Meksikos bažnyčioje nužudyti du jėzuitų kunigai

ŠaltinisCNA

Meksikos jėzuitai pranešė, kad du jų kunigai pirmadienį buvo nužudyti bažnyčioje kalnuotame Čihuahua valstijos regione.

Nužudyti kunigai – Javieras Camposas Moralesas ir Joaquinas Césaras Mora Salazaras. Jų kūnus užpuolikai pasiėmė birželio 20 d. per išpuolį prieš bažnyčią Čihuahua valstijos Cerocahui mieste.

„Smerkiame šiuos smurtinius veiksmus, reikalaujame teisingumo ir grąžinti mūsų brolių, kuriuos ginkluoti asmenys pagrobė iš bažnyčios, kūnus“, – rašoma birželio 21 d. ispanų kalba išplatintame Meksikos jėzuitų pareiškime.

„Tikime, kad mūsų brangiųjų Javiero ir Joaquino krikščioniškojo gyvenimo liudijimai ir toliau įkvėps vyrus ir moteris atiduoti save tarnaujant pažeidžiamiausiems. Ilsėkitės ramybėje.“

Čihuahua valstijos generalinės prokuratūros duomenimis, abu kunigai bandė apsaugoti bažnyčioje prieglobsčio ieškojusį asmenį, kurį persekiojo ginkluoti vyrai, pranešė laikraštis „El Sol de Mexico“. Pranešama, kad persekiotojas nušovė visus tris vyrus.

Meksikos jėzuitų provincijolas Luisas Gerardo Moro Madridas SJ pasmerkė nužudymą ir sakė, kad „bendradarbiaujama su federalinėmis ir valstijos valdžios institucijomis siekiant užtikrinti likusių dviejų parapijos kunigų saugumą“.

Jėzuitai paskelbė reikalavimą „nedelsiant imtis visų apsaugos priemonių, kad būtų apsaugotos brolių jėzuitų, seserų, pasauliečių ir visos bendruomenės gyvybės“.

Meksikos prezidentas Andrésas Manuelis Lópezas Obradoras paklaustas apie nusikaltimą nurodė, kad vyksta tyrimas.

Regione, kuriame įvykdytos žmogžudystės, gyvena Tarahumaros čiabuviai, garsėjantys bėgimo įgūdžiais. Ši vietovė jau daugelį metų kenčia nuo su narkotikais susijusio organizuoto nusikalstamumo, todėl jėzuitai atkreipė dėmesį ir išreiškė solidarumą su skausmu, kurį jų aptarnaujami žmonės patiria „dėl vyraujančio smurto“.

„Siera Tarahumara, kaip ir daugelis kitų šalies regionų, susiduria su smurto ir aplaidumo sąlygomis, kurių nepavyksta pakeisti“, – toliau rašoma jėzuitų pareiškime.

„Kiekvieną dieną vyrams ir moterims savavališkai atimama gyvybė, kaip šiandien buvo nužudyti mūsų broliai. Meksikos jėzuitai netylės prieš visą visuomenę draskančią tikrovę. Mes ir toliau dalyvausime ir dirbsime teisingumo, susitaikymo ir taikos misijoje savo pastoraciniais, švietimo ir socialiniais darbais.“

Pasak jėzuitų, tėvas Camposas Moralesas gimė Meksikoje, o įšventintas į kunigus buvo 1972 m. Po kelių pastoracinių paskyrimų 2019 m. jis grįžo į Cerocahui ir ėjo jėzuitų misijos vyresniojo pareigas; buvo Tarahumaros vyskupijos vietinių gyventojų pastoracijos ganytojas ir vikaras bei bazinių bažnytinių bendruomenių regioninis patarėjas.

Tėvas Salazaras gimė Monterėjuje, įšventintas į kunigus 1971 m. Nuo 2000 m. jis tarnavo parapijos vikaru Chínipas mieste, o vėliau, nuo 2007 m., – vikaru bendradarbiu Cerocahui mieste.

Pastaraisiais metais Meksikoje padažnėjo kunigų žudymo atvejų. Visai neseniai 57 metų kunigo José Guadalupe Rivas Saldaña kūnas su smurto žymėmis buvo rastas Tekatės miesto, esančio Meksikos Žemutinės Kalifornijos valstijos pasienyje su Jungtinėmis Valstijomis, pakraštyje.

Apskaičiuota, kad pirmieji treji su puse dabartinės prezidento administracijos metų buvo smurtingiausias laikotarpis Meksikos istorijoje – per juos įvykdyta daugiau kaip 120 000 žmogžudysčių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte