Laiškas skaitytojui

Mielas „Laikmečio“ skaitytojau,

Laikmetis, kuriuo gyvename, kupinas iššūkių ir galimybių. Esame informacinės visuomenės dalyviai, tad vis dažniau žinių sraute susiduriame su netikromis naujienomis, propaganda ir cenzūra. Informacinės atakos, kurių išvengti darosi vis sunkiau, yra tapusios mūsų kasdienybės dalimi. Gyvename informacijos pertekliaus amžiuje, kai vienas svarbiausių žmogaus įgūdžių yra gebėjimas ją tikslingai atsirinkti.

Tokiomis aplinkybėmis kaip niekada svarbu išsaugoti laisvę kalbėti, liudyti tiesą. Jėzus Kristus sakė, kad „tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32). Todėl tiesos liudijimas yra vienas svarbiausių krikščioniško pašaukimo bruožų ir veiklos motyvų, kvietimas bendrystei.

Suvokdami savo asmeninę atsakomybę perteikiant tiesą ir matydami poreikį, pradedame krikščioniško portalo „Laikmetis“ veiklą. Mūsų lietuviškoje tradicijoje užrašytas žodis visada užėmė ypatingą vietą. Pakanka prisiminti knygnešystę, tautinio atgimimo spaudą, tarpukario katalikiškosios spaudos gausą, Katalikų Bažnyčios kroniką, Sąjūdžio laikų žiniasklaidą.

„Laikmetis“ save suvokia kaip šios didžiosios tradicijos tęsėją. Dabar vėl atėjo „laikas kalbėti“, kaip rašoma Biblijos Koheleto knygoje. Tikimės, kad „Laikmetis“ daugeliui jūsų bus žodinio ir ideologinio triukšmo virtualioje erdvėje alternatyva.

Šiame portale kasdien skelbsime atrinktas naujienas iš Lietuvos ir Visuotinės Bažnyčios gyvenimo, krikščioniškojo pasaulio aktualijas ir žinias, kurių nerasite didžiuosiuose portaluose. Taip pat skatinsime diskusijas įvairiomis bažnytinėmis ir visuomeninėmis temomis, kurias gvildens kviestiniai autoriai, publicistai ir apžvalgininkai. Sudarysime sąlygas skelbti savo pozicijas ir tiems, kurie paprastai neturi balso. Netruks Šventojo Rašto apmąstymų, dvasinio skaitymo, liudijimų.

Kadangi portalas yra privati tikinčiųjų iniciatyva ir nori išsaugoti nepriklausomo požiūrio galimybę, išvengti „klikbaitų“ vaikymosi, kontekstinės reklamos triukų, tai nesieksime reklamos užsakymų. Šiam tikslui įgyvendinti bus reikalinga jūsų parama ir auka. Be jūsų maldos, savanorystės ir finansinio palaikymo „Laikmetis“ negalės gyvuoti. Tapdami portalo rėmėjais įvairiais būdais (per Patreon platformą, mokėjimo pavedimais) prisidėsite prie „Laikmečio“ misijos ir turinio. Visada atsižvelgsime į gražiausias ir įdomiausias aukotojų ir prenumeratorių iniciatyvas, idėjas bei pasiūlymus.

Norime atsako į savo kuriamą turinį, todėl kviečiame aktyviai dalyvauti diskusijose, dalytis socialiniuose tinkluose, savanoriauti. Siekiame bendrystės, dialogo ir visokeriopo palaikymo iš skaitytojų mainais į išskirtinį turinį. Komentarus, skirtus jūsų nuomonei išreikšti, galite rašyti be jokios registracijos. Savo ruožtu tikimės, kad juose savo nuomonę išsakysite korektiškai, gerbdami kitus skaitytojus ir jų įsitikinimus.

Popiežius Pranciškus Pasaulinės komunikavimo priemonių dienos proga yra paskelbęs, jog „šiandieniame pasaulyje jie [t. y. žurnalistai – red. past.] atlieka ne vien darbą, bet ir savitą misiją. Jiems tenka užduotis karštligiškame naujienų ir sensacingų žinių sūkuryje atminti, jog naujienos šerdis yra ne pranešimo greitis bei poveikis auditorijai, bet asmuo“.

Siekdami neišleisti iš akių šios perspektyvos, drįstame leistis į tiesos paieškas kartu su jumis.

Nuoširdžiai –

„Laikmečio“ redakcija

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis