LŠS tarybos narys A. Rusteika: neturime nieko bendro su Rusija

AUTORIUSTOMAS ČYVAS
ŠaltinisKAUNIEČIAMS

Lietuvos šeimų sąjūdžio“ (toliau – LŠS) tarybos narys Algimantas Rusteika teigia, kad organizacija niekada nebuvo prorusiška, o lyčių santykių reikalai Ukrainos karo kontekste yra dirbtinai eskaluojami, kaip buvo elgiamasi ir ieškant kaip spręsti pandemijos reikalus.

A. Rusteiką kalbina Tomas Čyvas.

Jūsų organizaciją – LŠS entuziastus – įprasta laikyti prorusiškais. Jūsų renginiuose matomi tokie veikėjai, kaip Algirdas Paleckis. Nešiojamos rusiškos vėliavos. Jums tai patinka? Ypač karo Ukrainoje kontekste?

-Rusiškos vėliavos daugiskaita yra neteisinga – vienintelis atvejis buvo, kai su viena tokia vėliava keli žmonės atvyko į Vingio parko mitingą pernai. Ar tai buvo provokatoriai, ar tiesiog rusų tautybės žmonės, palaikantys prigimtinę šeimą – nežinau, tada karo Ukrainoje nebuvo ir niekas, net provaldiška žiniasklaida, dėl to galvos nesuko. Ir ta vėliava, beje, po kiek laiko iš mitingo pradingo – matyt buvo atsinešta tik tam, kad kažkas ją nufotografuotų.

Visų protesto mitingų ir maršo metu daugelis ateidavo su Lietuvos vėliavomis, jų visoje šalyje buvo šimtai, jei ne tūkstančiai, iškelta ant automobilių ir žmonių rankose.

Dėl A. Paleckio, tai pagal apgailėtiną „propagandos meistrų” logiką išeitų, jog bet kas iš mūsų, pastovėjęs netoli jo troleibuse, yra prorusiškas ir prieš Ukrainą. Jei konservatorių surengtame mitinge A. Paleckis ateitų pasiklausyti ir pabūtų dešimt minučių – vadinasi, visa konservatorių partija dirba Kremliui? Beje, pagal veiklos būdą ir rezultatus dažnai taip žmonėms ir atrodo.

Vertinti, kaip atrodytų A. Paleckis mūsų mitinge karo Ukrainoje kontekste neįmanoma, nes karo metu mūsų mitingų nebuvo, ir iš viso jie yra uždrausti, manau, ne vieneriems metams, nors pagal Nepaprastosios padėties įstatymą joks draudimas mitingams už prigimtinę šeimą ir tradicines vertybes nėra įvestas.

Net neabejoju, kad ši nepaprastoji padėtis tikrai truks iki kitų rinkimų ir yra skirta antivalstybinę veiklą vykdančių mūsų teritorijos administratorių apsaugai nuo visuomenės kritikos.

Putino valdomoje Rusijoje, kaip žinia, gėjai yra persekiojami. Velionio Žirinovskio partijos veikėjas Mitrofanovas yra net siūlęs įstatymo projektą, kuris draustų lesbietiškus santykius, nes tai „gadina reprodukciją“? Ką manote apie tai?

-Jeigu V. Putinas pasakytų, kad Žemė sukasi apie saulę ir du kart du yra keturi – tai gal pagal LGBT „aktyvistus” tai būtų netiesa ir Kremliaus propaganda, o visi taip galvojantys – vatnikai, laukiantys rusų armijos atėjimo?

V. Putinas tiesiog savo režimo stabilumo išlaikymui pasitelkia natūralų kiekvienos tautos norą išsaugoti tradicines vertybes. Aišku, tai yra propagandinis ginklas vidaus ir užsienio politikoje, informacija kare, beje, visada yra ginklas. Ir šis ginklas jam yra naudingas ir pasiekia tikslą.

Mūsų propaganda šioje srityje neturi absoliučiai jokio ginklo ir beviltiškai pralaimi. Bandymas pateikti ir praktiškai realizuoti LGBT ideologiją yra atgrasus didžiajai visuomenės daliai. O Laisvės partijos stumiamas apgailėtinas naratyvas apie tai, kad visi, prieštaraujantys jų tikslams, yra vatnikai ir tradicinių šeimų apsauga yra žalinga todėl, kad taip pasakė V. Putinas, rodo tik jų bejėgiškumą ir beviltišką kvailumą. Nes tai žalinga jų pačių tikslams, įžeidžia visuomenę ir parodo, kad jie kitų argumentų nebeturi.

Pandemijos karantinų metu daug kartų kartota, kad vadinamieji antivakseriai yra tie patys, kurie yra ir už Putiną. Ir tai vėl sieta su Šeimų maršu. Kiek požiūris į skiepus nuo konkrečios ligos sietinas su „putinizmu“?

-Nei kiek nesietinas, nes V. Putinas yra „vakseris”, paniškai bijantis užsikrėsti, su užsienio vadovais kalbasi per penkiolikos metrų stalą ir iš jų reikalauja prieš susitikimą pateikti testus ir iš nosies, ir iš užpakalio. V. Putinas taip pat įvedė karantiną, gaudė ir baudė gatvėse žmones, kurie nedėvėjo nuo nieko neapsaugančių kaukių ir t. t.

Pagal provaldišką „žiniasklaidą” absoliučiai logiška būtų su „putinizmu” sieti I. Šimonytės politiką, kuri skiepų klausimu visiškai identiška Maskvai. LŠS, pasisakęs, beje, ne prieš skiepus, o prieš priverstinę vakcinaciją, o už laisvą pasirinkimą, turėtų būti laikomas kovotoju su Kremliumi. Na, bet kreivų veidrodžių karalystėje galioja ne logika, o propagandos taisyklė daug kartų kartoti melą.

Kiek Jūsų sąjūdžio narių, kaip Jums atrodo, mano, kad Vakarus išgelbėti nuo dekadanso (gėjų, perteklinės meilės gyvūnams ir rasizmo baltųjų atžvilgiu) gali tik Maskva ir Minskas? Ką manote šiuo klausimu?

-Mūsų narių nuomonių nefiltruojame ir neskaičiuojame. O nuo įsivyravusios Vakaruose civilizacijos susinaikinimo politikos neišgelbės nei Maskva, nei Minskas. Išsigelbėti gali tik pačios Vakarų valstybių visuomenės. Ir politikus už virvučių tampančios transnacionalinės korporacijos, beje, gali prie to prisidėti ar net inicijuoti procesą, kai pamatys, kad ankstesnis projektas yra nuostolingas ir iš lėto viską praryja Kinija. Nes šį pasaulį valdo tik pinigai ir jų turėtojų interesai.

Kas išgelbės mus? Į šį klausimą visada atsakau taip: jei nori pamatyti savo išgelbėtoją, nueik į vonios kambarį ir pažiūrėk į veidrodį.

Šeimų maršo asmenys, kurie parodomi kaip prorusai, (kartais rodomi girti – kodėl jų neišmetate iš renginių?) nori, kad Lietuva išstotų iš NATO. Tokia nuomonė dominuoja. Jei ji neteisinga – kaip ji atsirado?

-Apie „išstojimą iš NATO” nekalbėjom ir nekalbam. Kiekvienas sveiko proto žmogus supranta, kad priešingu atveju turėtume Moldovos statusą ir Suvalkų koridoriumi jau dabar laisvai važinėtų Rusijos kariuomenės tankai.

Tokia nuomonė dominuoja ne visuomenėje, o žiniasklaidoje. Ją nuo ryto iki vakaro agresyviai kala provaldiška propaganda ir visokie išprotėję „apžvalgininkai”, kurie tikro pavojaus atvejų pirmieji išlėktų iš Lietuvos arba pirmieji imtų tarnauti naujam šeimininkui. Daliai žmonių, kurie nesigilina į įvykius ir gauna tik falsifikuotą vienos pusės informaciją, tai, deja, padaro poveikį.

Provokacijų metodai, norint rasti „pagrindą” propagandiniam melui, primityvūs. Pasamdyti už kelis bambalius alkoholikų, prašančių mažose parduotuvėlėse alaus „ant skolos”, atsiųsti juos į mitingą, labai ryškiai nufilmuoti ir rodyti per visas „nepriklausomas” televizijas.

Arba būdas į mūsų feisbuko grupę, kuri yra vieša, įrašai vieši ir kur yra 36 tūkst. narių, įstoti kokiam LGBT „aktyvistui” su feikiniu profiliu, prirašyti nesąmonių, nusikopijuoti ekrane savo provokacinius įrašėlius, po to išstoti ir paskyrą panaikinti. Ir skleisti tuos savo pačių įrašėlių paveiksliukus, kurie būna jau seniai ištrinti, po socialinius tinklus.

Mums kalbėti labai lengva, nes paprasčiausiai sakom žmonėms tiesą, ir nereikia sukti galvos, kaip ar ką jiems čia dar sumelavus ir kaip vienu melu nedemaskuoti kito. Mus puola todėl, kad bijo. Savaitė laisvo eterio didžiosiose televizijose ir laisvos prieigos didžiuosiuose portaluose – visas šis supuvęs propagandinis statinys sugriūtų ir net priešingai manantys žmonės suprastų, kas vyksta.

Kokios, visgi, pozityvios maršininkų idėjos, jei jau negaudote gėjų gatvėse, nemušate negrų ir nenorite gvazdikais sveikinti Putino?

-Tokios organizacijos kaip „Maršas” nėra, tai renginio pavadinimas. Yra asociacija „Lietuvos šeimų sąjūdis“ su fiksuota naryste, programa, renkama vadovybe, atskaitomybe ir atsakomybe. Propagandistai tą puikiai žino, bet apsimeta nesuprantantys, ir bet kokių žmonių, kurie ateina į bet kokius viešus renginius, net atsitiktinai užklydusių žioplių, elgseną specialiai sutapatina su mumis.

Gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kuri tapo nepriklausoma nuo žmonių. Visi mūsų tikslai surašyti labai plonoje knygelėje, ant kurios viršelio užrašyta „Konstitucija”. Popieriuje surašytos Tautos ir valstybės nuostatos kuo toliau, tuo labiau naikinamos. Mes tiesiog siekiame, kad visa Konstitucija pagaliau sutaptų su realybe.

Didžioji visuomenės dalis, tegu ir tyli, bet šią situaciją puikiai supranta ir nori to paties. Tam tikslui mes kiek galime, tiek dirbame. Net neabejoju, kad ateis laikas, kada tai iš svajonės taps tikrove, nes toks visos visuomenės bendras interesas. Kada – tai tik laiko klausimas. Ir kiekvienas neabejingas savo šeimos ir valstybės ateičiai Lietuvos Respublikos pilietis anksčiau ar vėliau turės apsispręsti ir pasirinkti.

Dėkoju už pokalbį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. jei Ukraina pabandytų Azovo karius išpirkti Mariupolyje.Dideli,labai dideli pinigai tikrai padėtų tiems,kurie juos apsupę.

  2. tai ir mūsų laikas… Jei kovoja du blogiai, vienas iš jų yra gėris…
    Jei nereik šeimos, tėvo, motinos, senelių, tai kas tuomet yra vaikas?.. Nebe žmogus?..

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte