Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai, kad palengvintų gyventojams infliacijos naštą

Kol Lietuvos vyriausybė ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas kartoja, kad didins akcizus kurui iki maksimalių ES rekomenduojamų, Lenkijos vyriausybė paskelbė, kad mažins akcizus kurui iki minimalių ES leidžiamų. Lenkų premjeras M. Morawiecki paskelbė parengęs 10 mlrd. zlotų paketą, skirtą kompensuoti praradimams sumažinus mokesčius.

Nauja vyriausybės programa pavadinta „anti- infliacinis skydas“, jo paskirtis bus mažinti mokesčius degalams, mažinti PVM dujoms ir elektrai. Pastarąjį mėnesį infliacija Lenkijoje siekė 6,8 proc. ir buvo viena aukščiausių Europos Sąjungoje. „Pažvelgę į tokius skaičius nusprendėme sukurti tam tikrą buferį, prieš kainų kilimą šalyje“, – sakė lenkų premjeras.

PVM dujoms sumažintas nuo 23 proc. iki 8 proc. Elektros iki 5 proc. Mokesčių sumažinimas galios nuo kitų metų sausio iki kovo mėnesio. Vyriausybės skaičiavimu tokie sprendimai vidutiniškai turėtų per mėnesį palengvinti vieno būsto išlaikymą 30 eur (140 zl). Dar 5 milijonai namų ūkių sulauks kompensacijų už šildymą.

Nauja vyriausybės programa pavadinta „anti- infliacinis skydas“, jo paskirtis bus mažinti mokesčius degalams, mažinti PVM dujoms ir elektrai

Lenkijos premjero teigimu vyriausybė stengiasi būti lanksti dėl dabartinės globalios kainų padėties. „Vieni sprendimai yra trims mėnesiams, kiti penkiems. Labiausiai stengėmės mokesčius mažinti žiemos mėnesiais, kai kainų šuolis gali suduoti gyventojams stipriausiai“, – sakė lenkas. M. Morawiecki taip pat pažymėjo, jog reikalaus Briuselyje papildomų instrumentų kainų kilimui riboti, bei blokuos bet kokias ES iniciatyvas, dar labiau branginančias elektros ir dujų kainas gyventojams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Lenkų premjeras su savo kabineto nariais rūpinasi, kaip padėti savo žmonėms išgyventi artėjančią žiemą, o mūsų moteriška vyriausybė neįgali. Viskas brangsta, tuo tarpu kasdien nesiliaujama kalbėti, jog tai dar ne pabaiga. Vidutines pajamas gaunančius, taip pat pensininkus tokios žinios varo į neviltį, o mūsų ministrams dėl to galvos neskauda. Jie pakuoja kalėdines „dovanėles“ be jokios sąžinės graužaties.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte