Lyties keitimas nuo 8-erių? Škotijos parlamentarė ragina neatmesti tokios „galimybės vaikams“

ŠaltinisREMIX NEWS

Škotijos parlamento narė pasiūlė vyriausybei „išnagrinėti procesus“, pagal kuriuos jau aštuonerių metų vaikams būtų leista teisėtai ir savarankiškai pakeisti savo lytį.

Škotijos žaliųjų partijos narė Maggie Chapman interviu transliuotojui LBC teigė, kad dabartinės reformos gali būti nepakankamos. M. Chapman karštai palaiko prieštaringai vertinamas Škotijos vyriausybės lyčių reformas, kuriomis siekiama palengvinti asmenims gauti lyties pripažinimo pažymėjimą (angl. Gender Recognition Certificate, GRC) ir faktiškai pakeisti savo lytį.

Žurnalistas Tomas Svarbrikas (Tom Swarbrick) citavo ankstesnius Chapman komentarus šiuo klausimu, kuriuose ji teigė: „Būtų tikslinga ir naudinga, kad vaikams iki 16 metų taip pat būtų oficialiai galima keisti lytį“.

„Ar tai reiškia, kad jūs pritartumėte tam, kad, pavyzdžiui, aštuonmečiui būtų teisiškai pakeista jo lytis?“, – klausė Swarbrickas.

Manau, kad komitete, kuris nagrinėjo (Sturgeon lyčių reformos) teisės aktus, išgirdome daugybę translyčių asmenų, kurie gerokai iki 16 metų žinojo, kad yra translyčiai, ir mes turėtume ieškoti procesų, kuriuose jie galėtų būti pripažinti. Tai nereiškia, kad mes nustatome amžių, nuo kurio tai yra gerai, reikės daug platesnių diskusijų.“

Swarbrickas patikslino: „Jūs galvojate, kad jaunesnis nei 16 metų vaikas pats nuspręstų pasikeisti lytį?“

„Taip“, – atsakė Chapman.

„Taigi teoriškai tai galėtų padaryti ir aštuonmetis?“

„Manau, kad iš principo turėtume tai išnagrinėti“, – patvirtino Chapman.

Pajutęs progą, p. Swarbrickas tęsė: „Ar sumažintumėte balsavimo amžių iki 8 metų?“
„Manau, kad iš tikrųjų turėtume pažvelgti į tai, kaip visuomenėje apskritai elgiamasi su jaunimu“, – atsakė Chapman.

mokykliniuose vadovėliuose dėstoma lytis yra „labai supaprastinta“ tikrovė

„Taigi, Škotijoje norėtumėte, kad 8 metų vaikai galėtų balsuoti ir teisėtai pasikeisti lytį?“

„Aš ne tai pasakiau, prašau neiškraipyti mano žodžių“, – atsitraukė kairiojo sparno parlamento narė.

Tuomet jai buvo pateikti ankstesni kairiųjų parlamento narės komentarai, kuriuose ji teigė, kad „lytis nėra dvinarė ir nekintama“, t. y. negalinti būti pakeista. Swarbrickui paklausus, ar ji galėtų nurodyti pavyzdį, kai žmogus pakeitė savo biologinę lytį, Chapman teigė, kad mokykliniuose vadovėliuose dėstoma lytis yra „labai supaprastinta“ tikrovė.

Ji teigė, kad į lytį žvelgti kaip į dvinarę kategoriją yra „gerokai, gerokai, gerokai per daug supaprastinta“. Tačiau ji nepateikė pavyzdžio, kad kam nors būtų pavykę pakeisti savo biologinę lytį.

Praėjusį mėnesį Škotijos parlamentas priėmė Škotijos vyriausybės lyčių reformos įstatymą, pagal kurį 16 metų ir vyresniems asmenims būtų daug lengviau oficialiai pakeisti lytį. Įstatymo projekte panaikinamas reikalavimas, kad norint gauti leidimą tokiam veiksmui, gydytojui būtų diagnozuota disforija, ir sutrumpinamas laikas, kurį prašytojas turi pragyventi norimos lyties asmenyje, nuo dvejų metų iki trijų mėnesių.

Pirmadienį JK vyriausybė paskelbė ketinanti blokuoti įstatymo projekto įsigaliojimą, pasinaudodama konstituciniu mechanizmu, įtrauktu į teisės aktus, kuriais 1998 m. Škotijai pirmą kartą buvo suteiktos decentralizuotos galios.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

 1. Labai teisingai pastebėjo žurnalistas Tomas Svarbrikas – jei 8, ar 12, ar 16 metų vaikui nesuteikiama teisė balsuoti, dėl tos priežasties, kadangi jo mąstymas ir suvokimas dar yra vaikiški ir jis yra nepajėgus teisingai vertinti situacijos, tai kaip galima reikalauti suteikti jam teisę pačiam savo vaikišku protu nuspręsti ar žaloti savo kūną neatitaisomai visam likusiam gyvenimui???!!!!
  Jei vaikui nesuteikiama teisė priimti atsakingus sprendimus, todėl, kad jis dėl savo vaikiško suvokimo yra nepajėgus to padaryti, tai kodėl bandoma vaikui suteikti teisę, neatsiklausus netgi jo tėvų, priimti tokį atsakingą sprendimą, kaip lyties keitimas ir save sužaloti visam likusiam gyvenimui?
  Į šiuos žurnalisto klausimus, Škotijos parlamento narė nesugebėjo rasti jokio logiško atsakymo.
  Tai yra žiauru, taip žaloti vaikų gyvenimus. Jiems niekas nevarbu, nei vaikai nesvarbu, nei jų tėvai, svarbu prastumti savo ideologiją.
  Jie turi būti sustabdyti.

 2. Vaikui nesuteikiama teisė ne tik balsuoti, bet ir kitos teisės, kuriose reikalingas pakankamas suaugusijo mąstymas. Vaikui taip pat neleidžiama tuoktis, be tėvų žinios įsigyti ar parduoti brangų turtą, statyti namus, tiltus, vairuoti automobilį.
  Vaikui taip pat neleidžiama valdyti šalies, būti seimo nariu bei prezidentu.
  Vaikui nesuteikiama teisė valdyti šalies, nes jis dėl savo vaikiško mąstymo yra nepajėgus priimti svarbių sprendimų. Tai kaip galima reikalauti, kad jis savo vaikišku protu priimtų tokį svarbų sprendimą visam savo gyvenimui, kaip lyties keitimas?
  Tokie ideologai bei ideologijų kūrėjai yra atsakingi už šių vaikų likimus.

 3. Pastebėjau, kad parlamentarė yra iš Žaliųjų partijos. Bet juk tai visiškai nesuderinama – žalieji, ekologija ir lyčių keitimas… Taigi, kas tie „žalieji“

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte