Parlamentarų atšaukimas demokratinėse valstybėse neįsivaizduojamas – Seimo pirmininkė

ŠaltinisBNS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad parlamentarų atšaukimas demokratinėse valstybėse yra neįsivaizduojamas.

„Nelabai įsivaizduoju vakarietiškoje, demokratiškoje valstybėje atšaukimo mechanizmo. Mes turime labai aiškius mechanizmus – turime Seimo narių apkaltą, kurios procedūra yra ir naudota ne vieną kartą, ir yra aišku, kokiais atvejais ji turėtų būti taikoma, bet svarbiausias mechanizmas yra rinkimai“, – žurnalistams Seime sakė parlamento vadovė.

Taip ji komentavo Prezidentūros užsakymu atliktą visuomenės nuomonės apklausą dėl Seimo narių atšaukimo.

Apklausoje teirautasi, ar piliečiams turėtų būti suteikta teisė atšaukti iš Seimo išrinktus narius. Į šį klausimą 82,2 proc. respondentų atsakė teigiamai, 7 proc. – neigiamai, o 10,8 proc. respondentų neturėjo nuomonės.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad apklausos rezultatų dar nėra mačiusi, tačiau pridūrė, kad jau šiuo metu „turime labai aiškius demokratinius įrankius, kokie ir turėtų būti vakarietiškoje, civilizuotoje, demokratinėje valstybėje“.

Pasak jos, būtent rinkimai sudaro geriausias sąlygas žmonėms nerinkti tų politikų, kurie netinkamai atstovo jų interesams.

Prezidentūros užsakymu balandį atliktoje visuomenės nuomonės apklausoje gyventojų buvo klausiama apie vakcinaciją nuo COVID-19, karantiną, mokestines priemones bei vidaus ir užsienio politikos klausimus.

BNS paprašius visų šios apklausos rezultatų, prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis pirmadienį pateikė 14 apklausos klausimų ir atsakymų į juos, nurodęs, jog apklausoje užduota „keliolika klausimų“.

Vėliau perklaustas jis patvirtino, kad klausimų buvo daugiau, šešiolika, tačiau likusių dviejų Prezidentūra iš pradžių viešinti nesutiko.

Vis dėlto, po kelių BNS užklausų Prezidentūra galiausiai pateikė pilną klausimyną. Paaiškėjo, kad tarp apklausos klausimų, kurių Prezidentūra nebuvo linkusi viešinti – apklausos dalis apie Seimo narių atšaukimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Valstybėse iki tokių absurdų ir nedasidirba valdžia,kad atšaukt reikėtu.O mūsų,vaivorykštinę,valdžią vyt kaip šunis lauk,be teisės kadanors,kur nors dirbt vadovaujantį darbą.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis