Pirmoji olimpinių žaidynių translytė sunkiaatletė baigė savo pasirodymus finale

ŠaltinisAFP-BNS

Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti pirmoji translytė sunkiaatletė Laurel Hubbard (Lorel Habard) pirmadienį baigė savo pasirodymus finale, neįveikusi nė vieno iš trijų rovimo bandymų virš 87 kg svorio kategorijoje.

43 metų sportininkė iš Naujosios Zelandijos tapo pirmąja olimpinėse žaidynėse dalyvaujančia translyte atlete, tačiau jos kova dėl medalių baigėsi gana anksti. Baigdama pasirodymą ji parodė širdelės ženklą tuščioms arenoms.

Trumpame pareiškime žurnalistams nusilenkusi  ji padėkojo Japonijai už tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis surengtas žaidynes. Sportininkė taip pat išreiškė padėką sporto organizacijoms, be kurių jos olimpinė kampanija nebūtų įmanoma.

„Žinoma, nėra taip, kad ničnieko nežinočiau apie diskusijas, kurias sukelia mano dalyvavimas šiose žaidynėse apskritai. Norėčiau padėkoti TOK (Tarptautiniam olimpiniam komitetui), kad jis tikrai įvykdė savo įsipareigojimą laikytis olimpinių principų ir patvirtino, kad sportas yra skirtas visiems žmonėms ir kad [jis] yra įtraukus, prieinamas“, – kalbėjo L. Hubbard.

„Na, o Tarptautinė sunkumų kilnojimo federacija yra ypatinga“, – pridūrė sportininkė.

L. Hubbard gimė vyriškos lyties ir varžėsi kaip vyras, tačiau eidama trečią dešimtį pakeitė lytį ir vėl sugrįžo į sportą, įvykdžiusi TOK numatytus reikalavimus translyčiams sportininkams dėl testosterono mažinimo.

Jos dalyvavimas Tokijo olimpinėse žaidynėse yra istorinis, daro žaidynes dar įtraukesnes, sako žaidynių organizatoriai. Tuo metu kritikai baiminasi, kad tai kelia pavojų moterų sportui. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

  1. Aplamai, jis-ji aiskiai matosi plinka nuo organizme natūraliai issiskyrancio restorano, nesvarbu kad ji mažina. Prieš gamta ėjimas gali kainuoti baisias pasekmes. Pradzia natūraliu moterų diskriminacijai!!!
    Slykstu kai pasauli valdo psichopatai ir mes dabar matome jų kvailus ir normaliem žmonėms sunkiai suvokiamus sprendimus!

  2. Sako, jog tai ne liga. Sako, jog tai net ne sutrikimas, o tik LYTINĖS TAPATYBĖS KLAUSIMAS. Tai kodėl asmenims su lytine disforija taikomos medicinininio gydymo priemonės: psichiatro/psichologo konsultacijos, hormonų terapija ir net chirurginė intervencija? Ką jie tuomet veikia gydymo įstaigose?

  3. Sako, jog tai ne liga. Sako, jog tai net ne sutrikimas, o tik LYTINĖS TAPATYBĖS KLAUSIMAS. Tai kodėl asmenims su lytine disforija taikomos medicinininio gydymo priemonės: psichiatro/psichologo konsultacijos, hormonų terapija ir net chirurginė intervencija? Ką jie tuomet veikia gydymo įstaigose?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis