Londono gatvės pamokslininkas laimėjo bylą dėl COVID-19 apribojimų pažeidimo per Velykas

Gatvės pamokslininkas, kuris 2020 m. Velykų sekmadienį gatvėje Londono policijos buvo suimtas už tai, kad neva pažeidė pandemines taisykles, po dvejus metus trukusios teisinės kovos buvo išteisintas.

Andrew Sathiyavanas (Endriu Setivanas) buvo suimtas vienoje Londono gatvėje. Policijos pareigūnams pasirodė, kad jo pamokslavimas pandemijos metu buvo „nepriimtinas”, „nepageidaujamas” ir „asocialus” veiksmas.

47-erių metų pamokslininkas teigė, kad pandeminiai apribojimai jam neturėtų būti taikomi, nes jo tarnystė susijusi su fizinės ir dvasinės pagalbos teikimu pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms – narkomanams ir benamiams.

Tuomet A. Sathiyavanas, visą darbo dieną dirbantis savanoriu „Gospel Light Ministries”, keturias valandas buvo laikomas policijos kameroje. Vėliau jam buvo paskirta bauda už pandeminių apribojimų pažeidimus.

Teisėjų manymu savanoriškas darbas galėjo vykti ir internetu, tačiau Krikščionių teisės centro palaikomas A. Sathiyavanas buvo išteisintas.

Teisėjo sprendime daroma išvada, kad pamokslininkas turėjo pagrįstą pateisinimą būti lauke suėmimo metu, nes jis teikė „savanoriškas ir labdaringas paslaugas” ir tam nebuvo „jokių kitų alternatyvų”, kaip tik vykdyti tarnystę gatvėse.

Konstatuota, kad gatvės pamokslininko „motyvai buvo nuoširdūs”, o jis vadovavosi Jėzaus įsakymu „eiti ir padaryti savo mokiniais visų tautų žmones”.

Pripažinta, kad Velykų dieną aplinkybė, kai gatvėje buvo nedaug žmonių A. Sathiyavanui neturėjo reikšmės, nes, kaip jis sakė Teismui, jei bent vienas žmogus buss „išgelbėtas”, to pakaks, nes, anot pamokslininko, jis elgėsi taip, kaip Kristus, t. y. ėjo ieškoti vienos pasiklydusios avies.”

Po teismo A. Sathiyavan sakė, kad jam palengvėjo, jog byla prieš jį galiausiai buvo baigta. Vėliau jis pasidalino savo pamąstymais apie visą ilgai trukusią situaciją:

„Su manimi buvo elgiamasi kaip su nusikaltėliu už tai, kad pamokslavau apie Jėzų Kristų”, – sakė jis. – Kai prasidėjo pandemija, buvo tiek daug baimės. Mačiau, kad dėl krizės pažeidžiami žmonės patyrė dar didesnių psichinės sveikatos problemų. Žinojau, kad turiu kažką daryti, nes niekas tuo metu nebesirūpino benamiais”.

Jis paaiškino savo pasirinkimą pamokslauti gatvėje pandemijos metu taip: „Savo tarnystės negaliu atlikti internetu. Mes padedame žmonėms, kurie yra tikrai pažeidžiami ir apleisti, mes teikiame jiems materialinę, emocinę ir dvasinę paramą. Tai gali būti ir karšto maisto tiekimas, ir malda už juos, ar pasakojimas apie viltį, kurią galima rasti Jėzuje”.

Londono pamokslininkas teigė, kad policijos veiksmai prieš jį „sukūrė pavojingą precedentą” ir užsiminė, kad pasielgtų taip pat, jei ateityje šalyje vėl būtų taikomi panašūs apribojimai.

„Man kelia nerimą tai, kad tuo metu, kai turėjau šią teisinę kovą, vyriausybės nariai, kurie kūrė pandemines taisykles, rengė vakarėlius ir jas patys taisykles”, – sakė jis. – Mano istorija atspindi gilesnę problemą, susijusią su tuo, kaip policija vertina, suvokia ir kontroliuoja krikščionišką tarnystę bei laisvą žodį mūsų gatvėse”.

Jis pridūrė: „Policijai buvo suteikti įgaliojimai suėmimo metu užkirsti kelią krikščioniškai tarnystei, o tai – pavojinga”.

„Buvau ir vis dar esu sukrėstas, kaip su manimi buvo elgiamasi ir kiek laiko truko ši byla. Jei teisėjas šiandien nebūtų priėmęs tokio sprendimo, būčiau turėjęs teistumą”, – savanoris išreiškė gilų nusivylimą.

Jis kalbėjo apie ateitį galimos pandemijos fone: „Jei ateityje kaip šalis vėl susidursime su panašia krize, krikščionių tarnystė – gatvėse, benamių prieglaudose ar sakykloje – turi pasiekti pažeidžiamiausius, o ne uždaryti jiems duris ir persikelti į internetą. Krizės metu krikščionių tarnystė visada siekė padėti labiausiai pažeidžiamiems žmonėms, juk būtent taip per koronaviruso pandemiją būtų pasielgęs Jėzus.”

Krikščionių teisės centro vadovė Andrea Williams (Andrėja Wiljams) teigė, kad gatvės pamokslininkai pandemijos metu tapo lengvais „taikiniais” būti nubaustais, palyginti su daugeliu kitų visuomenės sluoksnių, įskaitant vyriausybės narius.

„Ankstesnis teismo sprendimas, kuriame teigiama, kad Andrew privalėjo pamokslauti ir benamiams teikti paramą internetu, buvo paprasčiausiai neteisingas, nes neatitinka krikščioniškos tarnystės tikslų”, – sakė ji.

„Andrew tarnystė 2020 m. Velykų sekmadienį buvo tikras krikščioniškas liudijimas pandemijos metu – tai buvo tarnavimas žmonių fiziniams ir dvasiniams poreikiams. Vietoj to matėme, kaip krikščionys pamokslininkai ir pastoriai, tokie kaip Andy, kurie dalinosi savo širdimi padėdami tiems, kuriems pagalba buvo tikrai labai reikia, buvo baudžiami, areštuojami ir persekiojami už tai, kad padėjo”, – pridūrė pamokslininko gynėja.

„Gatvės pamokslavimas visada reikalavo fizinio buvimo gatvėje, o jo svarba krizės metu paaugo, o ne atvirkščiai – sumažėjo”, – aiškino ji.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte