„Nacionalinis susivienijimas“ siūlo konkrečius žingsnius nelegalių migrantų krizei išspręsti

Išplatintame viešame pareiškime partija „Nacionalinis susivienijimas“ pristatė savo siūlomą dešimties žingsnių planą nelegalių migrantų krizei išspręsti šalyje. Plane numatomos sisteminės priemonės, apimančios elgesį dar tik atvykstančių ir jau priimtų nelegalių migrantų, o taip pat Baltarusijos, nelegalų kilmės šalių ir visos tarptautinės bendruomenės atžvilgiu.

„Nors viešai nei ekspertai, nei Vyriausybė to neįvardija, tačiau šiuo metu yra akivaizdžiai vykdoma faktinė Lietuvos kolonizacija. Vyriausybei neabejotinai stinga drąsos ir ryžto imtis būtiniausių priemonių spręsti valstybę ištikusią egzistencinę krizę“, – teigia partijos pirmininkas prof. Vytautas Radžvilas.

„Kita vertus ji akivaizdžiai nežino išeities iš susidariusios situacijos. Deklaruojanti „vertybinę“ politiką Baltarusijos atžvilgiu ir siekius demokratizuoti šią šalį, bet nesiryžtanti stabdyti neteisėtai kertančių mūsų valstybės sieną „migrantų“ ir grąžinti jų į Baltarusijos teritoriją, Lietuvos valdžia faktiškai kapituliavo prieš A. Lukašenkos režimą, nes iš esmės vykdo jo suplanuotą ir įgyvendinamą bei jam naudingą masinės migracijos, o kartu ir Lietuvos destabilizavimo politiką“, – sako jis.

„Privalome ją kuo greičiau nutraukti, pradėti realiai ginti Lietuvos sieną, spręsti jau esančiųjų šalyje problemą ir tinkamai paaiškinti savo veiksmus visam pasauliui“, – pabrėžė prof. Vytautas Radžvilas.

„Pirma ir svarbiausia priemonė – sprendimas nebepraleisti nelegalų į Lietuvą, ką tikrai leidžia Ženevos konvencija. Dažnai klaidingai sakoma, kad tai praktiškai neįmanoma. Lietuva turi tam visus reikiamus pajėgumus, technologinį ir kitą pranašumą prieš pažeidėjus. Tvora būtų naudinga, bet ne būtina priemonė, kurios dabar tikrai negalima laukti. Patys pasieniečiai laukia galimybės pradėti jėga stabdyti pažeidėjus ir saugoti Lietuvą“, – dėsto politologas, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas Vytautas Sinica.

Čia pat pabrėžia: „Neišdrįsę laiku iššauti pasienyje, turbūt dar šiemet turėsime susišaudymus šalies miestuose. Net ir dalies nelegalų prievartinis apgręžimas į Baltarusiją spręstų problemą ir siųsti teisingą žinią jų kilmės šalims. Tik tą darant galima imtis ir visų kitų būtinų priemonių“.

Be kita ko V. Sinica teigia, kad „būtina Lietuvoje jau esančius pažeidėjus išsiųsti į sutinkančias už sutartą išmoką juos priimti trečiojo pasaulio šalis, kuo plačiau skleisti žinią apie prievartinį pažeidėjų stabdymą prie Lietuvos sienos, Lietuvoje esantiems pažeidėjams sukurti minimalias gyvenimo sąlygas ir paskatas patiems prašytis deportacijos, laikyti juos išskaidytus kuo atokesnėse vietose“. Taip pat anot V. Sinicos „būtina įstatymais įgalinti dabar draudžiamą civilių dalyvavimą sienos gynyboje, Danijos pavyzdžiu steigti prieglobsčio prašymų priėmimo punktus migrantų kilmės regionuose“.

Būtina inicijuoti tarptautinės teisės pakeitimus, pagal kuriuos nelegalų nepriėmimas taptų norma, o ne išimti, pasitraukti iš JT Migracijos pakto ir „jokiu būdu nenuolaidžiauti ir nesiderėti su Baltarusija – įgyvendinus išvardintas priemones, nelegalų ordos taptų pačios Baltarusijos problema“, kaip teigia Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas Vytautas Sinica.

Pareiškime pažymima, kad 2018 m. gruodžio 4 d. Seimo priimtos rezoliucijos pagrindu Lietuvos Respublikos Vyriausybės buvo pasirašytas Jungtinių Tautų Migracijos Paktas, kuris neleidžia prieš ekonominius migrantus, apsimetančius karo pabėgėliais, taikyti baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą sienos perėjimą.

Tokiu būdu minėtas Paktas panaikino ribas tarp legalios ir nelegalios migracijos, suteikęs teisę bet kurį asmenį, be jokio aiškaus tikslo vykstantį į kitas šalis, laikyti pabėgėliu. Ž. Pavilionio pasiūlytam minėtos rezoliucijos variantui be rimtesnių diskusijų pritarę Seimo nariai ir tuometinio užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus beatodairiškai ir aklai remtą paktą pasirašę Lietuvos atstovai, pamindami ir išduodami gyvybinius lietuvių tautos ir valstybės interesus,  sukūrė teisines prielaidas paversti Lietuvą pasaulio perėjūnų laikino ar nuolatinio apsigyvenimo vieta ir laisvai kolonizuojama teritorija.

„Atsižvelgiant į akivaizdų faktą, jog vyksta ne natūrali migracija, o Baltarusijos hibridinio karo veiksmai prieš Lietuvą, nelegalius migrantus siūloma tiksliau įvardyti pažeidėjais ir netaikyti jiems jokių prieglobsčių prašytojams ar ekonominiams migrantams taikomų tarptautinės teisės normų. Nacionalinio susivienijimo įsitikimu, prieš Lietuvą vykdoma karinė agresija ir tik kaip į tokią įmanoma adekvačiai reaguoti“, – užbaigiamas „Nacionalinio susivienijimo“ pranešimas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

  • „Žinia apie mano mirtį gerokai perdėta.“ (Markas Tvenas)
   Tai tinka ir šiai partijai – nelaidokite jos anksčiau laiko. Dievas renkasi silpniausius ir iš jų padaro galiūnus, jei šie atstovauja Dievo valiai. O Sąjūdis argi nebuvo „niekas“ kompartijos atžvilgiu? Kaip viskas baigėsi, manau, žinote.
   Šiai dienai Seime nėra politinės jėgos, atsovaujančios savo rinkėjus… Tad alternatyvos joms atsiradimas – gyvybinis valstybės klausimas.

    • aš nemanipuliuoju, bet aiškinu kas parašyta Šv.Rašte.
     31Jis pateikė jiems dar vieną palyginimą: „Dangaus karalystė yra kaip garstyčios grūdelis, kurį žmogus ėmė ir pasėjo savo dirvoje.
     32Nors jis mažiausias iš visų sėklų, bet užaugęs būna didesnis už visus augalus ir tampa medeliu; net padangių paukščiai atskridę susisuka lizdus jo šakose“. (Mt13, 31-32)

     Yra ir daugiau citatų, bet nenoriu eikvoti laiko paieškoms. Tikrai demokratinėje santvarkoje rinkėjus PRIVALO atstovauti jų deleguotos partijos. To dabar nesimato… Bet Jums gerai, ar ne?

     • Tai ir išsirinkit savo partiją. Kas draudžia? Lenkai turi savo. Rusai… O jūs tik raudat, kritikuojat ir renkat citatas iš Biblijos.

     • Tarp Kitko, nebūkite nervingas (-a), nesikabinėkite. Nei aš raudu, nei ką. Parašiau, ką galvoju. O Jums linkiu ramybės ir dvasinės pusiausvyros.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis