Maskvos patriarchas Kirilas dievagojasi, kad V. Putinas jam neįsakinėja

ŠaltinisSVOBODA

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios (ROB) galva Maskvos patriarchas Kirilas (Gundiajevas) po liturgijos viename Maskvos srities vienuolynų sakė, kad iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino nėra gavęs jokių nurodymų.

„Kai kurie mūsų oponentai, rodydami pirštais, sako, kad va, patriarchas, kaip jie sako, veikia pagal prezidento nurodymus. Aš jums Dievo akivaizdoje sakau: prezidentas niekada nedavė patriarchui įsakymų. Ir esu tikras, kad būdamas stačiatikis ir Bažnyčios tikintysis jis jų ir neduos”, – sakė jis.

Pasak Kirilo, Rusijoje pasaulietinės ir bažnytinės valdžios santykiuose „susiklostė simfonija”. Jis mano, kad apie tai „svajota Bizantijoje”, tačiau ten tam trukdė aplinkybė, kad imperatoriai save laikė Bažnyčios galvomis.

Situaciją Rusijoje Kirilas apibūdino kaip einančią prieš apostatinį judėjimą pasaulyje. Jo nuomone, Rusija ir ROB šiuo požiūriu yra „ypatinga laisvės sala”.

Kirilas buvo smarkiai kritikuojamas Vakarų šalyse ir įvairiuose bažnytiniuose sluoksniuose dėl karo Ukrainoje palaikymo ir pateisinimo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte