Norvegijoje siūloma įvesti trečiąją lytį

ŠaltinisCNE

Norvegijos kultūros ir lygybės ministras pateikė penkis būdus, kaip būtų galima įteisinti trečiąją lytį. Teisės firma pateikė teisines galimybes po to, kai parlamentas sausio mėn. atmetė ankstesnį pasiūlymą.

Praėjusiais metais advokatų kontorai „Lund & Co“ buvo pavesta atlikti tyrimą, už kurį buvo atsakingas Norvegijos vaikų, jaunimo ir šeimų reikalų direktoratas (Bufdir). Dabar ji pateikia ataskaitą apie teisinę trečiosios lyties įvedimo variantą, praneša „Vart Land“. Teisės ekspertų nuomone, trečioji lytis nepažeidžia žmogaus teisių. Kartu pabrėžiama, kad reikėtų nepamiršti kitų žmogaus teisių, pavyzdžiui, moterų ir vaikų teisių.

Rengiant naująją ataskaitą buvo išnagrinėti įvairūs galimi trečiosios teisinės lyties įvedimo variantai. Apie tai pranešė agentūra Dagen.

Pirmasis iš jų – prie vyrų ir moterų pasirinkimo pasuose pridėti X variantą. Šiuo atveju asmens gimimo lytis nacionaliniuose registruose nebus keičiama. Taigi oficialiai nebinariniai asmenys, kurie neidentifikuojasi kaip vyrai ar moterys, vis tiek turės teisinę lytį, neatitinkančią to, su kuo jie identifikuojasi.

vyriausybė galėtų išspręsti nebinarinių asmenų lyties registravimo problemą išbraukdama iš teisės aktų visas lytis

Antroji galimybė – į nacionalinį registrą įtraukti trečią teisinės lyties kategoriją. Tokiu būdu žmonės, kurie save laiko nebinariniais, galėtų pakeisti savo registraciją į nebinarinę. Tačiau Lundo ir Ko nuomone, šis variantas nėra realus, nes, be oficialios registracijos, jis nieko nekeičia.

Trečia, vyriausybė galėtų susieti tam tikras teises su oficialia registracija nacionaliniame registre, nurodė advokatų kontora. Tačiau ji negalėjo tiksliai pasakyti, kokios būtų pasekmės, nes tai priklausytų nuo to, kokie įstatymai būtų taikomi ir nebinariniams asmenims, rašo Dagen.

Ketvirta, vyriausybė galėtų išspręsti nebinarinių asmenų lyties registravimo problemą išbraukdama iš teisės aktų visas lytis. Tačiau tai iš esmės paveiktų šiuo metu Norvegijoje galiojančius teisės aktus. Reikėtų keisti tokius įstatymus kaip Santuokos įstatymas, Biotechnologijų įstatymas, Krizių centro įstatymas, Baudžiamojo proceso įstatymas, Lygybės ir diskriminacijos įstatymas, Vaikų įstatymas ir daugelį kitų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte