Popiežius padėkojo irakiečiams už svetingumą ir palinkėjo taikos

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus trečiadienį padėkojo Irako žmonėms už istorinę galimybę aplankyti šią šalį ir pabrėžė, kad irakiečiai nusipelnė gyventi taikiai.

Kassavaitinės audiencijos metu 84-erių pontifikas aptarė praėjusią savaitę vykusį įtemptos darbotvarkės trijų dienų vizitą, kurio metu popiežius keliavo po Iraką, kad padrąsintų persekiojamus krikščionis ir ištiestų alyvų šakelę šiitams.

„Po šio vizito mano siela kupina dėkingumo – dėkingumo Dievui ir visiems, kurių dėka [šis vizitas] įvyko“ – sakė popiežius, cituodamas politinius ir religinius lyderius.

Tarp jo paminėtųjų buvo religinis šiitų lyderis didysis ajatola Ali Sistani (Ali Sistanis), „su kuriuo turėjau neužmirštamą susitikimą“, sakė pontifikas.

Jis taip pat sakė, jog iš pirmų lūpų išgirdo apie „neužgijusias žaizdas“, kurias sukėlė smurtas, dešimtmečius persekiojęs Irako krikščionių bendruomenes.

„Tuo pačiu metu mačiau džiaugsmingą Kristaus idėjų priėmimą“, – sakė jis.

„Irako žmonės turi teisę gyventi taikiai. Jie turi teisę atgauti orumą, kuris jiems priklauso“, – tęsė popiežius.

Jis pasmerkė „baisingą“ karą ir pridėjo: „Aš klausiu savęs: kas tiekia ginklus teroristams? Kas juos parduoda teroristams šiandien?“

„Jie kariauja ir kitur, pavyzdžiui, Afrikoje, ir tai yra klausimas, kurio atsakymą norėčiau sužinoti“, – sakė pontifikas.

Vis dėlto Šventasis Tėvas pridūrė, kad irakiečiai „uoliai stengiasi atsikurti. Musulmonai kviečia krikščionis sugrįžti, ir kartu jie atstato bažnyčias bei mečetes. Brolybės ten esama.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis