REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Pandemija atnešė neigiamų pasekmių Šveicarijos evangelinėms bendruomenėms, tačiau buvo ir pliusų

ŠaltinisCNE NEWS

Šveicarijos evangelikų bažnyčios kenčia nuo pandemijos padarinių. Dvejus metus galioję pamaldų uždarymai, skiepų pasai ir kiti apribojimai padidino įtampą. Teigiama, kad bažnyčių nariai ginčijasi tarpusavyje labiau nei anksčiau.

Beveik pusė bažnyčių, priklausančių Šveicarijos evangelikų aljanso (SEA) tinklui, susiduria su įtampa, rodo SEA atliktas tyrimas. Dauguma bendruomenių mano, kad būtina peržiūrėti padėtį bažnyčiose, arba jos jau baigė, rašo „Each”. Apklausoje, kuri vyko nuo liepos 12 d. iki rugpjūčio 31 d., dalyvavo daugiau kaip 340 bažnyčių (valstybinių evangelikų ir laisvųjų bažnyčių).

Konfliktas kyla, kai tarp bent dviejų šalių įsiterpia kažkas, kas sutrikdo santykius, rašo tyrimo autoriai Anaël Jambers ir Marcus Weiand. Apklausa parodė, kad daugiausia konfliktų kyla tarp narių ir mažiau – tarp bažnyčios vadovų.

Būtina susitaikyti, teigia tyrėjai. Tačiau, pasak jų, tai neįvyksta per vieną naktį: „Daugeliu atvejų susitaikymas yra ilgesnis kelias”.

Maždaug 25 proc. bažnyčių, kurioms teko susidurti su įtampa dėl pandemijos, teigė, kad jų konfliktai jau išspręsti. Jos organizavo susitaikymo pamaldas, pamoksluose kalbėjo apie susitaikymo svarbą arba steigė diskusijų forumus, praneša „Evangelical Focus”.

Išorinė pagalba

Tačiau pusė bažnyčių vadovų išreiškė pageidavimą gauti išorinę pagalbą ieškant konfliktų jų bendruomenėje sprendimo. Apie 5 proc. bendruomenių jau kreipėsi pagalbos į trečią šalį, kad išspręstų savo problemas.

SEA parengė keletą gairių, skirtų bažnyčioms, sprendžiančioms konfliktus. Jie suskirstė konfliktus į kelias kategorijas, kad bendruomenės galėtų nustatyti, kokios priemonės jiems būtų veiksmingos.

Be to, SEA pateikia keletą konkrečių patarimų, kaip spręsti problemas. Pavyzdžiui, bendruomenės galėtų organizuoti veiklą, kurios metu nariai galėtų įgyti teigiamos patirties vieni su kitais. Taip pat bažnyčių vadovai galėtų rengti moderuotus pokalbius, per kuriuos nariai galėtų pagarbiai aptarti įtampą keliančias problemas. Kitas svarbus bažnyčios narių susitaikymo aspektas yra neteisingų veiksmų vienas kito atžvilgiu pripažinimas.

Teigiamas pandemijos poveikis

Kita vertus, pandemija turėjo ir teigiamų padarinių Šveicarijos bažnyčioms. Dauguma (63 proc.) teigia, kad pandemijos metu bendruomenę atrado pašaliniai žmonės. Be to, 61 proc. bendruomenių patyrė glaudesnį ryšį mažose Biblijos studijų grupelėse.

Dauguma pastorių mano, kad jų bažnyčios žmonės tapo solidaresni ir vieningesni, rašo „Evangelical Focus”. Jie taip pat teigia, kad koronaviruso iššūkiai sustiprino bendruomenės narių tikėjimą. Apie 60 proc. bendruomenių teigė, kad bažnyčios lankomumas išliko stabilus.

Pandemija turėjo įtakos ir bažnyčių naudojamoms technologijoms. Prieš prasidedant viruso plitimui, tik 5 proc. jų sekmadienio pamaldų metu rengė tiesioginę transliaciją. Šis procentas išaugo iki 40. Be to, panašu, kad ir po pandemijos išliko internetinė veikla, pavyzdžiui, maldos susirinkimai internetu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte