Niujorko medicinos darbuotojai nemano, kad „COVID-19 vakcinos yra Dievo atsakymas į maldas“

Tūkstančiai Niujorko valstijos sveikatos priežiūros specialistų suskubo laikytis pirmadienį įsigaliojusio įpareigojimo skiepytis COVID-19 vakcina gresiant atleidimui iš pareigų, jei nepasiskiepys pirmąja vakcina nuo koronaviruso. Tačiau yra ir medikų, kurie kovoja už savo religinius įsitikinimus nesiskiepyti.

17 krikščionių medikų šį mėnesį jau pateikė ieškinį dėl religinių išimčių netaikymo besiskiepijantiems, ir tvirtai laikosi savo įsitikinimų, jog vakcina prieštarauja jų įsitikinimams, net jiems ir gresiant prarasti darbą. Priežastis – vakcinų sudėtis.

Naujas valstijos įgaliojimas reikalavo, kad daugiau kaip 600 000 valstybinių ir privačių ligoninių bei slaugos namų darbuotojų iki pirmadienio vidurnakčio gautų pirmąją vakcinos dozę. Tai padarę jie galės toliau dirbti.

Religinės laisvės gynėjų grupė „Thomas More Society“ atstovauja daugiau nei dešimtį darbuotojų, įskaitant baptistus ir katalikus, kurie savo ieškinyje teigia, kad Niujorko gubernatorė Kathy Hochul, kuri taip pat yra katalikė, negerbia medicinos darbuotojų, turinčių nuoširdžių religinių įsitikinimų prieš COVID-19 vakciną, ir iš jų tyčiojasi.

„Niujorko gubernatorė K. Hochul naudoja visas įmanomas kietos rankos taktikas, kad priverstų darbuotojus skiepytis prieš jų valią“, – pirmadienį pareiškime teigė Christopheris A. Ferrara (Kristoferis Ferara), Amerikos Romos katalikų teisininkas, šiuo metu ginantis krikščionis medicinos darbuotojus. Jis taip pat yra Amerikos katalikų teisininkų asociacijos įkūrėjas ir prezidentas. 

„Gubernatorė mažų mažiausiai demonstruoja nepagarbą, o gal net atvirą priešiškumą mūsų klientų ir tūkstančių kitų žmonių giliai puoselėjamiems religiniams įsitikinimams. Turime tvirtą pagrindą laimėti ieškinį“.

K. Ferrara teigia, kad ji bando „priversti kuo daugiau žmonių pasiskiepyti prieš teismui priimant sprendimą“.

„Dabar ji grasina paskelbti nepaprastąją padėtį, kurią pati sukūrė, ragindama atleisti atsidavusius sveikatos priežiūros darbuotojus, kurie 18 mėnesių gydė pacientus nesiskiepydami – dažnai užsikrėsdavo COVID-19. Šie pasveikdavo ir grįždavo į darbą. Dabar tie patys žmonės vaizduojami kaip ligą nešiojantys piktadariai“, – sakė advokatas. „Tai nėra mokslas. Tai demagogija.“

Rugsėjo 14 d. JAV apygardos teisėjas Davidas Hurdas išleido įsakymą, kuriuo laikinai neleido Niujorko sveikatos departamentui atmesti darbdavių patvirtintų religinių išimčių dėl vakcinų įpareigojimo. Rugsėjo 20 d. įsakymas buvo pratęstas ir galios iki spalio 12 d. Teisininkų teigimu, teisėjas atšaukė antradienį numatytą posėdį ir sprendimą priims iki spalio 12 d.

Ieškovai teigia, kad valstijos įgaliojime, kuriame leidžiama taikyti medicininę išimtį, taip pat turėtų būti atsižvelgta ir į religines išimtis dėl savo įsitikinimų.

„Septyniolika ieškinio pateikėjų – praktikuojantys gydytojai, rezidentai, slaugytojai  – vienijasi, dėl jų, kaip kaip krikščionių, sąžinės nesutikimo skiepytis, ir juo labiau – nuolat skiepytis – bet kuria iš COVID-19 vakcinų, nes visų jų bandymams, kūrimui ar gamybai naudojamos vaisiaus ląstelių linijos, gautos iš abortų“, – sakoma „Thomas More Society” pateiktame ieškinyje. Krikščionys darbuotojai bet kokiomis aplinkybėmis priešinasi abortams, nes tiki, kad abortas yra iš esmės nekalto žmogaus nužudymas“.

Popiežius Pranciškus, atvirkščiai, neprieštarauja COVID-19 vakcinoms, ir netgi ragina tikinčiuosius skiepytis. Aukšto rango protestantų lyderiai, tokie kaip pastorius Robert Jeffress (Robertas Džefresas), 12 000 narių turinčios Pirmosios baptistų bažnyčios Dalase (Teksaso valstija) vadovas, taip pat pažymėjo, kad „nėra jokių patikimų religinių argumentų prieš“ COVID-19 vakcinas.

„Krikščionys, kuriems kelia nerimą vaisiaus ląstelių linijos naudojimas vakcinų bandymams, taip pat turėtų susilaikyti nuo Tylenol, Pepto Bismol, Ibuprofen ir kitų produktų, kuriems naudojama ta pati ląstelių linija, vartojimo, jei jie nuoširdžiai prieštarauja“, – ironizavo R. Džefresas.

Gubernatorė dažnai cituoja religinių lyderių paramą vakcinai, kovodama prieš tai, kad būtų leista taikyti religines išimtis skiepų įpareigojimui.

„Negirdėjau, kad kuri nors religija būtų sankcionavusi religinę išimtį, tiesą sakant, skatinama priešingai“, – įsitikinusi ji. „Visi, pradedant popiežiumi, skatina žmones skiepytis“.

Brukline įsikūrusiame Krikščioniškosios kultūros centre ji susirinkusiesiems sakė, kad skiepai nuo COVID-19 yra Dievo atsakymas į „mūsų maldas“ ir paragino tapti jos sekėjais ir skatinti kitus pasiskiepyti.

„Mes dar nesame įveikę šios pandemijos. Norėčiau, kad taip būtų. Šiuo laikotarpiu daug meldžiausi, ir žinote ką, Dievas atsakė į mūsų maldas. Jis padarė protingiausius vyrus ir moteris mokslininkais, gydytojais, tyrėjais. Jis leido jiems sukurti vakciną. Tai skirta nuo Dievo mums, ir mes turime pasakyti: Ačiū tau, Dieve“, – sakė gubernatorė.

„Man reikia, kad sektumėte paskui mane, kad išeitumėte, kalbėtumėte apie tai ir sakytumėte, kad esame skolingi vieni kitiems. Jėzus mus mokė mylėti vieni kitus. Kaip parodytume tą meilę, rūpintumės vienas kitu tiek, turime sakyti: prašau, pasiskiepykite, nes aš jus myliu ir noriu, kad jūs gyventumėte. Noriu, kad mūsų vaikai mokyklose būtų saugūs”, – sakė ji.

Ieškinį pateikę medicinos darbuotojai mano kitaip.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. O mes į tokius „niekus“ nekreipiam dėmesio. Dar geriau, kad viskas, net ir nužudytų kūdikių lavonai, sunaudojami vardan „bendrojo gėrio“. Kažin, kaip tam Dievui atrodo?

    • Nu tai prašom dabar tikrink visų vaistų gamybos ir bandymų istoriją. Čia kaip tie hinduistai, kurie šluotele sau iš po kojų skruzdes šluoja ir burną marle užsiriša, kad mašalo neprarytų. Krikščionys tegu pirma nustoja ėsti savo artimą, tada jau galės ir mikrobiniais dydžiais rūpintis.

  2. Pamirštama vienas svarbus dalykas, kalbant apie Popiežiaus palankumą vakcinoms: neklystami ir neginčytini Popiežiaus sprendimai yra laikomi išimtinai tik Bažnyčios mokymo klausimuose. Visais kitais klausimais Popiežius pasisako kaip paprastas privatus asmuo, tegu ir žinomas visam pasaulyje, bet tai jam nesuteikia neklystamumo statuso…Taigi mąstykime blaiviai ir savarankiškai…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis