Moterys Amazonijoje priima išpažintis ir laimina santuokas – kardinolas

Kardinolas Pedro Barreto, Huankajaus arkivyskupas centriniuose Peru Anduose, atskleidė, kad tikinčios moterys Amazonijoje priima išpažintis ir laimina santuokas.

Pasak kardinolo, „nuo pat pradžių Bažnyčia visais įmanomais būdais stengėsi diegti Evangeliją, o popiežius Pranciškus aiškiai patvirtino, kad tai turi būti daroma”.

Jis mano, kad Katalikų Bažnyčia turėtų eiti įkultūrinimo keliu ir naudotis vietinėmis tradicijomis bei ritualais skelbdama Evangeliją Amazonijos gyventojams.

Kardinolas priminė, kad Kinijoje pamokslavęs jėzuitas Matėjus Ričis (1552-1610) buvo tas, kuris ėjo įkultūrinimo keliu, tačiau „Romos centralizmas” netrukus užblokavo šias pastangas savo sprendimu dėl kinų apeigų, o šio draudimo pasekmes „matome iki šiol”.

Tačiau Bažnyčios hierarchas pasidžiaugė, kad „dabar Romoje vyrauja kitoks mentalitetas”.

Jis sakė, kad Dieviškojo kulto ir sakramentų disciplinos dikasterijoje patyrė „svetingumą, išklausymą ir palydėjimą”, todėl „esame teisingame kelyje, pradėjome dialogą ir einame ne vieni”.

„Amazonijos konferencijos”, kuriai kardinolas vadovauja, nariai „taip pat aptaria moterų tarnystės, kurią jos jau atlieka Amazonijoje, klausimą”.

Pasak jo, ne tik „Amazonijoje, bet ir už regiono ribų vienuolės krikštyja, tuokia, atlieka kitas liturgija, o kai kurios net klauso išpažinčių žmonių, kurie joms patiki asmenines problemas, nors negali suteikti [sakramentinio] atleidimo”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Jau tiek toli nugrybauta… Rekomenduojama rinkti ir valgyti musmires? Krikšto , santuokos, atgailos sakramentus priimant tik kaip kultūros tradicijas – bažnyčia tampa nereikalinga. Kokio proto užtemimo reikia dvasininkams kad tokį dabarties „mentalitetą” sutiktų su Aleliuja pritarimais? Kai jau kas nors nesiorientuoja ar piktybiškai priima sprendimus, juk gali rastis ir teisingai tikėjimą suprantančių?

  2. Pirmiausia reikia perskaityti tekstą ,paskui komentuoti .O, dabar pasakyk ,Vokietijos ir jos kaimynų bažnytinių santuokų laminimai jums tinka ,ar tokia jums Bažnyčia reikalinga.Dar kartą prašau perskaityti tekstą.

  3. Reikia turėti aiškiaregystės dovaną, kad skaitant įžvelgti tai ,ko tekste neminima – Vokietijos ir kitų bažnytinių santuokų laiminimo.Palieku Jus spėlionėse kas man tinka ir kokia Bažnyčia man reikalinga.

  4. Nuostabus žodžių derinys. Tiesa pasakius, daugelyje vietų žmonės psichoterapeutams „patiki asmenines problemas,” nors šie ir „negali suteikti [sakramentinio] atleidimo“. Bet sakyti, kad psichoterapeutai „priima išpažintis” būtų sąvokų painiojimas. Išpažintis yra aiškiai apibrėžtas veiksmas, ypač katalikų mokymo kontekste. Todėl tokia painiava, jei paskleista puikiai suvokiančio situaciją asmens, deja neatrodo nekaltai.

  5. Katalikybė su pagoniškomis tradicijomis ir ritualais … Pasiskaitykite Senąjį Testamentą, žmonės, Dievo įstatymai nesikeičia. Jėzus skaitė ir aiškino Raštą ir niekur niekada nepaneigė to, ką Dievas kalbėjo nuo pradžios. Taigi nepatingėkit ir, užuot čia rašinėję, atidžiai perskaitykit Šventąjį Raštą, nuo pat pradžios knygos. Tada atsivers akys. Apie stabmeldystę ir žmonių klaidas ten rasit iki soties. Taip pat ir paties Dievo žodžius apie tai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte