REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Paradoksas – Popiežiškosios gyvybės akademijos nare paskirta už abortus pasisakanti ekonomistė

ŠaltinisCNE NEWS

Popiežius Pranciškus paskyrė keturiolika naujų Popiežiškosios gyvybės akademijos, skirtos skatinti Bažnyčios gyvybės etiką, narių. Tačiau viena iš paskirtųjų narių yra neslepia esanti abortų šalininkė.

Šeštadienį penkerių metų kadencijai akademijoje buvo paskirta italų kilmės amerikiečių ekonomistė Mariana Mazzucato (Marijana Madzukato), žinoma dėl savo darbų, kuriais propaguoja viešojo sektoriaus vaidmenį skatinant inovacijas. Kartu su savo kolegomis ji turėtų propaguoti Bažnyčios vadinamąją nuoseklią gyvybės etiką. Ši ideologija nepritaria abortams, mirties bausmei, pagalbinei savižudybei ir eutanazijai.

Tačiau dėl šio paskyrimo kilo keletas klausimų. Antradienį tinklalapis „Catholic Culture” paskelbė nuorodas į naujausius M. Mazzucato įrašus socialiniuose tinkluose, kuriuose ji tviteryje rašė ir dalinosi abortus remiančiais teiginiais, susijusiais su JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimu grąžinti abortų teisę valstijoms.

Neseniai M. Mazzucato komentavo žodžiais „Taip gerai!” vaizdo įrašą, kuriame komentatorė Ana Kasparian smerkė krikščionis esą už savo pažiūrų primetinėjimą nekrikščionims.

„Šie komentarai gali būti stiprūs, bet taip aš nuoširdžiai jaučiuosi. Man nerūpi, kad esi krikščionis. Man nerūpi, ką sako Biblija. Man atrodo, kad tai yra klounada, tarsi sėdėčiau čia ir bandyčiau iššifruoti, ką jūsų maža mitinė knygelė sako apie šiuos labai realius politinius klausimus, tiesa”, – sakė Kasparian.

M. Mazzucato dar nekomentavo savo paskyrimo.

Robertas P. George’as (Robertas P. Džordžas), Prinstono universiteto jurisprudencijos profesorius, katalikas ir atviras teisės į gyvybę gynėjas, katalikų naujienų agentūrai sakė, kad žinia apie šį paskyrimą jam kelia nerimą.

„Popiežiškoji gyvybės akademija egzistuoja tam, kad vykdytų Bažnyčios misiją skatinti pagarbą giliam, prigimtiniam ir lygiam kiekvieno žmogaus šeimos nario orumui, pradedant nuo brangaus vaiko įsčiose. Šia misija arba tikima, arba ne. Jei netikima, kodėl tada norima būti Popiežiškosios akademijos nariu?” – klausė jis.

Akademiją 1994 m. įkūrė šv. popiežius Jonas Paulius II, ją skirdamas „studijoms, informavimui ir formavimui pagrindinėmis biomedicinos ir teisės problemomis”. Pirmasis akademijos prezidentas, Dievo tarnas Jérôme’as Lejeune’as (Žeromas Ležionas), sudarė nuostatus, pagal kuriuos akademijos nariai turėjo pasirašyti deklaraciją, teigiančią: „Dievo ir žmonių akivaizdoje liudijame, kad mums kiekvienas žmogus yra asmuo” ir kad „nuo pat embriono susiformavimo iki mirties tai yra tas pats žmogus, kuris auga iki brandos ir miršta”.

2016 m. popiežius Pranciškus patvirtino naujus Akademijos įstatus. Juose atsisakyta pareiškimo, kurį Akademijos nariai turėjo pasirašyti, pasižadėdami ginti gyvybę pagal Bažnyčios mokymą. Tačiau dabartiniuose įstatuose reikalaujama, kad nariai „propaguotų ir gintų principus, susijusius su gyvybės verte ir žmogaus asmens orumu, aiškinamus pagal Bažnyčios magisteriumą”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte