Meksikos kardinolas: man nebuvo pranešta apie galimai užfiksuotą eucharistinį stebuklą

ŠaltinisCNA

Meksikos Gvadalacharos kardinolas José Francisco Roblesas Ortega neseniai pasisakė apie socialiniuose tinkluose paskelbtą tariamą eucharistinį stebuklą, neva įvykusį vienoje jo arkivyskupijos parapijoje.

Kalbėdamas spaudai liepos 31 d. jis sakė, kad šis atvejis yra „labai rimtas, nes kalbama apie didžiausią tikėjimo sakramentą“.

Jis žurnalistams teigė, kad klausimas labai jautrus, kai kažkoks nepaprastas, neva stebuklingas, elementas užfiksuojamas ar paskelbiamas viešai, bažnytinei valdžiai net nežinant, kad jis vyko, bei nepatikrinus detalių, „kurias reikia peržiūrėti, kad būtų galima pasakyti, jog tai tikrai yra antgamtinis stebuklas“.

Kardinolas pažymėjo, kad iki šiol negavo jokio pranešimo nei iš parapijos, kurioje neva vyko stebuklas, kunigo, nei iš pačių tikinčiųjų: „Absoliučiai niekas į mane nesikreipė, kad pasakytų, kad štai kas įvyko, įrodymus turime, o jūs jau spręskite“.

„Niekas į mane nesikreipė“, – pažymėjo jis.

Kardinolas kalbėjo reaguodamas į susirūpinimą dėl tariamo eucharistinio stebuklo, kuris Meksikoje buvo nufilmuotas liepos 22 d., nors vaizdo kokybė kelia abejonių.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose, atrodo, matosi, kad prastos kokybės filmuotoje medžiagoje adoracijos metu Švč. Sakramentas monstrancijoje tarsi vibruoja, išlaikydamas širdies plakimo ritmą.

Gvadalacharos arkivyskupas pabrėžė, kad „iki šiol neturėjo galimybių pasisakyti“ dėl tariamo eucharistinio stebuklo autentiškumo ar melagingumo.

„Pirmiausia turėčiau atlikti kruopštų tyrimą, atvykti nustatyti, kas tai yra“, – sakė jis.

Arkivyskupas sakė, kad „yra daugybė vaizdo įrašų ir gali būti sukurta tiek daug dalykų, kurie atrodo tikri, bet tokie nėra“.

„Tai labai jautru, žaidžiama jausmais, žmonių tikėjimu, tai diskredituoja Bažnyčios autoritetą, rimtumą“, – apgailestavo jis.

Kardinolas taip pat pabrėžė, kad „Bažnyčiai kiekvienoje švenčiamoje Eucharistijoje Jėzus tikrai ir realiai dalyvauja konsekruotoje duonoje ir vyne, nepriklausomai nuo to, ar jis kraujuoja, ar pulsuoja, ar nedaro nieko“.

„Stebuklas yra tai, kad įgyvendinamas gyvasis Jėzaus Kristaus buvimas, o mūsų tikėjimui paprastai nereikia šių antgamtinių apraiškų“, – pabrėžė jis

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. o kad šis stebuklas, kaip ir kiti, reikalauja nuodugnaus tyrimo, tai nenuostabu. Juk ir dėl Medugorjės įvykių Bažnyčia dar netarė žodžio, nors jie žinomi jau kelis dešimtmečius.

    • sprendžia Dievas. Žmonės neprašo specialiai stebuklų. O Dievas juos duoda. Stebuklai nemaišo tikėjimo sutvirtinimui. O kad stebuklai vyksta kasdien, tai tiesa. Aklu reikia būti, kad jų nepamatyti. Lauko gėlės žiedas, tyros kūdikio akys, kalnų šaltinis ir begalinis begalinis dangus,- argi ne stebuklus mums duota regėti? Kaip retas kuris padėkoja jų Davėjui….

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte