Mirus merginai, Slovėnija sustabdė Jonson&Jonson vakcinos naudojimą šalyje, o tūkstančiai išėjo protestuoti

Slovėnijos sostinėje Liublianoje trečiadienį apie 10 tūkst. žmonių išėjo gatves protestuoti prieš šalyje dėl valdančiųjų taikomų suvaržymų žmonėms, „valdančiųjų fašizmą“ ir žmonių skaldymą, kaip rašoma socialiniame tinkle „Twitter“.

Protestas Liublianoje

Plačiai vietinėje ir užsienio spaudoje nuskambėjo atvejis, kai nuo Jonson&Jonson vakcinos šalyje mirė dvidešimtmetė mergina. „World Today News“ rašoma, kad šis įvykis supykdė slovėnus ir dar labiau paskatino protestuoti. Kol įvykis tiriamas, Jonson&Jonson vakcinos naudojimas šalyje stabdomas.

Kaip pranešama, savo laisvę ginantys protestuotojai skandavo „Laisvę!“ ir mėgino blokuoti eismą į šiaurę nuo Liublianos esančiame greitkelyje. 

Dėl merginos mirties supykę protesto dalyviai svaidė į policijos pareigūnus butelius ir kitus daiktus. Policija atsakė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankų čiurkšlėmis.  

Šį mėnesį Liublianoje tai jau antra panaši protesto akcija prieš COVID-19 suvaržymus ir skiepus, per kurią kilo neramumų. Vienas pagrindinių protestuotojų reikalavimų – atšaukti vadinamuosius vakcinacijos pasus.  

Nuo pandemijos pradžios Slovėnijoje užregistruota per 292 tūkst. COVID-19 atvejų, apie 4,5 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė. 

Slovėnijoje, kaip ir kitose Vidurio ir Rytų Europos valstybėse, naujų užsikrėtimo atvejų skaičiai pastarosiomis savaitėmis augo.

Maždaug 2 mln. gyventojų turinčioje šalyje visiškai paskiepyti beveik 48 proc. žmonių – mažiau nei daugelyje kitų Europos Sąjungos valstybių.

„Johnson & Johnson“ vakcinos naudojimas kelia klausimų

Slovėnija trečiadienį sustabdė skiepijimą bendrovės „Johnson & Johnson“ vakcina nuo koronaviruso, kol atliekamas tyrimas dėl 20 metų moters mirties.

Vakcinacija bus sustabdyta, kol ekspertai ištirs, ar yra ryšys tarp moters mirties nuo insulto ir vakcinos, kurią ji gavo prieš dvi savaites, nurodė sveikatos ministras Janezas Poklukaras.

Pastarosiomis savaitėmis Slovėnijoje vienadozių „Johnson & Johnson“ vakcinų populiarumas išaugo, šalyje daug kur atsiradus skiepų paso reikalavimui, galiojančiam visų valstybinių įmonių darbuotojams. Reaguodama į išaugusią skiepų paklausą Slovėnijos vyriausybė susitarė dėl papildomo 100 tūkst. šios vakcinos dozių pirkimo iš Vengrijos.

Moters mirtis šią savaitę buvo antras „Johnson & Johnson“ vakcinos rimtas nepageidaujamo poveikio atvejis Slovėnijoje. Iš viso šia vakcina šalyje paskiepyta maždaug 120 000 žmonių, pranešė oficiali naujienų agentūra STA.

Tačiau vakcinos „nauda ir toliau nusveria riziką“, patikino ministras.

Šis pranešimas turėtų dar labiau pakurstyti trečiadienį sostinėje Liublianoje rengiamo protesto prieš skiepus ir COVID-19 pandemijos suvaržymus dalyvius.

Anksčiau panašūs protestai sutraukdavo tūkstančius žmonių, neseniai jų dalyviai susirėmė su policija. Prieš trečiadienio akciją policija sustatė metalines užtvaras ir paragino demonstracijos dalyvius išlikti ramiais.

Slovėnijoje, kaip ir kitose Vidurio ir Rytų Europos valstybėse, naujų užsikrėtimo atvejų skaičiai pastarosiomis savaitėmis augo. Maždaug 2 mln. gyventojų turinčioje šalyje visiškai vakcinuota beveik 48 proc. žmonių – mažiau nei daugelyje kitų Europos Sąjungos valstybių.

Slovėnija rekomendavo „Johnson & Johnson“ vakcinas visiems vyresniems nei 18 metų žmonėms. Nors kai kuriose kitose šalyse šie skiepai buvo skiriami tik vyresnio amžiaus žmonėms.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis