„Opus Dei” prelatas prašo melstis už popiežiaus Pranciškaus įsakytą įvykdyti reformą

ŠaltinisCNA

„Opus Dei” prelatas monsinjoras Fernando Ocárizas paprašė katalikiškos institucijos narių melstis už popiežiaus Pranciškaus reformą, kuri įsigaliojo rugpjūčio 4 d.

„Toliau melskitės už popiežiaus mums patikėtą užduotį pritaikyti Dievo Darbo statutą prie Motu proprio Ad charisma tuendum nuostatų.” – sakė prelatas rugsėjo 10 d. paskelbtoje žinioje.

„To siekdami, Generalinėje taryboje ir Centrinėje asesorijoje jau pradėjome atitinkamus tyrimus”, – sakė jis.

„Tomis dienomis, kurias neseniai praleidau Šventojoje Žemėje, ypač jus laikiau savo maldoje, nes žinojau, kad mane lydi jūsų malda”, – rašė F. Ocárizas.

Ką popiežius Pranciškus įsakė „Opus Dei”?

Liepos 22 d. Vatikanas paskelbė apaštališkąjį laišką motu proprio forma, pavadintą „Ad charisma tuendum” (liet. „Charizmai apsaugoti”), kuriuo popiežius Pranciškus nurodė reformuoti „Opus Dei”.

Tarp popiežiaus nuostatų yra ir tokia: nuo šiol „Opus Dei” vadovausiantis prelatas nebebus vyskupas; institucija turi pritaikyti savo įstatus ir pateikti metinę ataskaitą; ji bus atskaitinga nebe Vyskupų, o Dvasininkijos dikasterijai.

„Opus Dei” paaiškino, kad sprendimas, jog prelatas nebegali būti vyskupu, yra „Šventojo Sosto iniciatyva ir sprendimas”, kuriuo siekiama sustiprinti „charizminį”, o ne hierarchinį institucijos matmenį.

77 m. F. Ocárizas nėra vyskupas ir, atsižvelgiant į popiežiaus dokumentą, nebus juo įšventintas.

„Opus Dei” interneto svetainės klausimų ir atsakymų skiltyje teigiama, kad „pokytis yra prelatūros santykiuose su Šventuoju Sostu. Motu proprio tiesiogiai nekeičia nei prelatūros tvarkos, nei prelatūros vadovybės santykių su vyskupais”, o tai reiškia, kad ji ir toliau veiks kaip ir anksčiau.

Nustatant, kad kasmet turi būti pateikiama ataskaita apie prelatūros padėtį ir jos apaštališkojo darbo raidą, pakeistas ankstesnis reglamentas, pagal kurį tai reikėjo daryti kas penkerius metus.

Popiežiaus dokumente taip pat reikalaujama pakoreguoti įstatus, kuriuos turi pasiūlyti pati „Opus Dei”, o po to patvirtinti kompetentingos Vatikano institucijos.

Kas yra „Opus Dei”?

„Opus Dei” yra asmeninė prelatūra, vienintelė Katalikų Bažnyčioje. Ją 1928 m. Ispanijoje įkūrė šventasis Chosemarija Eskriva (Josemaría Escrivá de Balagueras) ir ji veikia 68 šalyse.

Bendras prelatūros vadovas yra popiežiaus skiriamas prelatas, kuris valdo instituciją kaip jurisdikciją, panašiai kaip vyskupas, valdantis savo vyskupiją ar jam priskirtą teritoriją.

„Opus Dei” išvertus iš lotynų kalbos reiškia „Dievo darbas”. Ypatingas jos akcentas arba charizma yra pašventinimas per kasdienį darbą.

„Opus Dei” sudaro kunigai, celibate gyvenantys pasauliečiai, vadinamieji numerarijai ir asocijuoti nariai, supernumerarijai, kurie gyvena susituokę.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version