LATGA ir AGATA: Šeimos gynimo marše dainos naudojamos neteisėtai

ŠaltinisBNS

Autorinių teisių apsaugos asociacijos LATGA ir AGATA įspėjo Šeimos gynimo maršo organizatorius, jog renginiuose kai kurie muzikos kūriniai naudojami be autorių sutikimo ir tai yra neteisėta.

Asociacijos paragino organizatorius nutraukti kūrinių viešą naudojimą.

„Reaguodami į jautrų politinį „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ kontekstą, informuojame AGATA narius bei visuomenę, kad nesame suteikę licencijos naudoti muziką šiame renginyje“, – pranešė AGATA.

Pasak asociacijos, „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatoriai savo renginiuose naudoja Vytauto Kernagio, Ievos Narkutės ir kitų atlikėjų įrašus.

„Viešai prašome organizatorių nutraukti nelicencijuotą ir su kūrėjais ar jų atstovais nesuderintą muzikos viešą panaudojimą. To nepadarius – pažeistas kūrėjų teises ginsime teisinėmis priemonėmis“, – įspėja AGATA.

LATGA taip pat įspėjo, jog pagal galiojančius teisės aktus, kūrinius panaudoti norintys renginių organizatoriai į asociaciją turi kreiptis ne vėliau nei prieš dvi savaites iki renginio.

„Kol kas „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ organizatoriai to nepadarė“, – informavo asociacija.

LATGA penktadienį teigia priminusi organizatoriams apie pareigą sudaryti sutartį su ja, jei renginio metu bus grojami asociacijos atstovaujamų autorių kūriniai.

„Taip pat organizatoriams pridėjome autorių ir kitų teisių turėtojų, kurie neleidžia minėtame renginyje naudoti jų kūrinių, sąrašą. Asociacija LATGA neturi teisinio pagrindo savo iniciatyva nesuteikti licencijos dėl viešo atlikimo. Autoriai, kurie nenori, kad jų kūriniai būtų viešai atliekami minėto renginio metu, turi teisę informuoti apie tai LATGA, kuri savo ruožtu informuos organizatorius“, – teigiama pranešime.

Asociacijos sureagavo po to, kai į jas kreipėsi Vytauto Kernagio fondas. 

„Visa iki šiol leista muzika agitaciniuose „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ renginiuose skambėjo nelegaliai, nes organizatoriai nebuvo sudarę sutarčių su asociacijomis LATGA ir AGATA“, – pranešime teigė viena fondo steigėjų Eglė Kernagytė-Dambrauskė.

„Todėl lauksime asociacijų reakcijos ir veiksmų šiuo klausimu. Taip pat maršo organizatorių leksika, vertybės bei agresyvi, žeminanti laikysena kitų žmonių atžvilgiu niekaip nedera su V. Kernagio kūryboje nešta laisvės, pagarbos bei tolerancijos idėja. Todėl kategoriškai pareiškiame, kad nesutinkame, jog Vytauto Kernagio dainos ir jo asmenybė būtų kaip nors siejamos su šiuo renginiu ir visiškai nuo jo atsiribojame,“ – sakė V. Kernagio dukra.

„V. Kernagis yra tapęs Lietuvos dainuojančiu laisvės simboliu, todėl labai svarbu, kad jo dainos ir būtų naudojamos būtent tame kontekste. Tai, kaip ir kokia forma savo idėjas skleidžia „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“, mūsų šeimai yra nepriimtina, todėl tėvo dainos tame renginyje skambėti negali. Viskas paprasta ir aišku“, – teigė maestro sūnus parlamentaras Vytautas Kernagis.

Vytauto Kernagio fondas prašė nesuteikti jokių licencijų naudoti maestro dainas Šeimos gynimo maršo renginiuose.

Šeštadienį Vilniuje rengiamas Šeimos gynimo maršas, kurio dalyviai siekia išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitoms iniciatyvoms, jų teigimu, nukreiptoms prieš tradicinę šeimą.

Organizatoriai teigia besipriešinantys valdančiosios daugumos iniciatyvoms, kurias laiko prieštaraujančiomis Konstitucijai, socialinių lyčių koncepcijos diegimui švietimo įstaigose. Pasak jų, svarstomos iniciatyvos prieštarautų konstituciniam principui, leidžiančiam tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  • Tikrai taip… ta pati mintis sove i galva. Kadangi pats sunus sedi seime ir pries sita marsa ( ko manau tetis butu nepalaikes) , todel nebezino kaip pagalius kist i ratus

 1. Latgai ir agatai :
  O kaip radijo stotys?Ar ar turi viso pasaulio autorių leidimus transliuoti jų kūrinius?
  Kiek žinau kūrinio fragmentus galima transliuoti
  be leidimo….10 sek. nedagroji ir jau „fragmentas“….

 2. Petrai, atkreipkite demesi i tai, kad praejus kazkiek metu (gal 20-30-40 metu – tikslai neatsimenu), nebereikia autoriu sutikimo, nes autorines teises nebesaugomos. Stai kodel musu radijo stotys grajina „sendaikcius“, kurie jau nuzulino „mozolius ant ausu“…
  Apskritai keistai atrodo tie „autoriniai“ reikalavimai… Geda Kernagiukams…

 3. o vat renginio organizatoriai nuostabiai „perspjovė“ agatas ir kitas atas : Neringa sudainavo nuostabią lietuvių liaudies dainą.Mes – liaudis – teisių neatėmėme..Nes dainoje skambėjo žodžiai iš šeimos „leksikono’,,,, Dar labai sutvirtino programą Vilhelmas Čepinskis, kuriam pas nieką teisių prašinėt nereikia…Va tep va….Ne agatom pasaulį tvarkyti

 4. Tikrai gėda Kernagio vaikams -tai spjūvis savo mirusiam tėvui. Jie patys susimovė ir dar Didyjį Šeimos Maršą apšmeižė. Tačiau juk prisimename kam jie tarnauja-todėl nekeista. Ponas davė komandą fas….

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis