Latvijos teismas uždraudė evangelinę bendruomenę

Vidžemės (Latvijos) apygardos teismas nusprendė patenkinti buvusio Latvijos generalinio prokuroro Eriko Kalnmejerio prašymą nutraukti religinės organizacijos „Pirmoji evangelikų Jėzaus bendruomenė” veiklą.

Sprendimas dar neįsigaliojo ir jį galima apskųsti Aukščiausiajam Teismui.

2022 m. rugpjūčio 26 d. Vidžemės apylinkės teismas atmetė buvusio Latvijos generalinio prokuroro Kalnmejerio ieškinį religinei organizacijai nutraukti savo veiklą, tačiau kartu teismas įspėjo bendruomenę.

Prokuratūra pateikė protestą dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžio. Buvęs Latvijos generalinis prokuroras kreipėsi į Vidžemės apygardos teismą, prašydamas nutraukti religinės organizacijos „Pirmoji evangelikų Jėzaus bendruomenė” veiklą 2020 m. kovo mėn. Generalinė prokuratūra išnagrinėjo Valstybės saugumo tarnybos 2020 m. vasario 17 d. raštą ir organizacijos patikrinimo medžiagą, kurioje nurodytos organizacijos uždarymo priežastys.

Įtikinamiausia tokio sprendimo priežastis buvo baudžiamosios bylos, susijusios su 21 metų merginos, kuri buvo „Pirmosios evangelikų Jėzaus bendruomenės“ narė, ir jos naujagimio mirtimi 2019 m. gegužės mėn. Dėl religinės organizacijos narių įsitikinimų nei gimdančiai motinai, nei kūdikiui nebuvo suteikta kvalifikuota medicinos pagalba.

Bendruomenės nariai gyveno uždarai ir visi apribojimai jiems buvo taikomi prieš jų valią.

Bylos medžiagoje yra daug informacijos apie šios religinės organizacijos apribojimus, kurie buvo privalomi bendruomenės nariams: draudimas lankytis pas gydytojus, registruotis nėštumo metu, draudimas mokytis ir dirbti, draudimas bendrauti su iš bendruomenės pašalintais giminaičiais. Bendruomenės nariai gyveno uždarai ir visi apribojimai jiems buvo taikomi prieš jų valią, todėl žmonės turėjo veikti prieš savo socialinius ir finansinius interesus.

Generalinės prokuratūros duomenimis, vietoj kvalifikuotos medicininės pagalbos bendruomenės nariams buvo patariama melstis, jie buvo verčiami parduoti savo nekilnojamąjį turtą, jiems buvo draudžiama bendrauti su šeimos nariais.

Pagal Latvijos religinių organizacijų įstatymą bendruomenės veikla gali būti uždrausta, jei teismas nustato, kad ji prieštarauja Latvijos Respublikos Konstitucijai ir kitiems norminiams aktams, taip pat jei bendruomenės veikla kelia pavojų demokratinei valstybės santvarkai, viešajai tvarkai ir žmonių sveikatai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. tipiška sekta. Kai prasidėjo Atgimimas, Lietuvoje jų irgi pasipylė. Ir visos tokios – „viską žinom, viską galim, viską Dievas padarys”. Kartais per Yuotube pasižiūriu jų transliacijas. Koks nors kalbėtojas kalba valandą dvi, šv. Raštu mosuoja, VISKĄ paaiškina. Viso labo tik gudrus velnio manevras – skaldykitės

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte