Bažnyčios šventąja.

Sesuo gimė 1905 m. kovo 25 d. Galatinoje, Italijoje. 1930 m., būdama 25 metų, ji davė pirmuosius religinius įžadus Gerojo Ganytojo Dievo Motinos Meilės kongregacijai. Vienuolei buvo suteiktas sesers Marijos Liucijos vardas ir ji buvo pasiųsta tarnauti jaunoms moterims į centrinės Italijos miestą Kjetį. Tačiau būdama ten ji susirgo sunkia plaučių infekcija ir buvo priversta palikti ordiną bei grįžti pas šeimą.

Teigiama, kad šiuo sunkiu gyvenimo laikotarpiu E. Martinez buvo įkvėpta švč. Mergelės Marijos įsteigti naują religinį ordiną, skirtą vaikų ugdymui, paauglių formavimui ir pagalbai vienišoms motinoms.

Ji gavo vietos Ugento vyskupo pritarimą, o 1943 m. kongregacija buvo oficialiai patvirtinta popiežiaus. Vienuolės tarnavo kenčiantiems Antrojo pasaulinio karo metais, ypatingą dėmesį skirdamos vargšams.

Nepaisydama nuolatinės ligos ir silpnos būklės, M. Martinez uoliai dirbo skleisdama kongregacijos gerus darbus visoje Italijoje, Šveicarijoje, Belgijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Popiežius audiencijoje ketvirtadienį, vasario 23 d., Šventųjų skelbimo dikasterijos vadovui patvirtino keletą dikasterijos dekretų ir įgaliojo jos prefektą kardinolą Marcello Semeraro juos paskelbti.

Vienas dekretas – dėl minėto stebuklo, penki – dėl herojiškų krikščioniškų dorybių; juose minimos keturios moterys ir du vyrai – du dvasininkai, dvi vienuolės ir dvi pasaulietės, kurių viena yra italė šeimos motina.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte