Popiežius: mums gėda dėl lytinio išnaudojimo Prancūzijos Bažnyčioje

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus trečiadienį pareiškė, kad jam „gėda“ dėl Prancūzijos kunigų ir kitų dvasininkų vykdyto nepilnamečių lytinio išnaudojimo, kurį atskleidė šią savaitę paskelbta nepriklausomo tyrimo atskaita.

„Noriu išsakyti aukoms savo liūdesį ir sielvartą dėl jų patirtų traumų ir savo gėdą, mūsų gėdą, dėl to, kad Bažnyčia per ilgai nesugebėjo jiems skirti dėmesio“, – kalbėjo pontifikas per bendrąją audienciją.

„Meldžiuosi aš ir mes visi kartu meldžiamės: Tau, Viešpatie, šlovė, mums gėda. Tai gėdos akimirka“, – sakė jis. 

Pranciškus paragino dvasininkus ir toliau dėti visas pastangas, kad panašios tragedijos nepasikartotų, ir pasiūlė savo paramą prancūzų kunigams „šio sunkaus, bet sveiko išbandymo akivaizdoje“. 

Jis taip pat paragino Prancūzijos katalikus „prisiimti atsakomybę užtikrinant, kad Bažnyčia būtų saugūs namai visiems“.

Antradienį paskelbta nepriklausomo tyrimo ataskaita atskleidė, kad nuo 1950 iki 2020 metų kunigų ir kitų dvasininkų lytinį išnaudojimą patyrė maždaug 216 tūkst. asmenų, o šį „masinį reiškinį“ dešimtmečius dengė „tylos skraistė“.

Pustrečių metų trukęs tyrimas ir 2,5 tūkst. puslapių ataskaita išprovokavo pasipiktinimo bangą, Prancūzijos ir viso pasaulio Katalikų Bažnyčiai sulaukiant vis daugiau skundų dėl dvasininkų vykdyto lytinio išnaudojimo. 

Antradienį popiežius per savo atstovą paskelbė pareiškimą, kuriame išreiškė širdgėlą dėl nukentėjusiųjų, o trečiadienį asmeniškai kreipėsi į juos per savaitinę bendrąją audienciją Vatikane.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis