Meksikos sostinėje 25 tūkst. žmonių dalyvavo „Marše už gyvybę”, reikalavo nutraukti abortus

ŠaltinisCNA

Balandžio 29 d. Meksiko miesto (Meksikoje) gatvėse apie 25 tūkst. žmonių išėjo į eitynes „Už gyvybę”.

Susirinkusieji reikalavo nutraukti abortus, kurie Meksikos sostinėje buvo įteisinti 2007 m., teigia organizacija „Žingsniai už gyvybę” (angl. „Steps for Life”). Ji – šio renginio organizatorė. Apie tai praneša CNA.

Balandžio 26 d. sukanka 16 metų, kai Meksike buvo legalizuoti abortai. Tuo metu sostinės vyriausybei vadovavo Marcelo Ebrardas (Marselas Ebrardas), kuris palaikė dekriminalizavimą, vadinamą „Marcelo įstatymu”.

„Dėl šio teisės akto Meksikoje atlikta daugiau kaip milijonas abortų, nes prie oficialių Meksiko miesto sveikatos centrų duomenų reikia pridėti ir privačiose klinikose atliktus abortus”, – sakoma organizacijos pranešime spaudai.

Pasakojama, kad demonstracijos dalyviai nuvyko prie Užsienio reikalų ministerijos, kur prie Atminties ir tolerancijos muziejaus padėjo vainiką, simbolizuojantį mirtis, kurias sukėlė „Marcelo įstatymas”, ir sistemingą smurtą, kurį patyrė moterys. Apie tai pasakojo eitynių atstovė spaudai ir jų organizatorė Jahel Torres Ramírez.

Tūkstančiai eitynių už gyvybę dalyvių nuvyko į Meksiko kongresą, kur klausėsi organizatorių kalbų.

Danielis Ramírezas Cortésas, atstovaujantis „Žingsniams už gyvybę” Mičoakano valstijoje, pažymėjo, kad dabartinė valstybės politika nesprendžia tikrųjų Meksikos moterų, kurioms reikia „geresnio išsilavinimo, daugiau galimybių įsidarbinti, saugumo garantijų, vaikų priežiūros, sporto, kultūros, o ne mirties”, problemų.

Fátima Guzmán, organizacijos „Žingsniai už gyvybę” atstovė Chalisko valstijoje, pažymėjo, kad pastaraisiais metais įrodyta, jog abortų dekriminalizavimas nesprendžia problemų iš esmės. „Tai nėra visapusiškas sprendimas, moterys nėra geriau prižiūrimos, rizika, susijusi su [abortų] praktika, nesibaigė”, – sakė ji.

J. Guzmán paprašė politikų „atverti akis ir suprasti, kad Meksika nori gyvybės, o ne neteisingų įstatymų, skatinančių sistemingą smurtą prieš moteris ir visuomenę”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte