Lenkų teologas nubaustas už homoseksualių kunigų įtakos Bažnyčioje kritiką

ŠaltinisPOLITICO

Lenkija apkaltino Vokietijos teisingumo sistemą, kad ji kelia pavojų Europos standartams, kai Kelno teismas nubaudė Lenkijos teologą už straipsnį, kuriame gėjai katalikų dvasininkijoje buvo apibūdinami kaip „parazitai“.

Teismas paskyrė 4800 eurų baudą konservatyvių pažiūrų teologijos profesoriui Dariuszui Oko, gyvenančiam Krokuvoje, už neapykantos kurstymą savo straipsniu Vokietijos žurnale apie galimą homoseksualų įtaką Vatikane.

Lenkijos teisingumo viceministras Marcinas Romanowskis komentuodamas šį teismo sprendimą sakė matąs „prieš laisvę nukreiptas tendencijas Vokietijos teisinės apsaugos sistemoje“.

„Bausmių už mokslinę veiklą skyrimas kelia grėsmę pagrindinėms laisvėms ir Europos standartams“, – sakė M. Romanowskis.

Zonų be LGBTQ+, architektas, konservatyvus katalikų teisės institutas „Ordo Iuris“, taip pat gina Oko Vokietijos byloje. Savo pareiškime „Ordo Iuris“ teigė, kad straipsnis skirtas „pradėti akademinę diskusiją“.

Anksčiau šiais metais paskelbtame D. Oko straipsnyje „Apie poreikį apriboti homoseksualų klikas Bažnyčioje“, jis pavadino gėjų dvasininkus „vėžine opa“ ir apibūdino gėjų teises kaip „homo ereziją“.

Miuncheno kunigas Wolfgangas F. Rothe pateikė D. Oko teisinį skundą, dėl kurio buvo priimtas teismo sprendimas. Rothe’as sakė, kad Katalikų Bažnyčioje neturėtų būti vietos tokiai neapykantai ir kurstymui, pranešė vokiečių nacionalinis transliuotojas ZDF. Kunigas teigė, kad po skundo padavimo pateko į audros epicentrą, susidūrė su priešiškumu ir Lenkijos konservatorių grasinimais.

Kelno apygardos teismas svetainei „Katholisch.de“ patvirtino baudos egzistavimą. Teismo atstovas sakė, kad apeliacinis skundas jau buvo pateiktas, o tai reiškia, kad dabar byla greičiausiai bus nagrinėjama.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis