Moldovos ortodoksų bažnyčia nerimauja dėl EŽTT sprendimo

ŠaltinisCNE

Moldovos stačiatikių bažnyčia yra susirūpinusi dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo, kuriame teigiama, kad visos šalys turėtų pripažinti tos pačios lyties asmenų santykius. Šios „svetimos vertybės“ spaudžia „stačiatikių sąžinę“, sakoma deklaracijoje.

Pirmadienį Moldovos metropolitas Vladimiras rašo, kad jo šalis atsidūrė „nerimą keliančioje situacijoje“. Jis sako, kad jo šalis yra įpareigota pripažinti santuokas homoseksualams.

Moldovos konstitucijoje santuoka apibūdinama kaip vyro ir moters santykiai. Šalis taip pat nepripažįsta civilinių sąjungų tos pačios lyties asmenims. Tačiau įdarbinimo srityje LGBT asmenims taikoma teisinė apsauga.

Bažnyčios vadovas remiasi EŽTT Strasbūre priimtu sprendimu, kuriame teigiama, kad Rusija turėtų suteikti daugiau garantijų tos pačios lyties asmenims. Dėl šio sprendimo Moldovos „homoseksualų mažumos“ atstovai grasina kreiptis į teismą, jei vyriausybė nesiims atitinkamų veiksmų.

Metropolitas pabrėžia, kad „gerbia“ savo šalies homoseksualų bendruomenės privatumą. Tačiau politiniams lyderiams jis sako: „Nepamirškite, kad balsuoti už šalies vadovavimą pasiūlė dauguma, o ne mažuma, ir ši piliečių dauguma, net jei ir nėra išsilavinusi Vakarų universitetuose, vis tiek, ačiū Dievui, moka atskirti pelus nuo kviečių“, – sako jis.

Moldovos Ortodoksų Bažnyčia ragina tikinčiuosius užimti poziciją<..> kad toks nuodėmės įteisinimas ir skatinimas neįvyktų

Arkivyskupas sako, kad bandymai įteisinti homoseksualius santykius „sulauks proporcingos reakcijos, nes tokie sprendimai prieštarauja išskirtinai stačiatikiškai ir istoriškai susiformavusiai žmonių sąžinei. Moldovos Ortodoksų Bažnyčia ragina tikinčiuosius užimti poziciją, žinoma, griežtai laikantis Moldovos Respublikoje galiojančių teisės aktų leidžiamų ribų, kad toks nuodėmės įteisinimas ir skatinimas neįvyktų“.

Todėl kiekvienas turėtų savęs paklausti: „Kurioje pusėje aš stoviu?“ Bažnyčia, patikina vyskupas, yra visų „žmonių, kurie šimtmečiais kovojo ir išsikovojo teisę egzistuoti per Šventojo Kryžiaus ženklą“, pusėje. Kiti yra „pusėje tų, kurie nori mus nuvaryti į Europą, priimdami įstatymus dėl nuodėmių, kurios šaukiasi dangaus keršto?“

Metropolitas sako nesąs nusiteikęs prieš savo šalies „europinius siekius“. Vis dėlto tik su pagarba „tikrosioms krikščioniškoms ir istorinėms Europos vertybėms, Europos, kurioje Kristaus Evangelija vėl atsiduria prie stalo, o žmonės žino savo kilmę iš Dievo paveikslo ir panašumo“.

Europos teismas Strasbūre yra Europos Tarybos, žmogaus teisių organizacijos, kuriai priklauso 46 valstybės narės, dalis. Valstybės turi vadovautis EŽTT jurisprudencija. Keliose ankstesnėse bylose Teismas jau pastebėjo, kad Europoje pastebima tendencija pripažinti tos pačios lyties asmenų santykius ir kad Teismas tuo vadovaujasi.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Labai teisingai atkreipė dėmesį metropolitas Vladimiras, kad Europos taip vadinamas žmogaus teisių teismas kišasi į šalių vidaus reikalus ir bando savo sprendimais suvereniose šalyse įteisinti savo masonoliberalkomunistinę ideologiją.
    Kiekvienos šalies pagrindinis įstatymas yra tos šalies Konstitucija ir joje išvardintos vertybės, priimtos visos šalies žmonių. Šių vertybių ir privalo laikytis visų šalių, o labiausiai mūsiškės, ir parlamentas, ir vyriausybė, ir Prezidentas.

  2. Mums diktavo Maskva, dabar diktuos Briuselis ir jo ideologija persiėmusiais priklausomais teismai???
    Mes esame nepriklausoma šalis, ir diktuoti savo sąlygų Briuselis neturi teisės. Stojimo sutartyje nėra numatyti visi šie ideologiniai reikalavimai ir žmonės už juos nebalsavo stodami į Europos sąjungą. Pagrindinis šalies įstatymas – Konstitucija – už ją balsavo visi žmonės, ir jos privaloma laikytis.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte