Popiežius Irake lankysis kaip „brolybės ieškantis taikos piligrimas“ – trokšta melstis ir su kitų religijų išpažinėjais

Popiežius Pranciškus savo istorinio vizito į Iraką išvakarėse ketvirtadienį pareiškė, kad į šią šalį vyksta kaip „taikos piligrimas“.

Vaizdo žinutėje 84 metų pontifikas ištiesė ranką „kitų religijų broliams ir seserims“, bet taip pat atkreipė dėmesį į didelius krikščionių bendruomenių patirtus nuostolius, sakydamas, kad jos turi „per daug kankinių“.

„Laukiu susitikimo su jumis, kad pamatyčiau jūsų veidus, aplankyčiau jūsų kraštą – seną ir nepaprastą civilizacijos lopšį“, – sakė popiežius.

„Atvykstu kaip piligrimas, atgailaujantis piligrimas, melsti  atleidimo ir susitaikymo iš Viešpaties po daugelio metų karo ir terorizmo , – kalbėjo Pranciškus. – Atvykstu kaip brolybės ieškantis taikos piligrimas, varomas troškimo kartu melstis ir vaikščioti, taip pat ir su kitų religijų broliais ir seserimis.“ 

Pontifikas, kuriam ši užsienio kelionė bus pirmoji nuo pandemijos pradžios, į Iraką atskris penktadienį ir iki sekmadienio jo laukia įtemptas darbo grafikas.

Gatves nuo Bagdado centro iki šiitų šventovių miesto Nadžefo jau puošia transparantai su popiežiaus atvaizdu ir arabišku užrašu „Baba al Vatican“.

Ruošiantis šiam vizitui, atokiose vietovėse, niekada nemačiusiose tokio aukšto rango svečio – nuo pranašo Abraomo gimtojo Ūro miesto pietinėje dykumoje iki suniokotų krikščioniškų miestų šalies šiaurėje – tiesiami keliai ir rekonstruojamos bažnyčios. 

Vienas ypatingiausių šios kelionės momentų bus jo planuojamas susitikimas su atsiskyrusiu Irako vyriausiuoju šiitų dvasininku didžiuoju ajatola Ali Sistani (Ali Sistaniu), daugelio pasaulio šiitų dvasiniu lyderiu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte