Londone tėvai kovoja už sūnaus galimybę gyventi: prašo neatjungti jo gyvybę palaikančių aparatų

12-mečio berniuko tėvai Londono (Jungtinė Karalystė) Aukščiausiajame teisme užginčijo ligoninės sprendimą nutraukti sūnaus gyvybę palaikančius aparatus.

Archie’is Battersbee’is (Arčis Batersbis) praėjusį mėnesį buvo rastas be sąmonės su raiščiu ant kaklo, kaip manoma, per tragišką nelaimingą atsitikimą.

Londono karališkosios ligoninės specialistai teigia, kad berniuko smegenys yra mirusios, ir paprašė teisėjo leidimo nutraukti gyvybę palaikančių aparatų darbą.

Archie’io tėvai Hollie Dance ir Paulas Battersbee’iai su tuo nesutinka ir mano, kad jo būklei įvertinti reikia daugiau laiko ir medicininių tyrimų.

Jų advokatai teisme teigė, kad ligoninės siūlomo smegenų kamieno tyrimo nepakanka tokiam vertinimui atlikti.

P. Dance ir P. Battersbee’ius byloje remia Krikščionių teisės centras, o „GoFundMe” kampanijoje surinkta daugiau kaip 15 000 svarų sterlingų.

„Archie patyrė sunkią smegenų traumą tik prieš keturias savaites, nebuvo pakankamai laiko pamatyti, ką jis gali daryti”, – sakė H. Dance. – Aš atsisakiau smegenų kamieno tyrimų, kad būtų paskelbta jo smegenų mirtis. Tai per anksti”, – įsitikinusi berniuko mama.

Toliau ji tęsė: „Jis stipriai suspaudė mano pirštus. Manau, kad taip jis nori man pranešti, kad vis dar čia yra, ir jam tiesiog reikia daugiau laiko. Vos prieš kelias dienas jis pradėjo atmerkti akis. Kai jam buvo keičiamas ventiliatoriaus vamzdelis, akyse pasirodė ašaros”.

„Kol tai nebus Dievo kelias, nesutiksiu, kad jis turėtų išeiti. Žinau apie stebuklus, kai žmonės grįžo po smegenų mirties. Galbūt jis nebebus toks, koks buvo, bet jei yra galimybė, kad po to jis galėtų gyventi laimingai, noriu jam tai suteikti”, – pasakojo mama.

Krikščioniškojo teisės centro vadovė Andrea Williams (Andrėja Viljams) sakė, kad šiuo atveju siekiama suteikti berniukui „visas galimybes gyventi”.

„Niekada negali būti, kad vaiko ,geriausi interesai’ būtų mirti, kai dar yra vilties”, – sakė ji. – Šioje byloje keliamas svarbus moralinis, teisinis ir medicininis klausimas, kada žmogus laikomas mirusiu. Archie tėvai nesutinka, kad jis mirė, ir kovoja už jo gyvybę”.

Berniuko tėvams turėtų būti suteiktos visos įmanomos medicininėmis galimybės prieš nutraukiant gyvybės paramos teikimą, – įsitikinusi ji. – Mūsų ligoninėse žmonėms neturėtų būti per anksti nutraukiami gyvybės palaikymo aparatai. Archie turi būti suteiktos visos galimybės, o jo tėvų norai turi būti palaikomi ir gerbiami.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte