Narkotikų pandemija Lietuvoje: narkotikų pėdsakų aptikta 27-iose iš 28 uostamiesčio mokyklų, dažniausias – kokainas

ŠaltinisBNS

Narkotinių medžiagų pėdsakų aptikta 27-iose iš 28 tirtų uostamiesčio mokyklų, dažniausia medžiaga – kokainas, parodė Visuomenės sveikatos biuro tyrimas.

Kaip BNS pirmadienį sakė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Rasa Baliutavičiūtė, narkotinių medžiagų pėdsakų aplinkoje tyrimas sausio-vasario mėnesiais atliktas 13-oje progimnazijų, 11-oje gimnazijų ir keturiose profesinio ugdymo įstaigose.

Apie tai pirmasis pranešė portalas „15min“.

„Aišku, šitas tyrimas neaprodo pačio mokinių vartojimo fakto, tiesiog parodo narkotinių medžiagų pėdsakus aplinkoje, kurie gali būti pernešami per rankas“, – BNS sakė R. Baliutavičiūtė.

„Dažniausiai aptikta narkotinė medžiaga buvo, kas mus nustebino, tai būtent kokainas“, – pridūrė ji.

Pasak specialistės, šis narkotikas aptiktas 27-iose iš 28 tirtų įstaigų.

Vienoje mokykloje neaptikome narkotinių medžiagų pėdsakų aplinkoje, o kitose būtent buvo nustatomas kokainas ir kartu su juo kai kuriose mokyklose kitos narkotinės medžiagos

„Vienoje mokykloje neaptikome narkotinių medžiagų pėdsakų aplinkoje, o kitose būtent buvo nustatomas kokainas ir kartu su juo kai kuriose mokyklose kitos narkotinės medžiagos, tokios kaip opiatai, amfetaminas, metamfetaminas, tik daug rečiau šitos narkotinės medžiagos buvo randamos, nei rastas kokainas“, – kalbėjo ji.

R. Baliutavičiūtės teigimu, toks tyrimas atliktas ir pernai, tačiau tuomet pagrindinė aptikta narkotinė medžiaga buvo kanapės. Šiemet jų pėdsakų aptikta tik vienoje ugdymo įstaigoje.

„Nežinom tikslios priežasties, bet darome prielaidą, kad galbūt daugiau yra vartojama suskystintos kanapės, kurias pila mokiniai į elektronines cigaretes, galbūt tai galėjo daryti įtaką“, – sakė Visuomenės sveikatos biuro atstovė.

Jos teigimu, lyginant rezultatus su pernykščiais yra sunku pasakyti, ar išaugo narkotinių medžiagų vartojimas, tačiau pastebėta, jog šiemet jų aptikta didesniame skaičiuje mokyklų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte