Loreta Strom. Norvegijoje virusas plinta kitaip, nei Lietuvoje?

Kaip žinia, Norvegijos vyriausybė praeitą penktadienį davė leidimą savivaldybėms su dideliu COVID-19 viruso plitimu įvesti koronos sertifikatą kaip vieną galimų vietinių ribojančių priemonių.

Ne netikėtai, net ir pozityviausiai šios priemonės atžvilgiu nusiteikę vietos politikai susidūrė su ne viena rimta juridine ir medicinine kliūtimi: šiauriausiame Norvegijos mieste Tromse apskrities savivaldybės taryba nubalsavo „prieš”, kur svarbiausias argumentas buvo juridinės jautrių asmens duomenų prieinamumo problemos.

Oslo miesto savivaldybės vadovas Raymondas Johansenas po posėdžio, kur taip pat buvo svarstytas koronos paso įvedimas sostinėje dėl atvejų plitimo, spaudos konferencijoje pareiškė, kad (laisva citata) „koronos paso šiuo metu mes pagal įstatymus įvesti negalime, nes šios priemonės įstatyminiame apraše nurodyta, kad ji gali būti įvesta išimtinai ribojimų atlaisvinimui, ne naujiems apribojimams kuriai nors gyventojų grupei įvesti”.

Šiuo metu Osle yra vienintelė ribojanti priemonė – nuo šiandiena įvesta kaukių rekomendacija viešame transporte ir patalpose, kuomet neišeina išlaikyti 1 m atstumo.

Kito Norvegijos šiaurės miesto Bodø profesionalai – šeimos gydytojas bei savivaldybės vyriausiasis gydytojas Tor Claudi bei visuomenės sveikatos specialistas bei savivaldybės epidemijų kontrolės vyriausias specialistas Kai Brynjar Hagen argumentuoja taip: „Atsižvelgiant į sąlygas Bodo mieste, koronos sertifikatas turės nedidelį poveikį: 80% užsikrėtusių suaugusiųjų yra paskiepyti dviem arba trimis dozėmis. Būtent paskiepyti suaugusieji daugiausia atsakingi už tolesnį ligos plitimą.

Kol kas Bodo nepastebėjome jokių infekcijos plitimo nuo neskiepytų žmonių pavyzdžių. Koronos sertifikatas neapsaugos visiškai paskiepytų suaugusiųjų, turinčių šį sertifikatą, nuo infekcijos platinimo.“

Niekaip negaliu atsistebėti, kad Norvegijoje virusas plinta, panašu, visiškai kitaip nei Lietuvoje… Kokia yra šio reiškinio priežastis?

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Labai idomi informacija. Panašaus pobūdžio neoficialiomis žiniomis dalinasi ir Lietuvos ligoninėse pabuvę sergantieji. Dažnai tokia informacija Lietuvoje yra abejojama. Meginau ieškoti šaltinių jai pagrįsti, bet kadangi ten dominuoja Norvegu kalba, tai nesekmingai. Ar galėtumėte pasidalinti keliais šiol informacijos šaltiniais?

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte