Paryžius: radikalai sutrikdė bažnytinę komunarų aukų atminimo procesiją

Kairieji radikalai Paryžiuje sutrikdė religinę procesiją, kuri sutapo su 150-osiomis Paryžiaus komunos sukilėlių įvykdyto įkaitų sušaudymo metinėmis. Incidento metu keli eisenos dalyviai buvo sužeisti.

Maldos procesiją surengė Paryžiaus vyskupija 50 katalikų atminimui, kurie Paryžiaus komunos įsakymu buvo paimti įkaitais 1871 m. balandžio mėn. Tų pačių metų gegužės 26 d., kai vyriausybės kariuomenė užpuolė miestą, jie komunarų buvo sušaudyti.

36 mirusieji buvo kariškiai ar tarnavo žandarmerijoje, keturi buvo revoliucionieriai, įtariami dirbę vyriausybei. Likę dešimt buvo katalikų kunigai, įskaitant vienuolius.

Prieš dvi dienas iki šio įvykio, 1871 m. gegužės 24 d., buvo sušaudyta kita įkaitų grupė, tarp kurių buvo Paryžiaus arkivyskupas Georgesas Darboy.

Paryžiaus arkivyskupas Georgesas Darboy sušaudytas 1871 m. gegužės 24 d.

Aukų pagerbimo akcijoje dalyvavę apie 300 žmonių siekė pakartoti maršrutą, kuriuo įkaitai buvo vedami į sušaudymo vietą. Tačiau renginio metu savo akciją surengė kraštutinių kairiųjų atstovai. Po kurio laiko tarp abiejų eisenų dalyvių prasidėjo konfrontacija, radikalūs kairieji apmėtė aukų pagerbimo ceremonijos dalyvius buteliais, plėšė iš jų rankų vėliavas ir transparantus.

Teigiama, kad keli katalikiškos akcijos dalyviai, tarp jų ir vyresnio amžiaus asmenys, nukentėjo ir jiems prireikė medikų pagalbos.

Aukų pagerbimo eisenoje dalyvavę žmonės dėl saugumo sumetimų nutarė netęsti eisenos ir malda pagerbė aukų atminimą vietos bažnyčioje, kuriose saugiai praleido laiką iki tol, kol radikalus nuramino atvykusios papildomos policijos pajėgos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis