Pamaldų pandemijos metu draudimas buvo neteisėtas – Vokietijos teismas

ŠaltinisCNE NEWS

Pamaldų pandemijos metu draudimas buvo neteisėtas, nustatė Vokietijos teismas.

2021 m. kovo mėn. dėl COVID pandemijos nacionaliniu mastu uždraudus fizines pamaldas, kaip dabar jau išaiškinta, buvo neteisėtai pažeista religijos laisvė.

Tokią nuomonę pareiškė Vokietijos Mindeno teismas, rašo olandų dienraštis „Reformatorisch Dagblad”, remdamasis protestantų spaudos agentūros „Idea” straipsniu.

Žemutinės Saksonijos žemėje esančio Lage miestelio savivaldybės taryba priėmė visišką fizinių pamaldų per Velykas draudimą. Draudimo priežastis – tarp vienos bendruomenės narių kilęs COVID protrūkis.

Kita miesto bažnyčia, Biblijos kongregacija, pradėjo supaprastintą procesą dėl draudimo. Tuomet ji buvo atmesta, tačiau dabar teisėjas per naują teismo procesą pripažino, kad bendruomenė buvo teisi. Savivaldybės sprendimas buvo neteisėtas, nusprendė teisėjas. Priemonė buvo „neproporcinga”, nepagrįsta infekcijų prevencijos įstatymu ir šiurkščiai pažeidė religijos laisvę.

Teisėjas ypač kritiškai vertino tai, kad Lage byloje draudimas nenumatė jokių išimčių, pavyzdžiui, bažnyčioms, kurios kruopščiai sprendė COVID atvejus tarp bažnyčios lankytojų.

Biblijos kongregacijos pastorius Peteris Dridigeris sprendimą vadina „svarbia pergale”. Jis žurnalistams sakė, kad tai padeda COVID politikos ir jos poveikio bažnytinėms pamaldoms procese. Pastorius sako, kad daugelis kongregacijų manė, jog draudimas yra perteklinis, tačiau nedrįso pasipriešinti. Pasak jo, šias kongregacijas padrąsino dabartinis teismo sprendimas.

„Biblijos kongregacija nesipriešino valdžiai dėl šios procedūros. Vietoj to ji kreipėsi į teismą dėl vykdomosios valdžios sprendimo, nes jis pažeidė Konstituciją”, – teigia jis. Todėl šis sprendimas prisideda prie valstybės įstatymų vykdymo ir ateityje pasitarnaus bažnyčių teisminei apsaugai, sako pastorius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte