Lietuvoje ruošiamasi griežtinti moksleivių lankomumą

ŠaltinisBNS

Ruošiamasi griežtinti moksleivių lankomumą nustatant, kiek praleistų pamokų galės pateisinti tėvai, leidžiant patikrinti, ar vaikas serga, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pasak jos, nuo 2019 metų pamokų nelankymas gali būti pateisinamas tėvų rašteliu, todėl mokyklos negauna tikslių žinių apie vaiko sveikatą.

„Mes šiuo metu labai intensyviai diskutuojame su Sveikatos apsaugos ministerija ir ieškome galimybių, kaip mokyklos galėtų žinoti šitą informaciją, gauti informaciją, ar vaikas serga, ar ne, kad mes žinotume, kokios yra priežastys mokinių pamokų nelankymo“, – LRT radijui antradienį sakė ji.

Pasak J. Šiugždinienės, ieškoma sprendimo, kuris nepažeistų asmens duomenų apsaugos ir neapkrautų gydymo įstaigų papildomomis pažymomis.

„Nustatysime pamokų skaičių, kuris galėtų būti pateisinamas tėvų rašteliu“, – sakė ji.

„Manome, kad tai yra labai svarbu, nes šiandien iš esmės tiktai nelankius pusės pamokų per mėnesį įsijungia tam tikri griežtesni mechanizmai, – kalbėjo ministrė. – Tai yra ir vaikų saugumo dalykai, ne tik pasiekimai.“

Kiek pamokų galės pateisinti tėvai, o kada bus būtina gydytojų pažyma, ji kol kas nedetalizavo, teigdama, jog dėl to kol kas yra tariamasi.

J. Šiugždinienės teigimu, suprastėjęs lankomumas yra problema, apie kurią jau kurį laiką kalba tiek mokytojai, tiek jų vadovai ir įvardija viena opiausių švietimo sistemoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte