Mindaugas Puidokas. Ar liberalkonservatorių mokesčių reforma skirta Lietuvos sunaikinimui?

Dabartinė liberalkonservatorių valdančioji dauguma paruošė dar vieną nemalonų siurprizą Lietuvos gyventojams. Naujosios mokesčių reformos „legenda” skelbia, kad ji turėtų subalansuoti ekonominę situaciją, tačiau realybė yra visai kitokia.

Kodėl vertinu šią mokesčių reformą kaip pavojingą smūgį Lietuvos ekonomikai ir silpniausiems? Vykdantiems individualią veiklą mokesčiai didinami labiausiai. Jiems apsiginti sunkiausia ir dėl to juos vertinu kaip silpniausius ir kartu kūrybingus, darbščius žmones.

Taip pat nepamirškime to, kad Lietuva šiuo metu išgyvena rimtą krizę įvairiuose sektoriuose, kurie buvo ekonomikos garvežiai: mažėja perkrovos skaičiai Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, Lietuvos gamybos pramonė jaučia vis stipresnius nuostolius dėl nutrūkusių verslo ryšių su Kinija, žemės ūkio ir kitų sektorių atstovai sunkiai pergyveno žiemą dėl drastiškai išaugusių dujų, elektros kainų, o smulkaus verslo atstovai vis dar nėra atsigavę po COVID-19 pandemijos uždarymų. JAV ir Europos bankai pavojingai balansuoja ties rimtos krizės riba.

Štai tokiame kontekste pasirodo dabartinė valdančioji dauguma su mokesčių pakeitimų pasiūlymais, kurie daugumai verslo atstovų pakeis situaciją iš esmės. Ypač skaudžiai pokyčius pajus smulkaus verslo atstovai, kurie yra įregistravę individualią veiklą ar veikia su verslo liudijimu.

Kas paslėpta po „gyvulių ūkio” naikinimu?

Kaip jau minėjau, pagal planuojamą mokestinę pertvarką, mokesčiai ženkliai didės individualia veikla užsiimantiems asmenims, ir nesvarbu, ar tai yra tik papildoma veikla, ar pagrindinis žmogaus pajamų šaltinis.

Dirbantiesiems individualiai pagal planuojamus pakitimus sumažėtų numatomų sąnaudų dydis – nuo dabartinių 30 proc. iki 20 proc. Taip pat keistųsi pajamų mokesčio tarifai: 5 proc. gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) būtų apmokestinama perpus mažesnė suma nei dabar – 10 tūkst. eurų. Tuo tarpu viršutinė tarifo riba padidėtų nuo dabartinių 15 proc. iki 20 proc.

Verslo liudijimų turėtojams taip pat bus ženkliai didinami mokesčiai. Jiems fiksuotas apmokestinimas vietoje dabartinio iki 45 tūkst. eurų per metus galiotų daugiau ne perpus mažesnėms pajamoms – iki 20 tūkst. eurų. Mokestiniai pokyčiai grindžiami prielaida, kad tokiu būdu atsiranda progresyvumas, kurio trūksta mūsų finansinėje sistemoje, siekiant panaikinti tariamą „gyvulių ūkį“.

Tačiau ar jums neatrodo keista, kad visiškai nekalbama apie mokesčių mažinimą mažiausiai uždirbantiems? Juk viskas turi prasidėti nuo teisingumo atkūrimo ir teisingo pamato. Dabar, vietoje to, kaip spjūvis į veidą sunkiausiai ekonomiškai besiverčiantiems gyventojams, girdisi siūlymas, kad GPM bus mažinamas didžiausias pajamas gaunantiems asmenims!

„Investuotojų forumo“ valdybos pirmininkas R. Valiūnas išreiškė kritiką planuojamam individualia veikla užsiimančių asmenų apmokestinimo didinimui: „Tai jau daniškas, švediškas mokestis, kuriuos gali taikyti turtingos visuomenės, mačiusios mažai karų arba išvis jų nemačiusios, bet vargu ar galime taikyti mes“.

Tačiau panašu, kad Lietuvoje norima sulyginti dirbančius pagal darbo santykius ir užsiimančius individualia veikla. Juk pastarieji žmonės patys prisiima visą atsakomybę už save, jų pajamos nėra pastovaus dydžio ir egzistuoja aiški rizika tam tikrais atvejais gauti nulines pajamas.

Nuoseklus „mažųjų” ir aktyviausių žlugdymo planas Lietuvai

Nenuostabu, kad kitose Europos šalyse gyvenantys lietuviai nerodo didelio noro grįžti atgal į Tėvynę. Tai vyks ir toliau tol, kol smulkaus verslo vystymui nebus sudaroma normalių ir orių sąlygų.

Lietuvoje matome, kad pagal liberalkonservatorių valdžios atliekamus ir planuojamus veiksmus viskas vyksta priešingai. Dėl to, žvelgiant iš pastarųjų kelių metų perspektyvos, viskas valdžios veiksmuose atrodo nuoseklu ir aišku. Nepamirškime, kad be jokių didelių apribojimų net griežčiausių karantinų metu veikė didieji prekybos tinklai bei centrai, kai mažosios parduotuvėlės buvo uždarytos, nes tariamai jose labiau plito virusas!

„Velnias” čia slypi detalėse – liberalkonservatoriams, matyt,i nereikia daug save išlaikančių ir kitiems darbo vietas sukuriančių žmonių, nes tokie žmonės kelia aiškią grėsmę dabartinei valdžiai. Dažnu atveju smulkaus ir vidutinio verslo atstovai labiau linkę protestuoti ir ginti savo teises, ką matėme ir praėjusios pandemijos metu. Jie nėra liberalkonservatorių elektoratas. Dėl to lengva ranka imamasi kurti sąlygas, kad tokie žmonės emigruotų iš Lietuvos.

Visai neseniai turėjome pieno ūkių atstovų protestą prie Seimo, kurio metu vėl išgirdome miglotus pažadus ar tiesiog abejingus pasisakymus iš dabartinio žemės ūkio ministro K. Navicko bei premjerės I. Šimonytės. Nebuvo prisiimta jokia atsakomybė realiai spręsti susidariusią kritinę situaciją.

Lietuviškas žemės ūkis taip pat nėra prioritetas.

Nyderlandų ir kitų šalių ūkininkų patirtis rodo, kad tai yra planingas veikimas, kai smulkius ir vidutinius ūkininkus pakeičia korporacijos. Tokiu būdu jos ima valdyti žemės ūkio išteklius ir didina kontrolę visuomenei.

Bankų JAV ir Europoje nestabilumo pasekmės mūsų valstybei

Nereikia pamiršti, kad JAV nuvilnijusi bankų bankrotų krizė, kurios metu žlugo du stambūs bankai, tokie kaip „Silicon Valley Bank“ (16-tas pagal dydį JAV bankas) ir „Signature Bank“, jau beldžiasi ir į Europą.

Ant žlugimo ribos neseniai buvo atsidūręs vienas didžiausių Šveicarijos bankų „Credit Suisse“. Jo akcijų vertė buvo nusmukusi net 64 proc., tačiau šį banką išgelbėjo jį perpirkęs kitas didžiausias šalies bankas UBS.

Tad ar tikrai esame tokie saugūs ir garantuoti dėl Lietuvoje veikiančių skandinavų bankų finansinio stabilumo? Iš televizijos ekranų įvairūs sistemą ginantys ekonomistai ir politikai viešai pavyzdingu unisonu mus ramina ir sako, kad jokia bankų krizė mums negresia.

Pasaulinių ekspertų prognozės (Nouriel Roubini, Pasaulio ekonomikos forumo, Harvardo universiteto mokslininkų, „Bloomberg”, Tarptautinio valiutos fondo, Europos Komisijos…) vakarų šalių ekonomikai skamba visai kitaip. Jie perspėja apie artėjančią istorinio dydžio ekonominę krizę ir galimą visuotinę bankų griūtį.

Kyla klausimas: ar atlaikys tiek iššūkių šiuo metu ant prarajos ribos balansuojanti Lietuvos ekonomika?

Gerai Lietuvoje žinomo investuotojo bei verslininko Ilja Laurs teigimu, girdint politikų raminančius balsus kaip tik reiktų suklusti, nes dažnu atveju apie bankus ištikusias problemas stengiamasi nekalbėti iki pat paskutinės minutės!

Bankinio sektoriaus problemos gali pasiekti ir Lietuvą. Būtent šiuo įtemptu laikotarpiu mūsų dabartiniai valdantieji ketina pabloginti Lietuvos ekonominę situaciją su neatsakingais bei žalingais mokesčių reformos sprendimais.

Kyla klausimas: ar atlaikys tiek iššūkių šiuo metu ant prarajos ribos balansuojanti Lietuvos ekonomika?

Ar mūsų vėl laukia „sodybų tuštėjimo” metas ir tolesnis skaudus Lietuvos nykimas?

Akivaizdu viena: planuojama mokestinė reforma tik pagilins dabartinę Lietuvos ekonominę krizę ir paskatins dar vieną emigracijos bangą iš Lietuvos! Skaudi realybė mūsų mažai šaliai ir nykstančiai tautai. Jau seniau išvykusiems tai tikrai nesuteiks papildomų paskatų grįžti į Tėvynę.

Prisiminkime, kaip 2009 m. A. Kubiliaus Vyriausybė savo naktinėmis mokesčių reformomis jau privertė palikti Lietuvą šimtus tūkstančių gyventojų. Panašu, kad analogiško scenarijaus galime sulaukti ir dabar.

Prof. Boguslavas Gruževskis, remdamasis demografine analize, prognozuoja drastišką gyventojų skaičiaus mažėjimą Lietuvoje. Pasak jo, iki 2035 metų mūsų šalis gali netekti apie 500 tūkst. gyventojų. Tam įtaką daro ir emigracija, ir amžiaus struktūros deformacijos: mažėja gimstamumas, vyresni žmonės išmiršta.

Prof . B.Gruževskio diagrama

Lietuvių gražinimas į Tėvynę teliko gražūs tušti šūkiai. Dabar jau garsiai šnekama, kad reikia imigrantų ir tik imigracija išspręs mūsų būsimas ekonomines ir demografines problemas.

Seime globalistinių pažiūrų parlamentarai jau viešai sako, kad „lietuvių” filipiniečių ar iš kitur atvykusiųjų vizija – tai puiki ir kone vienintelė reali ateities perspektyva.

Kyla pagrįsti klausimai: kam ir kodėl taip būtinai reikia, kad Lietuva sunyktų ir joje neliktų lietuvių? Kas diriguoja ir vadovauja šiam procesui? Kam tai naudinga? Kodėl tokius sprendimus režisuojanti „nematoma ranka” jaučiasi tokia galinga ir nieko nebijanti?

Ar prezidentas G. Nausėda vetuos teisinius mokesčių pakeitimus ir imsis aktyvių veiksmų, aiškiai matydamas, kad ši reforma niekuo neprimena jo žadėtos gerovės valstybės bei socialinio teisingumo!?

Paskutinis klausimas kiekvienam iš mūsų: ar tai jau galutinio „lūžio taškas” ir aktyviausia Lietuvos visuomenės dalis tyliai pasirinko nebūtį, ar vis tik ši mokesčių reforma bus stabdoma demokratinėse šalyse įprastomis teisiškai leistinomis visuotinių taikių protestų priemonėmis?

Nuorodos į pasaulio ekonomistų ir įvairių žinomų organizacijų prognozes

Nouriel Roubini įspėja dėl recesijos, stagfliacijos.

Pasaulinis ekonomikos forumas įspėja dėl globalios recesijos, krizės.

Harvardo universiteto mokslininkai įspėja apie galimas grėsmes JAV ir pasaulinei ekonomikai 2023 m.

„Bloomberg” prognozė dėl recesijos JAV.

Tarptautinis valiutos fondas įspėja, kad blogiausia dar priešakyje.

Europos Komisija savo naujosiose ekonominėse prognozėse mato pakankamai grėsmių (infliacija, aukštos išteklių kainos) ES ekonomikai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

13 KOMENTARAI

  1. Matant tokius mokesčių didinimus tikrai kyla klausimas kam ir kodėl taip būtinai reikia, kad Lietuva sunyktų ir joje neliktų lietuvių?

  2. Labai teisingai gerbiamas Mindaugas Puidokas įvardino valdančiųjų tiesioginį kenkimą.
    Kitaip kaip tyčiniu kenkimu yra neįmanoma įvardinti šios taip vadinamos mokesčių reformos, kai artėjančios krizės akivaizdoje yra didinami senieji ir prigalvojamų naujų mokesčių. Daugelyje kitų šalių vyksta atvirkštiniai procesai, mažinami mokesčiai, kompensuojama išlaidos šildymui, kurui, remiamas būtiniausių prekių krepšelis. Mūsų kaimynai lenkai nuėmė visą pvm mokestį visam maistui ir sumažino mokesčius kurui. Daugelyje šalių ieškoma kaip palengvinti naštą savo žmonėms, bet tik ne pas mus. Pas mus švabomasonų statytiniai didina mokesčius ir labiausiai, kaip pastebėjo gerbiamas Mindaugas Puidokas, smulkiajam verslui, nes pagal Švabo planą, smulkųjį verslą ir viduriniąją klasę yra būtina sunaikinti, norint nuskurdinti žmones ir šalis įstumti į bankrotą. Smulkųjį verslą būtina masonams sunaikinti, nes jei žmonės nebus įstumti į skurdą ir desperaciją, jie nesutiks savanoriškai prisimti švabomasonų ruošiamo fašistinio režimo, nesutiks su davosomasonų siūloma vergove už kažkokias minimalias bazines išmokas. Ši švabomasonų statytinių mūsų šalyje veikla yra tikslinga ir kryptinga, nukreipta į mūsų šalies Lietuvos subankrotinimą. Švabomasonų statytiniai mūsų šalyje elgiasi kaip Landsbergio laikų įmonių direktoriai, kurie nuvarydavo savo valdomas įmones į bankrotus tam, kad kiti jų gaujų nariai pigiai jas perimtų.
    Ačiū gerbiamam Mindaugui Puidokui, kad atveria mums akis ir įvardina reiškinius.
    Ir labai teisingai yra iškeltas klausimas straipsnio pabaigoje – kada gi mes kilsime ginti savo namus, savo šalį?
    Jau dabar metas.

      • Ar tamsta bandysi prieštarauti, kad Lietuvoje padėtis tragišką, kad mūsų infliacija yra didžiausia Europoje, kad mūsų susirgimų skaičiai melo pandemijos metu buvo didžiausi, kad kainų kilimas pas mus yra didžiausias, kad elektros kaina yra didžiausia iš aplinkinių šalių. Gal tamsta bandysi paneigti mano mintį, kad mūsiškiai krizės akivaizdoje ne tik kad neremia savo žmonių, kaip dauguma šalių, kaip mūsų kaimynai lenkai, bet atvirkščiai, dar labiau didina mokesčius.
        Ar bandysi teigti, kad mokesčių didinimas ir taip krizės prispaustam smulkiajam verslui nesutampa su Švabo knygoje iškeltais tikslais?
        Tamstos komentaras visiškai beprasmis. Ar tamsta pats supranti ką šiuo savo komentaru norėjai pasakyti?

  3. Ligotos psichikos žmogui padėtis žinoma, tragiška. O 90 proc. visuomenės gyvena kaip niekada gerai, pasiturinčiai, ir nekreipia dėmesio į ligotųjų rėkavimus

    • Matosi, kad tamsta atitrūkęs nuo gyvenimo.
      Galbūt tamsta esi iš valdančiųjų rato, tai tuomet suprantama, kad gerai gyveni.
      Siūlyčiau nueiti į jūsų miesto turgų ir atlikti mini apklausėlę, pasiteirauti tarkime pardavėjų, ar šildymo metų šiais metais nėra stipriai sumažėję turguje pirkėjų.
      Aš pavyzdžiui atsakymą žinau, kad šiuo metu ateina apsipirkti toks mažas kiekis žmonių, kad pardavėjai nebeįstengia susimokėti už nuomas, didelė dalis jau užsidarė, kita didelė dalis dirba ant bankroto ribos. Ši švabomasonų vyriausybė jau dabar yra sužlugdžiusi didelę dalį smulkių verslinikų, o šis įstatymas padidinantis mokesčius visiems smulkiesiems verslinikams šios krizės sąlygomis išvis yra absurdas.
      Manau tokius vadovus ne tik kad turime mesti per bortą, bet pareikalauti iš jų atsakomybės už tyčinį kenkimą, sabotažą ir valstybės išdavystę, ir jų turtu padengti visą jų padarytą nuostolį.
      Turime įvykdyti dekonservatizaciją.

      • Vykdyk vykdyk sau į sveikatą. 90 proc.žmonių tik pasijuoks, pilvus susiėmę, iš tavo vykdymų

      • >>> Ponui niekui
        Yra kaip tik atvirkščiai nei tamsta bando čia teigti, kurdamas melagingą konservatorių visuotinio palaikymo iliuziją.
        Savivaldybių rinkimai parodė, kad dekonservatizaqcija Lietuvije jau vyksta pilnu tempu. 90 procentų Lietuvos konservatorius išmetė, tikėkimės galutinai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte