Lenkijos generolai: Lenkija turi būti pasirengusi sukilimui Baltarusijoje

ŠaltinisREMIX NEWS

Baltarusijoje netrukus gali kilti sukilimas prieš prezidentą Aleksandrą Lukašenką, o Lenkija turėtų būti pasirengusi paremti tuos, kurie nori vykdyti operacijas prieš Baltarusijos diktatorių, teigė lenkų generolas Waldemaras Skrzypczakas (Valdemaras Skšipčakas).

„Jei Ukrainos kontrpuolimas bus sėkmingas, tie ginkluoti baltarusiai, kurie yra Ukrainos karinio potencialo dalis, nesudės ginklų”, – sakė jis „Polsat News” laidai „Gość Wydarzeń”. Jie vyks į Baltarusiją. Tikiuosi, kad tai išprovokuos sukilimą Baltarusijoje, kurio Lukašenka bijo”, – pridūrė jis.

Pasak buvusio Lenkijos kariuomenės vado, Lenkija turi būti pasirengusi padėti bet kokiam sukilimui prieš Lukašenkos režimą. „Turime priežasčių jiems padėti, kaip ir ukrainiečiams”, – teigė jis.

Generolas prognozavo, kad Baltarusijos žmonės palaikys sukilimą ir entuziastingai sukils prieš A. Lukašenką, nes jis nebeturi karinio potencialo užkirsti kelią tokiam sukilimui. „Rusija jam daug nepadės, nes turės savų problemų”, – pridūrė jis. Pasak generolo, jei sukilimas įvyks, prasidės baltarusių egzodas į Lenkiją, ir Lenkija turėtų būti tam pasiruošusi.

Generolas prognozavo, kad Baltarusijos žmonės palaikys sukilimą ir entuziastingai sukils prieš A. Lukašenką, nes jis nebeturi karinio potencialo užkirsti kelią tokiam sukilimui

Generolas Skrzypczakas taip pat pakomentavo nesenus įvykius Belgorodo srityje, kur Rusijos samdiniai, kovojantys Ukrainos pusėje, surengė sabotažo operaciją. Pasak Skrzypczako, šie veiksmai neturi strateginės reikšmės, bet jais siekiama kito tikslo.

„Tai rusų, kurie yra Putino režimo ir paties Putino priešininkai, veiksmai. Jų užduotis – destabilizuoti Rusijos administraciją šiame regione”, – sakė jis. „Tai rodo, kad ne visi rusai pritaria Putino politikai. Atėjo laikas Rusijos žmonėms bent iš dalies atšaukti savo paklusnumą Putinui.

„Nesiečiau to su laukiamu Ukrainos kontrpuolimu, tačiau šiuose veiksmuose įžvelgiu signalą, kuris, tikiuosi, išplis plačiau”, – užbaigė jis.

Generolas teigė, kad panašių veiksmų netrukus gali būti ir Baltarusijos teritorijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte