Lygių galimybių kontrolierės partnerė Jūratė Juškaitė vadovaus Lietuvos žmogaus teisių centrui

ŠaltinisBNS

Lietuvos žmogaus teisių centro vadove tapo žmogaus teisių ekspertė Jūratė Juškaitė.

„Procesai, kurie šiuo metu vyksta žmogaus teisių srityje tiek Lietuvoje, tiek kai kuriose Europos šalyse, kelia didelį susirūpinimą. Todėl ir toliau sieksime kalbėti apie svarbius ir aktualius klausimus – smurtą artimoje aplinkoje, Stambulo konvenciją, LGBTI bendruomenės padėtį, ksenofobiją, antisemitizmą. Žmogaus teisių užtikrinimas visiems, nepaisant lyties, negalios, etninės kilmės, religijos, seksualinės orientacijos ir kitų pagrindų, yra vienas svarbiausių demokratinės visuomenės bruožų“, – centro pranešime cituojama J. Juškaitė.

Todėl ir toliau sieksime kalbėti apie svarbius ir aktualius klausimus – smurtą artimoje aplinkoje, Stambulo konvenciją, LGBTI bendruomenės padėtį, ksenofobiją, antisemitizmą.

Naująją vadovę nuo liepos paskyrė centro taryba.

Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos pirmininkės Ingos Abramavičiūtės, J. Juškaitė turi ilgametę patirtį žmogaus teisių srityje.

J. Juškaitė Žmogaus teisių centre dirba nuo 2015 metų. Per ši laikotarpį ji koordinavo ir vadovavo projektams, prisidėjo prie įvairių visuomeninių projektų – tokių, kaip Nacionalinė emancipacijos diena, festivalis „Kreivės“, skurdo mažinimui skirtų iniciatyvų, redagavo portalą manoteises.lt, nuo 2017 metų ėjo centro komunikacijos vadovės pareigas.  

J. Juškaitė Vilniaus universitete yra įgijusi komunikacijos (žurnalistikos) bakalauro laipsnį ir tarptautinių santykių magistro laipsnį, taip pat lyčių studijų magistro laipsnį Vidurio Europos universitete Budapešte. Ji yra ir Žmogaus teisių organizacijų koalicijos valdybos narė. 

J. Juškaitė vadovaus administracijai, taip pat toliau redaguos žmogaus teisių portalą manoteises.lt, vadovaus projektams.

Centras be vadovo liko Seimui lygių galimybių kontroliere paskyrus jam vadovavusią teisininkę Birutę Sabatauskaitę. Anksčiau jam vadovo teisininkas Gediminas Andriukaitis, dabartinė vaiko teisių kontrolierė Edita Žiobienė, buvusi Konstitucinio teismo teisėja Toma Birmontienė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. įdomu kodėl tos žmogaus teisės susiaurinamos iki lytinės tapatybės teisės. Kitos teisės – neaktualios? Kodėl religinės teisės ignoruojamos? Kodėl teisių centrui vadovauja netradicinės orientacijos žmogus, kryptingai mokęsis lyčių lygybės Budapešte?
    Viskas atrodo kreivai ir angažuotai.

  2. juk piktoji dvasia, laikų pabaigoje, turi pasirodyti visu gražumu. Tik, kaip matome, žmogus to nejaučia. Judas taip pat stebėjosi, t.y. nejautė, kad tai jis bus išdavikas.

  3. palaukit!!! o interesų supainiojimo čia nėra??? Sugyventinės užima du svarbius postus žmogaus teisių gynimo???? Ei, ar neturėtume į dar didesnį mitingą kilti, negu kad sukilome į Šeimų gynimo? Čia jau grėsmė VISIEMS ŽMONĖMS. KAI DVI TIK VIENĄ TEISĘ GINANČIOS UŽSĖDA TOKIUS POSTUS, KAS PADĖS SUSITVARKYTI SU PAŽEIDŽIAMOM TEISĖM?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis