Ortodoksų metropolitas Inokentijus pašalino G. Sungailą iš kunigų

ŠaltinisBNS

Lietuvos ortodoksų bažnyčios metropolitas Inokentijus dekretu iš kunigų luomo pašalino balandžio mėnesį iš pareigų atleistą ir atsiskirti nuo Maskvos siekusį kunigą Gintarą Sungailą, ketvirtadienį pranešė Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kanceliarija.

Sprendimas priimtas remiantis bažnytinio teismo išvada. Ja G. Sungaila pripažintas kaltu dėl bažnytinių nusižengimų.

Teismo sprendimu, G. Sungaila sulaužė priesaiką, pateikė melagingus pareiškimus, nepakluso vyskupui, vykdė visuomeninę veiklą be vyskupo palaiminimo, vykdė schizmatinę veiklą, organizavo perėjimą į kitą bažnytinę jurisdikciją be vyskupo leidimo, diskreditavo kitus vyskupus ir kunigus.

„Viskas buvo daroma slaptai, už vadovybės akių. Kanoninis perėjimas į kitą bažnyčios jurisdikciją vykdomas su savo vyskupo palaiminimu, tačiau tokiu prašymu niekas į mane nesikreipė“, – pranešime cituojamas metropolitas Inokentijus.

Pagal nuostatus G. Sungaila į teismą buvo šaukiamas tris kartus, tačiau neatvyko, sprendimas priimtas jam nedalyvaujant.

Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos vadovas, metropolitas Inokentijus iš pareigų G. Sungailą atleido balandžio 28 dieną. Pastarasis kritikavo Rusijos invaziją į Ukrainą ir Rusijos ortodoksų bažnyčios paramą šiems veiksmams.

Pasak dvasininko, būtent dėl to ir sulaukė Bažnyčios sankcijų, tačiau Lietuvos ortodoksų vadovai tai neigė.

2018 metų spalį Konstantinopolio ekumeninis patriarchatas paskelbė negaliojančiu 1686 metais įvykusį Ukrainos stačiatikių prijungimą prie Maskvos patriarchato ir dar kartą patvirtino, kad kaip motininė bažnyčia, Konstantinopolis turi teisę ir tęs procedūras dėl autokefalijos (nepriklausomybės) Ukrainos stačiatikių bažnyčiai suteikimo.

Lietuvos stačiatikių bažnyčia yra viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių Lietuvoje. Ji turi metropolijos titulą, priklauso Maskvos ir Visos Rusios patriarchatui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. kad esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus.

    Atrodytų, jei dėl karo ir patriarcho pozicijos lietuvių kilmės kunigas jaučia sąžinės prieštaravimą, išleisk jį, tegul meldžiasi kitoje broliškoje bažnyčioje.

  2. siulau maskovijos atstova Lietuvoje inokentiju paskelbti persona non grata ir issiusti is salies. uz Lietuvos teritorinio vientisumo pazeidima, teigiant, kad Lietuva priklauso maskovijos jurisdikcijai ir kanoninei teritorijai. istoriskai Lietuvos staciatikiai buvo Konstantinopolio patriarcho jurisdikcijoje, o maskovija savo kanonines teritorijasplete drauge su carato uzkariavimais.

  3. Būtinai reikia išsiųsti tą Inokentijų lauk iš Lietuvos, nes jis ryškiai pritaria savo (Kremliaus) valdžios beprotybėms. Toks pritarimas karui yra nedovanotinas. Deja, bet ateina laikas, kai ir Lietuvos katolikų kunigai bus atleidinėjami iš kunigystės savų vyskupų jei nepritars Šimonytės, Armonaitės ir Anūko beprotybėms… Tai jau vyksta.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte